Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Основи моделювання стану довкілля. Загальні питання основ моделювання стану довкілля

Основи моделювання стану довкілля. Загальні питання основ моделювання стану довкілля

Назва:
Основи моделювання стану довкілля. Загальні питання основ моделювання стану довкілля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,34 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Основи моделювання стану довкілля. Загальні питання основ моделювання стану довкілля


ПЛАН
1. Методологічні основи і деякі загальні поняття моделювання стану довкілля
1.1. Методологічні проблеми екологізації сучасної науки
1.2. Концепції і течії в галузі проблеми охорони природи
1.3. Показники життя


1. Методологічні основи і деякі загальні поняття моделювання стану довкілля
1.1. Методологічні проблеми екологізації сучасної науки
Аналіз розвитку поняття “екологія” за останні сто тридцять років є цікавим не тільки для історії науки, але і для розробки її філософсько-методичних проблем. Тому, він має велике практичне значення, так як торкається питання довкілля, що в даний час є актуальним. Поняття “екологія” пройшло певну еволюцію.
У вузькому розумінні цього слова “екологія” означає наука про “дім” (з грецької “ойкос” – житло, місце проживання). Термін “екологія” запропонував німецький зоолог Е.Геккель у 1866 році, але наука екологія виникла на початку нашого століття, а увійшов в ужиток в 60-х рр., коли почали наголошувати про екологічну кризу як кризу у взаємовідносинах людини із середовищем її проживання.
Як частина біологічного циклу, екологія – наука про місцезнаходження живих істот, їх взаємовідносин з довкіллям. Екологія вивчає організацію і функціонування надорганізмових систем різних рівнів аж до глобального, тобто до біосфери в цілому.
Таким чином, екологічний підхід до вивчення живої природи з давніх-давен виходить за межі біологічних наук і має чітку тенденцію до поширення і в інших галузях наукових знань.
Анатолій Горелов (1998) вважає, що предмет екології поділяється трьома способами. По-перше, виділяють аутекологію, яка досліджує взаємодію окремих організмів і видів з середовищем, і синекологію, яка вивчає угруповання. По-друге, поділ проходить за типами середовищ, або місцезнаходження : окремо розглядається екологія прісних вод, моря, суші, океану. По-третє, екологія поділяється на таксономічні гілки – екологію рослин, екологію комах, екологію хребетних і т.д. аж до екології людини. Розглядаються також різні області практичного застосування екології – природні ресурси, забруднення середовища і т.д.
Основні поняття екології – популяція, угруповання, місцезнаходження, екологічна ніша, екосистема. Популяцією (з лат. Populus – народ) називається група організмів, що належать одному виду і займають визначену область котра називається ареалом. Угрупованням або біоценозом, називають сукупність рослин і тварин, що населяють середовище проживання. Сукупність умов необхідних для існування популяцій, носить назву екологічної ніші. Екологічна ніша визначає місце виду в ланцюгах живлення.
Сукупність угруповання і середовища носить назву екологічної системи, або біогеоценозу. Термін екосистема був уведений англійським екологом А. Тенслі в 1935 році. У 1944 р. В.Н. Сукачов запровадив термін біогеоценоз, а В.І. Вернадський використовував поняття “Біокосне тіло”.
Виділяють два підходи до вивчення екологічної системи: аналітичний, коли вивчають окремі частини системи, і синтетичний, коли вивчають всю систему в цілому. Дані підходи доповнюють один одного.
Традиційно під терміном “екологія” розуміють як науку про навколишнє середовище. Де виділяють чотири основні напрями (екологія взагалі, прикладна екологія, екологія людини і фізіологічна екологія.
Під екологією взагалі розуміється вивчення відношення організмів з їх середовищем, або “енвайронментальна біологія”.
Одночасно екологія людини визначається як така, що включає в себе не тільки біологію, але і багато інших галузей природничих і суспільних наук : фізіологію, гігієну, психологію, антропологію, ботаніку, демографію, економіку, географію, геологію, історію, політичну науку, соціологію та ін. До неї також включають землеробство, тваринництво, охорона лісового й рибного господарства, паразитологія, охорона здоров’я, територіальне управління як прикладні розділи.
Обмежувати зміст поняття “екологія” до його першопочаткового більш вузького і чисто біологічного значення сьогодні вже неможливо, і не потрібно, так як в цьому випадку потрібно було б виключити можливість його застосування до людини і суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Основи моделювання стану довкілля. Загальні питання основ моделювання стану довкілля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок