Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат на тему: Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті

Загрузка...

Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті / сторінка 3

Назва:
Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,86 KB
Завантажень:
102
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Тим часом, людина не по-винна беззастережно сприймати реко-мендації жодного з цих напрямів меди-цини або мати їх за універсальні. Тут багато залежить від індивідуальних особливостей живого організму, від умов, за яких він розвивався або пере-буває тепер, від його наявного стану.
Отож, сила й користь лікарської до-помоги пропорційні у якнайповнішому врахуванні та осмисленні усіх попе-редніх обставин, усьому анамнезові стану хворого, всьому його розвитку впродовж життя.
Нас оточує смарагдовий океан рос-лин. Але ми не завжди уявляємо, наскільки добробут кожного з нас зале-жить від отих дарунків нашої землі.
Адже тільки вони здатні творити міст між живою і неживою природою, між хо-лодним космосом і життям на чудовій блакитній планеті Земля. Тільки росли-ни здатні засвоювати енергію сонця і нагромаджувати її у складних хімічних сполуках — білках, жирах, вуглеводах, без яких життя неможливе.
Чудовий і різноманітний зелений світ, світ наших відданих друзів — рослин. Вони дарують нам їжу і житло, очища-ють повітря від шкідливого вуглекисло-го газу, збагачуючи киснем, зберігають ріки та озера, дають сировину для виробництва синтетичних речовин, тво-рять тінь і прохолоду під час спеки, зі-грівають у морози, вдягають та ще й лікують нас. То справді безцінні послу-ги зелених друзів.
Неможливо переоцінити, також, і ту естетичну насолоду, що надає спогля-дання краєвиду, вкритого рослинністю. Оздоблений яскравими квітами тра-в'яний килим, могутні дерева з ажурни-ми кронами, ліси, то пронизані соняч-ним промінням, то оповиті таємничими сутінками, неозорі обшири степів з роз-гойданими хвилями травостою. Яке розмаїття форм і барв, яка дивовижна щедрість та яке казково велике те бага-тство, що не вичерпується від своїх щедрот! І як його треба свято берегти, плекати, не порушувати тієї чарівної гармонії, котра дарує нам життя!
Безліч рослин на земній кулі. Високих і низьких, великих і дрібних, мешканців суші й води, пустель і тундри, спекотних тропіків і крижаної Арктики, рослин із велетенським листям, і зовсім без нього, винятково гарних і жалюгідних потвор, а крім того ще й обдарованих лікувальними властивостями.
Учені підрахували, що на Землі існує понад 450 тисяч видів рослин, проте тільки невелику частину їх, менше 20%, людина використовує у повсякденному житті. А решта? Хіба вони не мають ніяких корисних властивостей? О ні! Вони просто чекають своєї черги. Чека-ють, поки людина розкриє їхні таємниці, виявить цілющі або інші властивості, розвіє безліч легенд, з якими ці росли-ни пов'язані споконвіку.
Життя сучасної людини стало занад-то напруженим. Нервові стреси, фізич-ні та розумові перевантаження стали буденним явищем. Перенапруга й пе-ревтома виникають скрізь — на роботі, вдома, на вулицях. Наше невміння від-почивати та правильно працювати призводить до спроб підбадьорити нервову систему. З цією метою ми викорис-товуємо не тільки чай та каву, але й інші стимулятори. Нерідко то бувають всілякі лікувальні засоби, частіше нікотин та алкоголь. Це небезпечний шлях, що дає тільки уявний ефект, а насправді зумовлює не лише перевтому, а й різні захворювання.
Унаслідок недооцінювання або нез-нання засобів відновлення та підтримки працездатності занепадає здоров'я ба-гатьох людей, знижується продук-тивність праці, що призводить до вели-чезних втрат у суспільстві. У цій ситуації близькість до природи, до рослин з їх квітучим розмаїттям — дієвий засіб емоційного розвантаження, відпочинку нервової системи, відновлення фізич-них сил.
Споглядання рослин та їхнього квіту-вання, їхньої неповторної, досконалої та виточеної краси усуває стресовий стан, нервове напруження, заспокоює й пом'якшує душу. А випромінювані квітками й зеленим листям пахощі, легкі іони, що виділяються ними, — фітонциди, не лише приємні для люди-ни. Вони оздоровлюють організм, вли-вають у нього бадьорість, енергію, підвищують м'язовий тонус, поліпшу-ють настрій. Учені довели, що рослини, впливаючи на органи почуття людини, продовжують період високої творчої активності, зберігають і підтримують ор-ганізм в оптимальному стані.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Здоров'я і стан екології , цілюща флора у вашій кімнаті

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок