Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічні наслідки військової діяльності

Екологічні наслідки військової діяльності

Назва:
Екологічні наслідки військової діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,81 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
“Екологічні наслідки військової діяльності”


Військова справа
Однією з найганебніших рис людської цивілізації є війни. Підраховано вченими, що за останні 6000 років люди жили в мирі всього 292 роки. Вони «звикли» до війни й поки Іде не дуже глибо-ко усвідомили, що в сучасній війні, якби вона була розв'язана, переможців не буде.
Військова діяльність, сам характер ментальності військових спрямовані на те, щоб чинити шкоду біосфері, перш за все людині, тому ця діяльність має суто антиекологічний характер.
Війни, за підрахунками вчених, забрали життя 3640,5 млн. людей. В цих війнах були знищені матеріальні цінності на фан-тастичну суму 115,13 квінтильйонів доларів. Населенню Землі для забезпечення всім необхідним цього вистачило б на кілька тисяч років!
У першу світову війну (1914—1918 рр.) було втягнуто 38 країн. Бойові дії велись на території 4,1 млн. км2. Було мобілізо-вано 74 млн. чоловік. Загинуло 9,5 млн. чоловік, 20 млн. померло від ран і хвороб. У часи першої світової війни вперше було застосова-но хімічну зброю — нею було вражено 1,3 млн. чоловік.
Друга світова війна (1939—1945 рр.) охопила вже 61 держа-ву — понад 80 % населення Землі. Військові дії велись на терито-рії в 22,6 млн. км. Мобілізовано 110 млн. чоловік. Загинуло 55 млн. чоловік, матеріальні збитки від війни склали, за неповними дани-ми, 316 млрд. доларів (у цінах 1938 р.). Вперше було застосовано атомну зброю проти мирного населення японських міст Хіросіма й Нагасакі, здійснено перші спроби ведення бактеріологічної війни японськими військовими.
Уже під час другої світової війни стало ясно — гинуть не лише люди, гине або негативно змінюється середовище життя. І хоча спеціальної мети — завдати противнику екологічної шкоди — тоді не ставилось, деякі воєнні дії часів другої світової війни можна розцінювати саме так (руйнування німцями дамб в Голландії, знищення лісів і посівів у Польщі, Норвегії, Франції й СРСР, штучне створення вогненних смерчів авіацією союзників під час бомбардування Гамбурга й Дрездена).
Схоже на те, що дві світові бійні нічому не навчили людей. Після 1945 р. мали місце 150 збройних «локальних»,конфліктів, що забрали життя 20 млн. людей. Кілька разів (в 1948, 1954, 1961, 1962, 1973 рр.) світ стояв біля небезпечної межі, за якою могла спалахнути пожежа третьої світової війни. На щастя, цього не сталось.
Дедалі зростають так звані «небойові втрати» у війнах (тобто, втрати мирного населення) Якщо в часи першої світової війни; в загальній масі втрат вони склали лише 5 %, то в другій світовій; жертви серед мирного населення становили вже 50 %. А в деяких сьогоднішніх локальних конфліктах, за даними ООН, на кожного загиблого солдата припадало дев'ятеро загиблих мирних жителів.
Сучасна війна й підготовка до неї стають чимраз дорожчими. Розробка, виготовлення й випробування нових видів зброї лягає
на економіку країн світу непосильним тягарем. Так, за даними ООН, світ сьогодні витрачає один трильйон доларів щорічно на розробку та виробництво зброї, утримання армій і фінансування конфліктів. За офіційними даними США, лише на виготовлення й випробування ядерних боєголовок вони інвестували з 1943 р. 300 млрд. доларів.
Про величину сум, що витрачаються на військові цілі у по-рівнянні з тим, що можна було б отримати з цих сум, дає уявлен-ня табл. 2 (складена фахівцями ООН).
На військові потреби в світі щорічно витрачається 2—3 % енергетичних ресурсів, 3—4% запасів нафти. До 3 % /території розвинених країн відводиться під військові бази, склади, полігони тощо — і це переважно родючі землі або лісові масиви. В усьому світі військові займають близько 42 млн. га суші. Витрати: на військові потреби у світі в 2,5 раза переважають витрати на охоро-ну здоров'я і в 1,5 раза — на освіту. І це тоді, коли мільйони людей в світі недоїдають, не отримують медичної допомоги, п'ють забруднену воду й мешкають у жахливих умовах. На підготовку до війни, витрачаються найкращі, матеріали, новітні: технології, розум кращих вчених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Екологічні наслідки військової діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок