Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Основи екології

Основи екології

Назва:
Основи екології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,69 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З предмету:
Основи екології


ЗМІСТ
ВСТУП
Різноманітність природних умов і ресурсів нашої країни сприяє розвитку господарства. Наявність природних ресурсів може полегшувати або ускладнювати розвиток суспільного виробництва. Дуже позначаються наявні природні ресурси на розміщенні промислово-сті, розвитку туризму та інших галузей.
У свою чергу господарство, в тому числі туризм, впливає на навколишні природні комплекси. Заболочені ділянки після осушення стають родючими, у сухих степах створюються лісові смуги, на зрошуваних землях пустель зацвітають сади. Але внаслідок розвитку виробництва забруднюються повітря і води річок, озер, морів, руйнується ґрунтовий покрив, утворюються яри. Внаслідок паломництва туристів змінюється природа. Взаємовплив між господарством і природними комплексами посилюється.
Через те особливо актуальним є завдання охорони і пере-творення природи, раціональне використання і відтворення її ресурсів.
Для охорони природи на підприємствах будують очисні споруди, які затримують шкідливі викиди і стоки. Прикладом охорони довкілля може бути те, що відходи одних підприємств повністю переробляють інші, а забруднені води після очищення використовують знову, тобто створюються виробництва без відходів, із замкнутою системою водопостачання.
Крім охорони природи, необхідно її перетворювати, поліп-шувати природні умови кожного природного району. Цьому сприяють осушування або зрошування землі, зміна видового складу лісу в процесі лісонасадження тощо. Також впливовим є раціональний розвиток туризму з врахуванням природних умов відповідного регіону.
1. ПОНОВЛЮВАНІ І НЕПОНОВЛЮВАНІ РЕСУРСИ
Згідно із загальним визначенням ресурси - це сукупність природних, соціальних та інтелектуальних сил, які можуть бути використані для створення матеріальних благ та надання послуг. Розрізняють ресурси: а) природні - речовини і сили природи (вичерпні та невичерпні, поновлювані та непоновлювані); б) матеріальні - всі рукотворні засоби виробництва; в) трудові - населення працездатного віку; г) фінансові - грошові кошти, які суспільство може виділити на функціонування виробництва.
На відміну від природних умов природні ресурси без-посередньо залучаються у виробництво і становлять його сировинну та енергетичну бази. Типи та види природних ресурсів можна побачити у Таблиці 1:
Таблиця 1
Типи і види природних ресурсів
Призначення природних ресурсів | Види природних ресурсів
вичерпні | невичерпні
непоновлювані | поновлювані
І. Багатоцільове
II. Промислове
Енергетичне
Металургійне
Хімічне
III. Сільськогосподарське
 
 
 
 
|
Мінеральні, па-ливні (вугілля, нафта, торф, сланці) | Земля, вода, по-вітря, ліс
Гідроенергетичні
|
Енергія ядерна, сонячна, геотер-мальна, вітру, морських припливів і відпливів, те-чій
Руди металів Солі, сірка, фосфорити тощо
|
Ґрунтові, тваринні |
Кліматичні
 
Проблеми їх використання
Необхідність охорони, комплексного використання, утилізації і пе-реробки відходів Рекультивація
земель при використанні ресурсів | Охорона від забруднення, очистка, меліорація,
відтворення
 
| Складність техніч-них рішень. Захист людства від негативних впли-вів
 
 
Ресурси мінеральні, або корисні копалини, використовують у важкій промисловості; водні — у промисловості, сільському господарстві і для побутових потреб; земельні (ґрунтові) — у сільськогосподарському виробництві. Усі природні ресурси (земля, її надра, води, ліси) нашої країни є виключною власністю держави.
Ми маємо великі водні, рослинні та інші ресурси. Але вони не безмежні. Потреби народного госпо-дарства в сировині, паливі безперервно зростають. Багато про-мислових підприємств «випиває» за рік більше води, ніж на-селення найзначніших міст. Потребує води і сільське господар-ство. Окремі промислові райони використовують атмосферно-го кисню більше, ніж його виробляють рослини. Не можна забу-вати, що головне джерело кисню — ліси — відтворюються де-сятиліттями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Основи екології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок