Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Природозберігаючі технології по захисту водного басейну

Природозберігаючі технології по захисту водного басейну

Назва:
Природозберігаючі технології по захисту водного басейну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,76 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Природозберігаючі технології по захисту водного басейну


План
1. Природозберігаючі методи очистки стічних вод.
2. Використання екотехнологій у водному господарстві.


1. Методи очистки стічних вод від промислових, сільськогосподарських та комунальних об’єктів базуються насамперед на властивостях цих вод та домішок, які їх забруднюють. Існує декілька класифікацій стічних вод:
§ по ступеню їх забруднення (від умовних чистих до надзвичайно концентрованих стоків);
§ по впливу на водойму та його екосистему (змінюючі фізико-хімічні та органолептичні властивості води; утримуючі взважені нерозчинні домішки, тобто ті, що скаламутніють воду; отруйні – знищують водну біоту; створюючи дефіцит кисню розчиненого у воді водойми);
§ за походженням (виробничі, сільськогосподарські, господарсько-побутові, дощові, або атмосферні);
Але з точки вибору методу очистки стічні води класифікують по фізико-хімічним та деяким іншим властивостям домішок:
Гетерогенні – це двохфазні суміші: 1) взважені суміші (каламутні) розміром домішок більше 1 мкм (суспензії, емульсії, планктон); 2) колоїдні розчини – домішки високомолекулярного органічного походження розміром до 1 мкм.
Гомогенні – однофазні суміші: 1) молекулярні (розчинені гази і молекули); 2) істинні – молекули дисоційовані на іони.
В дійсності стічні води можуть одночасно відноситись до декількох цих груп.
Виходячи з вище наведеної класифікації методи очистки стічних вод поділяються на: механічні, хімічні, фізико-хімічні і біологічні. Але кожна з цих груп методів включає в себе різні технології із використанням широкого спектру різних реагентів і технологічних установок.
Для очистки стічних вод 1 групи в основному використовується механічні методи – відстоювання, центрифугування, фільтрація, мікропроціжування (попередньо такі води можуть бути піддані фізико-хімічній очистці – коагуляції або флотації). На останніх стадіях такі води проходять бактерицидну обробку (хлорування, озонування або опромінення ультрафіолетовим промінням).
Стічні води 2 групи – очищаються фізико-хімічними методами коагуляції, озонування, хлорування, опромінення ультразвуком і ультрафіолетовими промінням.
Стічні води 3 групи – хлорування та озонування, аерування, еваперція (випаровування), очистка активованим вугіллям, піддаються впливу перманганату кальцію. Крім того використовується біологічна очистка (аеробними та анаеробними мікроорганізмами).
Стічні води 4 групи – хімічними методами (лугування та підкислення, пом’якшення та опріснення), а також окремі фізико-хімічні методи (дистиляція, екстракція, виморожування).
Вода, що надходить у міську систему водовідведення, звичайно являє собою суміш господарсько-побутових і виробничих стічних вод. По системі водовідведення ці води подаються на загальноміські очисні споруди. Якщо дозволяє продуктивність цих споруд, сюди ж надходять частково чи цілком дощові і поталі води. Повний комплекс загальноміських очисних споруд включає блоки: механічного і біологічного очищення, доочищення, знезаражування, обробки осаду.
Механічне очищення забезпечує видалення зі стічних вод великих включень, зважених домішок, що плавають. До складу блоку механічного очищення входять решітки, іноді з дробарками, пісколовки, преаератори і первинні відстійники.
Решітки призначені для уловлювання великих включень, що при необхідності подрібнюються в дробарках. В решітках досягається практично повне видалення зі стічних вод великих включень, що очищаються. Видалені великі включення вивозяться на полігон побутових відходів.
У пісколовках, що представляють собою ємності визначених розмірів, завдяки різкому зменшенню швидкості плину рідини, що очищається, відбувається осадження зважених речовин. У пісколовках видаляється зі стічної води приблизно 40-60% дрібних механічних домішок. З пісколовок осад подається на піскові площадки. Після висихання він може бути використаний для планувальних робіт.
У преаераторах відбувається первинне насичення стічних вод киснем шляхом подачі стиснутого повітря, що істотно поліпшує процес біологічного очищення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Природозберігаючі технології по захисту водного басейну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок