Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ НЕТОВАРНОЇ ПРОДУКЦІЇ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

Загрузка...

ВИКОРИСТАННЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ НЕТОВАРНОЇ ПРОДУКЦІЇ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР / сторінка 3

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ НЕТОВАРНОЇ ПРОДУКЦІЇ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Вивчаючи динаміку гумусу, слід зазначити загальне збільшення вмісту органічної речовини наприкінці досліду. Так, якщо на початку вміст органічної речовини для всіх варіантів коливався в межах 2,6-3,4 %, то на кінець експерименту цей показник сягнув 3,4-5,5 %. Але при цьому вміст фосфору, хоча і чітко диференційований за варіантами, але в часі знаходився в чіткій залежності від вмісту органічної речовини, що дозволяє зробити висновок про використання фосфору з ґрунту і недостатньої його кількості в самій соломі для її розкладання мікроорганізмами. Особливо це помітно на 49 день, у порівнянні з 7 днем його вміст знизився з 225 мг/кг до 75 мг/кг (Байкал-ЭМ1; 1:1), причому вміст органічної речовини в цей час знаходився на максимальному рівні. Отже, можна припустити, що в препаратах, які досліджувалися, основними видами бактерій є азот, ефективність яких прямо залежить від наявності доступного фосфору. Вміст фосфору у соломі низький (0,13 %), а цього виявляється недостатньо для нормального процесу розкладання за участю мікроорганізмів. Тому для збільшення ефективності даних препаратів їх потрібно комбінувати з внесенням фосфорних добрив або на ґрунтах з високим фоновим вмістом цього елемента.
Отримані данні свідчать про те, що в досліджуваному ґрунті солома, перш за все, розкладається до більш простих органічних речовин, з яких потім частина (70-80 %) розкладається до мінеральних простих, а інша частина йде на утворення гумусу (гуміфікується), на це вказує рівень рН, адже більша частина простих і гумусових речовин - це кислоти, які підкислюють середовище, рівень цього показника, починаючи з 35 дня, поступово знижувався від слаболужної до нейтральної реакції ґрунтового розчину (більш кращої).
Щодо самих препаратів, то «Байкал-ЭМ1» у варіантах 1:1 і 1:0,5 відрізнявся від інших препаратів, а саме: кінцевий вміст органічної речовини за участю препарату знаходився на рівні 3,8 %, у варіанті 1:0,5 - 3,6 %, що в порівнянні з препаратом «ЭМ- А 1:1» менше на 2 % і майже на 1 % менше, ніж у контрольних варіантах. Зменшення органічної речовини у ґрунті обробленому препаратом «Байкал- ЭМ1», вказує на більш інтенсивний процес мінералізації і підводить до висновку про те, що розкладання соломи йде швидше. На цей важливий факт вказує і вміст калію в кінці експерименту, так, у варіантах з «Байкалом 1:1» його вміст вищий, ніж у контрольному варіанті і становить 485 мг/кг проти 475 мг/кг ґрунту. У варіантах 1:0,5 цей препарат проявив себе ідентично.
Динаміка фосфору також підтверджує факт значного впливу препарату «Байкал-ЭМ1» на інтенсивність розкладання соломи. Так, якщо з препаратом «ЭМ-А» вміст фосфору майже повністю співпадає за вмістом у контрольних варіантах, то варіант з «Байкал-ЭМ1; 1:1» показує, що вміст рухомого фосфору в ґрунті більше, ніж у інших варіантах, отже процес мінералізації пришвидшився за участю препарату «Байкал-ЭМ1».
Більш інтенсивне розкладання призводить до зміщення рН в сторону кислого середовища за рахунок утворення різних органічних і неорганічних кислот. Так, у сумішах, оброблених препаратом «Байкал-ЭМ1» (варіанти 1:1 і 1:0,5), рівень рН знаходився у межах (7,2-7,3), у той же час, в інших варіантах цей показник не менший ніж 7,4-7,5, а саме середовище більш лужне, як для ґрунту, який має велику буферну здатність (утримувати рівень рН на певному рівні), це суттєва різниця, яка вказує на більш інтенсивний процес розкладення.
Висновки
Для розкладання соломи використовується фосфор з ґрунту в усіх варіантах без винятку, тому для інтенсифікації процесу слід з препаратами вносити фосфорні добрива або використовувати на ґрунтах з підвищеним і високим рівнем вмісту цього елемента.
Внесення соломи впливає на рівень кислотності ґрунтового середовища, так, у перші 2-3 тижні ґрунтове середовище стає лужним, але потім в процесі розкладання ця величина переміщується в нейтральну сторону - це позитивно впливає на ґрунт і мікрофлору ґрунту.
У процесі мінералізації органічної речовини калій майже не використовується з ґрунту, отже, його збільшення вказує на інтенсивність розкладання соломи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ МІКРОБІОЛОГІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ ДЛЯ РОЗКЛАДАННЯ НЕТОВАРНОЇ ПРОДУКЦІЇ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок