Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Де знайти чисту енергію?

Де знайти чисту енергію?

Назва:
Де знайти чисту енергію?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,22 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат з екології
на тему:
Де знайти чисту енергію?


Чому енергія необхідна для життя?
Існування сучасної цивілізації залежить від багатьох джерел енергії. Щодня завдяки паливним корисним копалинам ми добираємось на роботу, готуємо їжу або освітлюємо, обігріваємо чи охолоджуємо помешкання. Згідно з повідомленням Інституту світових ресурсів, „90 відсотків енергії, які виробляють у світі, припадає на” паливні корисні копалини. У звіті цього ж Інституту за 2000 рік було сказано: „Сьогодні основним джерелом енергії є нафта. Вона забезпечує 40 відсотків виробітку енергії, вугілля – 26, природний газ – 24”.
У часописі „Біонауки” (англ.) зазначалось: „Кожного року пересічний американець використовує на різні потреби ... приблизно 93 кіловат-годин електроенергії. Ця кількість еквівалентна 8000 літрів нафти”. В Австралії, Китаї, Польщі та ПАР понад 75 відсотків електрики виробляють на теплових електростанціях, що працюють на вугіллі, в Індії – 60 відсотків, а в США і Німеччині – понад 50.
Журналіст Джеремая Крідон у статті „Життя після нафти” написав: „Далеко не всі усвідомлюють, що їжу на столі ми маємо саме завдяки нафті. Без нафти і природного газу сучасне сільське господарство навряд чи змогло б існувати. Адже без цих паливних копалин не обходиться ні виготовлення добрив, ні перевезення врожаю” (журнал „Утне рідер”).
Нам потрібні нові джерела енергії
Через 20 років споживання енергії п цілому світі „зросте приблизно на 58 відсотків”, зазначалося в державному звіті США „Перспективи міжнародної енергетики – 2003”. Згідно з журналом „Нью саєнтист”, це стане небувалим в історії людства зростом попиту на енергію”. Чи традиційні джерела зможуть задовольнити всесвітні потреби в енергії? Розгляньмо факти.
Вугілля
Серед паливних корисних копалин вугілля посідає основне місце. Гадають, що його поклади найбільші і що їх вистачить принаймні на 1000 років. У всьому світі електростанції, котрі працюють на вугіллі, виробляють 40 відсотків електроенергії. Найбільшим експортером вугілля вважається Австралія, яка постачає на світовий ринок майже третину потрібного людям вугілля.
Проте в недавньому прес-релізі Інституту всесвітнього спостереження говорилось: „З усіх корисних копалин найбільший вміст вуглецю власне у вугіллі: в перерахунку на одиницю енергії – на 29 відсотків більше, ніж у нафті, і на 80 відсотків більше, ніж у природному газі. Щороку внаслідок спалювання вугілля в атмосферу землі потрапляє 2,7 млрд. тоннокислів вуглецю, що складає 43 відсотки загальної кількості викидів цих сполук”. А як широке використання вугілля впливає на організм людини? У недавній публікації ООН „Всесвітня екологічна перспектива” сказано: „Кожного року в 11 великих містах Китаю дим і кіпоть, які утворюються в процесі горіння, призводять до 50 передчасних смертей і 400 випадків захворювань на хронічний бронхіт”.
Нафта
Нині кожного дня світ споживає 75 млн. барелей нафти. Вважають, що колись загальні запаси нафти на нашій планеті складали 2 трильйони барелей. До сьогодні людство використало приблизно 900 млрд. барелей. Якщо теперішні темпи видобутку не знизяться, то підземних запасів нафти вистачить ще на 40 років.
Однак геологи Колін Кампбелл і Жан Ляерер, фахівці нафтовидобувної промисловості, 1998 року заявляли: „Наступного десятиліття темпи видобутку нафти вже не задовольнятимуть вимог споживачів”. Вони попереджають: „Люди помилково гадають, ніби нафту можна буде видобувати такими ж темпами, як нині, аж до повного виснаження родовищ. Обсяг видобутку нафти – чи то з окремої свердловини, чи по цілій країні – спочатку зростає до максимуму, аж поки половина підземних запасів не вичерпається. Після цього видобуток поступово скорочується майже до нульової відмітки. Для світової економіки важливо не те, коли вичерпаються всі запаси нафти, а те, коли почнеться скорочення видобутку”.
Отож, коли має початись таке скорочення? Геолог-нафтовик Джозеф Ріва каже: „За підрахунками Міжнародного енергетичного агентства, в 2010 році плановане зростання видобутку нафти .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Де знайти чисту енергію?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок