Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Заповідники України: Канівський природний заповідник. Карадазький природний заповідник. Кримський природний заповідник. Луганський природний заповідник.

Заповідники України: Канівський природний заповідник. Карадазький природний заповідник. Кримський природний заповідник. Луганський природний заповідник.

Назва:
Заповідники України: Канівський природний заповідник. Карадазький природний заповідник. Кримський природний заповідник. Луганський природний заповідник.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,79 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Заповідники України: Канівський природний заповідник. Карадазький природний заповідник. Кримський природний заповідник. Луганський природний заповідник.


Канівський природний заповідник.
Черкаська обл., Канівський р-н. Площа 2027 га.
Створений згідно з Постановою Наркомзему УРСР від 30 липня 1923 р. Підпорядкований Київському національному університету ім. Т. Шевченка, який водночас є науковим куратором заповідника.
З 1951 р. по 1968 р. слугував учбово-дослідним лісовим господарством Київського університету. Постановою Ради Міністрів УРСР від 12 листопада 1968 р. підтверджено його статус заповідника. У 1986 р. Постановою уряду його площа збільшилася на 1014,3 га і досягла сучасних розмірів. За схемою фізико-географічного районування територія заповідника знаходиться на межі Дністровсько-Дніпровського та Лівобережно-Дніпровського лісостепових країв Лісостепової зони. За геоботанічним районуванням рослинність цієї території відноситься до Уманьсько-Канівського (Правобережного центрального) округу Подільсько-Середньопридніпровської підпровінції Східноєвропейської провінції Європейсько-Сибірської лісостепової області. В заповіднику зростають грабові, дубово-грабові, дубові, вербово-тополеві ліси, чагарникова, псамофітна та лучна рослинність. До Зеленої книги України занесено 2 лісові асоціації та фітоценози однієї степової формації. До Червоної книги України віднесено 29 видів флори, 4 – мікобіоти та 74 – фауни. До міжнародних червоних списків видів, що особливо охороняються, увійшли 5 видів флори та 13 видів фауни.


Карадазький природний заповідник.
АР Крим, Феодосійський р-н. Площа 2874,2 га.
Створений 9 серпня 1979 р. згідно з Постановою Ради Міністрів УРСР. Підпорядкований НАН України. Науковим куратором є Інститут біології південних морів НАН України.
За фізико-географічним районуванням територія заповідника відноситься до Кримського гірсько-лісового краю Кримської гірської ландшафтної країни, а рослинність згідно геоботанічного районування - до Гірськокримського округу Гірськокримської підпровінції Євксинської провінції Середземноморської лісової області. У заповіднику охороняється єдиний в Європі масив юрського періоду з типовими рисами вулканічної діяльності, мінералогічною спадщиною кришталю, аметисту, сердоліку, агату, яшми, опалу. У складі рослинності переважають східнограбово-пухнастодубові, пухнаст-одубові, фісташкові, скельно-дубові, скельнодубово-ясеневі ліси та різнотравно-ковилово-злакові степи До Зеленої книги України занесено 3 асоціації 3-х лісових формацій, 15 асоціацій 5-и степових формацій, 2 асоціації томілярів. До Червоної книги України віднесено 73 види флори та 127 видів фауни. До Європейського червоного списку занесено 28 видів флори та 22 види фауни.


Кримський природний заповідник.
АР Крим, Алуштинський р-н. Площа 44175 га.
Підпорядкований Державному комітету лісового господарства України.
В 1923р. Раднарком Російської федерації прийняв декрет про створення на базі окремого заказника Кримського державного заповідника (Бахчисарайський р-н, землі міст Ялта і Алушта). З 1929 р. по 1935 р. заповідник перебував у різному відомчому підпорядкуванні, що негативно вплинуло на його розвиток. В 1949 р. до нього приєднано філіал „Лебедині острови" (Роздольненський і Красноперекопський р-ни), а через 4 роки межі заповідника було знову змінено. В 1957 р. його реорганізували в державне заповідно-мисливське господарство. Лише 29 червня 1991 р. Постановою Кабінету Міністрів УРСР цю територію відновлено у статусі державного заповідника. Науковим куратором заповідника є Симферопольський державний університет ім. М.В. Фрунзе. За схемою фізико-географічного районування гірсько-лісова частина території заповідника відноситься до Кримського гірсько-лісового краю Кримської гірської ландшафтної країни, а „Лебедині острови" – до Римського степового краю Південностепової підзони степової зони. За геоботанічним районуванням рослинність гірсько-лісової частини відноситься до Кримського округу приазовсько-Чорноморської степової підпровінції Причорноморської (Понтичної) степової провінції Європейсько-Азіатської степової області, а рослинність „Лебединих островів" – до Присиваського округу Приазовсько-Чорноморської степової підпровінції Причорноморської (Понтичної) степової провінції Європейсько-Азіатської степової області.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Заповідники України: Канівський природний заповідник. Карадазький природний заповідник. Кримський природний заповідник. Луганський природний заповідник.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок