Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат: ВИКОРИСТАННЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ НЕТОВАРНОЇ ПРОДУКЦІЇ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

Загрузка...

ВИКОРИСТАННЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ НЕТОВАРНОЇ ПРОДУКЦІЇ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР / сторінка 2

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ НЕТОВАРНОЇ ПРОДУКЦІЇ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Використання супутньої продукції рослинництва як органічного добрива, у тому числі й соломи, досліджували тривалий час і багато відомих вчених: В.В. Горлачук [3], Т.Н. Кулаковская [4], В.Ф. Сайко [5], О.Г. Тараріко [6], Г.Я. Чесняк [7] та ін. Але в їх роботах не розглядались питання використання мікробіологічних препаратів для обробки соломи з метою більш швидкого та повного повернення поживних речовин у ґрунт.
Одним із варіантів прискорення процесу розкладу - є бактеріальні препарати типу ЕМ (ефективні мікроорганізми). Одними з таких препаратів є «Байкал-ЭМ1» і «ЭМ-А». Докладний склад цих препаратів невідомий, але точно відомо що це бактеріальні препарати без побічних ефектів для навколишнього середовища.
Необхідно враховувати, що сам біопрепарат не в змозі повністю забезпечити потреби рослин в елементах живлення, але при його систематичному застосуванні можна знизити негативний баланс азоту не менше як на 50 %, фосфору на 20-30 %, а також відчутно поліпшити склад ґрунтової мікрофлори і фітосанітарний стан землекористування.
Дослідження показують, що чим вищий рівень окультуреності ґрунту (вміст елементів живлення, органічної речовини, рівень рН, волого- утримуюча здатність ґрунту), тим вища ефективність комплексного біопрепарату.
Метою даного експерименту було встановлення впливу біологічних препаратів «Байкал-ЭМ1» і «ЭМ-А» на процес розкладання соломи в ґрунті, а саме: з'ясувати, чи прискорюють представлені препарати розкладання соломи, чи збільшують кількість доступних форм поживних речовин, чи проходе накопичення гумусу в порівнянні з контролем, який містив тільки внесену солому і не оброблявся препаратами.
Умови і методика проведення досліджень. Дослідження проводилось в умовах лабораторного модельного досліду. Ґрунт - чорнозем південний слабогумусний, типовий для Миколаївської області, відбирався на ділянці, де була відсутня рослинність. Ґрунт перемішувався з подрібненою соломою пшениці озимої у співвідношенні 1:1 та 1:0,5. Компости завантажені в контейнери доводилися до оптимальної вологості водою (контроль) та розчинами препаратів Байкам - ЭМ1, ЭМ-А. Концентрація розчинів розраховувалась відповідно до рекомендації виробників 1:100. Маса зразка компосту 1:1 - 630 гр.; 1:0,5 - 800 гр. Повторність у дослідах чотирикратна. З контейнерів протягом 3,5 місяців відбиралися зразки ґрунтової суміші через 7, 21, 35, 49, 63, 77, 91 днів, для яких робився агрохімічний аналіз, де визначалось вміст фосфору, калію, органічної речовини гумусу та рН. За результатами були побудовані графіки 1, 2, 3, 4, які відображають динаміку параметрів, що досліджуються протягом експерименту. Вологість компосту підтримувалась періодичним доливанням води і розчинів. Був зроблений агрохімічний аналіз чистого ґрунту, а також внесеної соломи. Органічна речовина ґрунту визначалась за Кравковим, рухомий фосфор, обмінний калій за Чиріковим.
Результати та обговорення. Як показують дані, у порівнянні з чистим ґрунтом внесення органічної речовини вплинуло на вміст рухомих форм фосфору і калію, сприяло встановлення рівня рН до нейтрального (сам ґрунт мав слабо лужну реакцію), а також збільшило кількість органічної речовини в ґрунті.
Співвідношення ґрунту до соломи теж позначилось на вмісті поживних речовин і значенні рН, а саме: більша кількість внесеної соломи - більша кількість поживних речовин, менше значення величини рН і навпаки. Вплив соломи на рН - це, у першу чергу, здатність соломи адсорбувати з ґрунту речовини, що впливає на кислотність середовища.
Обробка препаратами ґрунтової суміші на вміст поживних речовин теж позначилась на збільшенні фосфору і калію в сумішах, так, згідно з результатами аналізів, у препараті «ЭМ-А» більше калію, а в препараті «Байкал-ЭМ1» - фосфору.
Дія препаратів показана на графіках, які відображають перебіг процесу розкладання в часі, тут можна зазначити, що процеси. які проходять при цьому, майже схожі і відрізняються лише інтенсивністю, яка може виявлятися за ступенем крутизни підйому або спаду на певному відрізку часу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ НЕТОВАРНОЇ ПРОДУКЦІЇ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок