Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> ЕКОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОВЕДЕННЯ ІМУНОРЕАБІЛІТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

ЕКОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОВЕДЕННЯ ІМУНОРЕАБІЛІТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОВЕДЕННЯ ІМУНОРЕАБІЛІТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,01 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УДК: 614.1577.4+57.083.2
ЗЮЗІН В.О., ЗІНЧЕНКО Т.М.,
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв, Україна
КИСЕЛЬОВ А.Ф., ЦЕБРЖИНСЬКИЙ О.І.,
Миколаївський державний університет ім. В.О. Сухомлинського, м. Миколаїв, Україна
ЯБЛОНСЬКА Т.М.,
Центр фізичної реабілітації, м. Миколаїв, Україна
ЕКОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОВЕДЕННЯ
ІМУНОРЕАБІЛІТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ
Вивчено вплив екологічних факторів та механізмів взаємодії нервової, ендокринної та імунної систем організму, принципи та методики проведення імунореабілітації населення в умовах промислового регіону. Встановлено основні відмінності імунореабілітації в умовах зростаючого екологічного пресингу на імунну систему населення.
Influencing of immunological factors and machineries of co-operation of machineries of cooperation of the nervous, endocrine and immune systems of organism, principles and methods of conducting of rehabilitation of immunity of population is trained in the conditions of industrial region. The basic differences of rehabilitation of immunity are set in the conditions of the growing ecological pressing on the immune system of population.
Вступ. Останні десятиліття характеризуються зростаючим екологічним пресингом на імунну систему і генетичний апарат населення, що пов'язано з поширенням забруднення довкілля екологічно шкідливими факторами, до яких відносять відходи та викиди великих підприємств металургійної, хімічної, коксохімічної та гірничо-вугільної промисловості, накопичення у воді та ґрунті залишків отрутохімікатів та гербіцидів [1, 3, 5, 11, 13, 26].
У зв'язку з цим у сучасних умовах зростає роль наукових досліджень у галузях екологічної та клінічної імунології, що пов'язано з негативним впливом екологічно шкідливих чинників довкілля на здоров'я населення [2, 3, 4, 5, 7, 9, 11, 13, 23].
Екологічно шкідливі чинники хімічного і радіологічного ґенезу сприяють виникненню вторинних імунодефіцитних станів, що в кінцевому підсумку призводить до неухильного зростання числа хворих онкопатологією, хронічними соматичними захворюваннями. Збільшення частки в популяції осіб з імунологічними і генетичними порушеннями несприятливо відбивається на стані здоров'я населення в цілому. У зв'язку з цим виникає необхідність у розробці нових високоефективних засобів відновлення імунологічного гомеостазу [3, 7, 8, 14, 15, 16, 22, 31, 35].
За останні роки встановлено чітко виражений взаємозв'язок між показниками імунітету, метаболізму і мікрогемодинаміки, що простежується при формуванні синдрому ендогенної "метаболічної" інтоксикації, конкретним вираженням якого є накопичення в крові токсичних речовин середньої молекулярної маси. Науковий пошук у цьому напрямку дуже перспективний, оскільки буде сприяти розкриттю патогенних механізмів формування різноманітної хронічної патології і може послужити підставою для розробки раціональних засобів корекції виявлених порушень [7, 12, 14, 15, 18, 31, 32, 36].
Особливу роль у вирішенні даної проблеми належить імунофізіології - науковому напрямку, предметом якого є вивчення механізмів взаємодії нервової, ендокринної та імунної систем організму. Імунофізіологічний напрямок характеризується поєднаним використанням фізіологічних, патофізіологічних, біохімічних, генетичних і імунологічних методів корекції стану організму людини [6, 14, 18, 22, 23, 24, 25, 32, 37].
Нервова та імунна системи забезпечують взаємодію організму із зовнішнім середовищем, тільки вони мають здатність сприймати сигнали із зовнішнього і внутрішнього середовища, при цьому нервова система сприймає сенсорні сигнали, а імунна - генетично чужорідні сигнали. Кінцева "мета" і "задачі" для цих систем принципово схожі - підтримка стійкості внутрішнього середовища організму, збереження його гомеостазу, властивих йому констант, можливості виживання [18, 32, 36, 38, 39].
Основою висхідної позиції нейро-гуморальної взаємодії є признання того факту, що генетичні потенції лімфоїдних клітин у цілісному організмі корегуються, тобто інтенсивність імунологічних процесів неспецифічно регулюються нейрогуморальним способом [18, 33, 40].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНІ ТА ІМУНОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПРОВЕДЕННЯ ІМУНОРЕАБІЛІТАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ В УМОВАХ ПРОМИСЛОВОГО РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок