Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Забруднення Чорного Моря

Забруднення Чорного Моря

Назва:
Забруднення Чорного Моря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,29 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Р Е Ф Е Р А Т
на тему: “Забруднення Чорного Моря”


ЗМІСТ
Унікальна роль Чорного моря та його
значення для Причерносорського узбережжя 3
Екологічна загроза та забруднення
Черного моря 4
Деякі необхідні заходи щодо збереження
Черного моря 7
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 10
1. Унікальна роль Чорного моря
та його значення для Причерносорського узбережжя
Всім нам відомо, яку неоціниму роль грає Чорне море у формуванні клімату в даному регіоні – температурного режиму, опадів і т.д. Також величезне рекреаційне значення Чорного Море з його санаторіями, будинками відпочинку і туристичними базами. Крім того, навряд чи можна з точністю підрахувати багатства Чорного Морея, які воно пропонує населенню причорномор'я, – різні види риб, ракоподібні водорості, метали, уран, сіль, нафту, газ і ін.
Чорноморське узбережжя унікальне: і м'який клімат, і прекрасні ландшафти, і родючі грунти все це робить даний регіон привабливим для туристів, цінним для сільського господарства. За даними Всеукраїнського суспільства охорона природи, що збереглася уздовж Чорноморського узбережжя фісташково-ялівцеві рідколісся, а також широколистяні ліси з вкрапленнями скельного дуба унікальні не тільки для України, але і для всього Середземномор'я. У їх флористчному складі близько 60% реліктових і ендемічних видів. На схилах сопок і гряд Таманського півострова, серед суцільних розораних угідь, збереглися окремі ділянки разнотравно-злакових степів і ксерофільні асоціації напівпустинного типу. Черноморське узбережжя дельти річок Кубані і Дону, Ахтаро-грівенськая система лиманів представляють особливу цінність для збереження біорізноманітності і рибних ресурсів. Але всі ці природні багатства знаходяться зараз в зоні надзвичайно активного освоєння, причому часто без урахування їх виняткової екологічної, естетичної і рекреаційно-бальнеологічної цінності.
2. Екологічна загроза та забруднення Черного моря
Останніми роками екологічна обстановка в басейні Чорного Моря із-за технократичної діяльності людини, хижацькій експлуатації багатьма відомствами морських, водних і земельних ресурсів стала загрозливою, унікальний за своїми природно-кліматичними даними регіон приходить в занепад. У зоні надзвичайного забруднення знаходяться приморські акваторії півдня України, Прісивашье, Керченський півострів, райони Новоросійська, Поті, Батумі. Море втрачає промислове значення. Води його сильно забруднені шкідливими речовинами, зокрема нафтопродуктами, детергентами, важкими металами, господарчо-побутовими і промисловими стоками міст і підприємств. Якщо не прийняти термінові заходи, Чорне море чекає доля Аралу і Азова.
Тому основне завдання в нашій роботі – обгрунтувати роль і значення Чорного Моря для Причорноморської зони, ідентифікувати екологічні проблеми Чорного Моря з погляду нових реальностей і запропонувати пакет заходів, які гарантували б підтримку екологічної рівноваги Чорного Моря в оптимальних параметрах.
Для повноцінного виконання цієї ролі на Чорному морі повинна бути збережена екологічна рівновага. З цією метою необхідно створити належні умови в акваторії і прибережній смузі Чорного Морея
Чорне море є кінцевим приймачем більшості побутових і виробничих відходів, які з осіданнями, через річки і озера поступають в акваторію Чорного Моря. Морська вода забруднюється нафтою і нафтопродуктами, важкими металами, пестицидами, радіоізотопними і іншими шкідливими речовинами. Крім того, газоподібні токсичні речовини поступають в чорноморську воду шляхом взаємодії її з атмосферою.
Так, на півдні України, де знаходяться приморські території Одеською, Миколаївською, Херсонською областей, Севастополя, в Прісивашье і на Керченському півострові допустимі норми забруднення повітря перевищені в 20-250 разів, води в 5 – 40, грунти – 1,5 – 5,5 разу. Вельми неблагополучне положення складається в північно-західній частині Чорного Моря, в Днестровсько-буговськом і Дністровському лиманах, в районі Краснодарського побережжя і в прибережних водах Грузії, де спостерігається забруднення значних за площею акваторій нафтопродуктами, фенолами, СПАВ, пестицидами, важкими металами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Забруднення Чорного Моря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок