Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат: Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті

Загрузка...

Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті / сторінка 2

Назва:
Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,86 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Тому там люди ста-раються жити в злагоді з природою, не нищити її, а оберігати і примножувати її багатства, б'ють на сполох при навіть незначних забрудненнях природного довкілля. Бо розуміють, що від цього за-лежить здоров'я, добробут, щастя, процвітання нації, країни. А у нас... Маємо те, що маємо... Нас помирає більше ніж народжується. І тому так важливо вчасно зупинити сокиру, занесену над деревом, чи то пак над деревом життя, у кронах якого живуть не тільки пта-хи, а й ми з вами. Бо дорогою ціною платимо за шкоду, яку зав-даємо природі, — платимо найдорожчим скарбом — здоров'ям. Хотілося щоб люди зрозуміли, що природа — це храм, а у хамі треба вміти поводитися. Не рубаймо гілку, па якій сидимо. Бе-режімо природу — святу і єдину. І будемо тоді здорові, щасливі... Бо у хворої природи здорових людей не буває. Всі люди землі ма-ють усвідомити цю істину.
Природа наче матір, щира
зичить всім добра:
Тендітній пташці, равлику, людині.
І, наче, правда матір, зболено кара
за все те зло, що їй знічев'ячиним.
О. Зеленько.
Так, справді карає природа нас за нерозумне ставлення до неї. Карає Чорнобилем, нітратами, парниковим ефектом, озоновими дірами, посухами, голодом, страшними хворобами, вкорочуючими віку людству.
Ми дикі люди, ми все винищуєм.
Ми з матір'ю-природою на ти.
Ми свій кінець пришвидшуєм.
Ліна Костенко.
Де взяти здоров'я? Відповідь ще наші прадавні предки знали — у природи, їм добре відомі були і лікувальні властивості першого сонячного променя, і користь роси, й цінність лісового повітря, і цілющість прохолодної води... Тож бережімо, цінуймо те, що найб-лижче, найдоступніше, найприродніше — рідну природу. Природа — це наше здоров'я.
Цілюща флора у вашій кімнаті
(Консультація для вихователів)
Вирощуючи різні квіти вдо-ма чи в садку, милуючись їхньою красою, ми рідко думаємо про те, що плекаємо скарбнички із надзвичайними, чарівними властивостями. А саму так і є, бо квіткові рослини зберіга-ють наше здоров'я, молодість і красу, поліпшують апетит. А ще да-рують естетичну насолоду, відволікаючи від турбот і стресів, вселяють бадьорість, оптимізм, просто поліпшують наш настрій.
Така універсальність властивостей притаманна багатьом видам рослин, культивованих за кімнатних умов, особ-ливо представникам тропічної та субтропічної флори. Майже кожна росли-на, вирощувана в кімнаті, — то в'язанка сюрпризів, букет розгаданих і ще не розгаданих, таємничих, не відомих по-ки що людям, властивостей.
Важко, практично неможливо поділи-ти різні види рослин відповідно до зако-дованих у них властивостей та за їх дією на людський організм. Отож, поділ їх на різні групи доволі умовний. Нап-риклад, багато лікарських рослин — декоративні та пряносмакові. Чимало овочевих мають гарні квітки та плоди, придатні для використання як спеції, що водночас здатні лікувати. Такими знаємо немало тропічних і субт-ропічних представниць царства флори, що культивуються в нас у кімнатних умовах. Десятки наших місцевих квітко-вих рослин поєднують у собі харчові, лікувальні та дієтичні властивості з чу-довими декоративними якостями.
З великою кількістю рослин мають справу й косметологи. Вони використо-вують біологічно активні речовини з рослин для лосьйонів, кремів, а також при накладанні всіляких масок і примо-чок. Рослини — вірні і давні помічники парфумерів, бо беруть участь у тво-ренні духів та одеколонів, мила і шам-пуню, паст та мийних речовин, всіляких оздоровчих засобів.
Звичайно, так само годі собі уявити кондитерську справу без використання рослинних продуктів, якими ароматизу-ють тісто й цукерки, прикрашають тор-ти, надаючи виробам найрізно-манітніших присмаків.
Людство пережило не одне захоп-лення різними засобами оздоровлення та омолодження. У всіх отих «панаце-ях» обов'язково брали участь певні рослини, з них виготовляли настої, мазі, порошки, аерозолі, гелі, розтиран-ня тощо. На основі досвідного вивчення зелених дивоглядів виникла народ-на, а потім і наукова медицина. Перша й досі є невичерпним джерелом сучас-них засобів оздоровлення людського організму.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок