Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Охорона водних ресурсів в Україні

Охорона водних ресурсів в Україні

Назва:
Охорона водних ресурсів в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,13 KB
Завантажень:
381
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Орона водних ресурсів в Україні


Зміст
Вступ.
Проблеми пов’язані із місцевим стоком.
Охорона підземних вод та малих річок.
Вирішення проблем охорони водних ресурсів.
Висновки.
Список використаної літератури.


Вступ
На сьогодніший день напевне однією із найактуальніших проблем на території України є проблема охорони водних ресурсів, особливо це стосується східних регіонів України, де величезні кількості води використовується для промисловості і зрошення сільськогосподарських угідь.
У даній роботі я намагався визначити проблеми охорони водних ресурсів України і засоби по виріщенню цих проблем.
На мою думку однією з найважливіших проблем є проблеми пов’язані із місцевим мтоком. На сході України, для водопостачання тваринницьких ферм і сільськогосподарських земель проводяться значні зрошування, що значно впливають річний стік. Навесні він значно збільшується, а влітку, коли потрібно найбільше води для зволоження і зрошення земель, — зменшується.
Також я розглянув проблему охорони підземних вод і малих рік. Адже багато питтєвої води є саме водою з підземних джерел.
Для вирішення всіх цих проблем, на мою думку, потрібно перш за все змінити законодавсто України про використання водних ресурсів галузями промисловості, по-друге – покращити водопостачання води у велткі міста, адже 10% води втрачається саме при транспортуванні води до міст.
Робота виконана на основі даних Інтернету, книг, енциклопедій.
 
 
1.Проблеми пов’язані із місцевим стоком.
Основним джерелом водних ресурсів у країні є місцевий стік і лише незначна частка транзитного стоку. 60% ресурсів річкового стоку України розміщено у басейні р. Дунай, де потреба у воді становить 5% загальнодержав ного обсягу. Балансові запаси місцевого стоку України сягають в середньому 52,4 км3. Водозабезпеченість за сумарним річковим стоком становить 4,12 тис. м3 на 1 особу, за місцевим стоком - 1,0 тис. м3 на 1 особу. Водозабезпече ність місцевим стоком на 1 км2 - 87 тис. м3/рік. Балансові прогнозні ресурси підземних вод оцінені в розмірі 21 км3/рік (або 57 млн м3/добу), на 1 особу припадає 0,41 тис. м3. Експлуату ється понад 110 тис. свердловин, вода з яких використовується в основному на питні та побутові потреби. Відновлювані ресурси підземних вод становлять 14 км3, а невідновлювані (тобто не зв'язані з поверхневим стоком, а тому додаткові) - 7 км3. (10)
Дуже важливою є проблема охорони та раціонального використання водних ресурсів у зв'язку з проведенням великомасштабних осушувальних робіт у Поліській низовині. Ця унікальна понижена рівнина з великою кількістю атмосферних опадів, які акумулюються на торфоболотних грунтах, болотних масивах, є джерелом живлення густої -мережі великих, середніх та малих річок. На території низовини формується стік таких річок, як Дніпро та його притоки Прип'ять, Десна та ін. У їх басейні розміщено понад 12 млн га боліт і заболочених земель. Вище Києва формується понад 65% стоку Дніпра.
Багаторічні дослідження показали, що осушення великої кількості боліт у басейнах річок може призвести до значного зменшення їх стоку, погіршення гідрологічного режиму територій, які осушуються, а це негативно позначиться на водогосподарському балансі всієї країни. Зокрема, виявлено, що після осушення і освоєння сільськогосподарських угідь у басейнах річок їх стік. зменшився на 26— 56%. Наприклад, стік Остера зменшився на 56%, Супою — на 47, Березані — на 36, Ірпеня — на 32, Уборті — на 42%. (8)
Відзначаючи загальне зменшення стоку річок, у басейнах яких проводились меліоративні роботи, зауважимо, що під час проведення меліоративних робіт, коли із заболочених і перезволожених територій, скидаються акумульовані там води, стік у них зростає. Так, у процесі осушення стік Остера збільшився на 41 %, Березані — на 20, Орелі — на 42, Узини — на 32%. Тому деякі дослідники, які вивчали вплив меліорації земель на водність річок, дійшли помилкового висновку про те, що меліорація позитивно впливає-- на їх стік.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Охорона водних ресурсів в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок