Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Бурштинська ТЕС – найбільший забруднювач довкілля Прикарпаття

Бурштинська ТЕС – найбільший забруднювач довкілля Прикарпаття

Назва:
Бурштинська ТЕС – найбільший забруднювач довкілля Прикарпаття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Бурштинська ТЕС – найбільший забруднювач довкілля Прикарпаття


Сьогодні коли людина завдає дедалі більшої шкоди природному середовищу, коли екологічні катастрофи різного масштабу завдають людству значних економічних втрат, виникла потреба їх оцінювати не лише для визначення обсягів шкоди та покарання винних відшкодування збитків, завданих природі, а й для прогнозування ситуації, оптимізації втручань у природні процеси та коригування законів про охорону природи.
Зростання масштабів антропогенної діяльності викликало необхідність запровадження проведення екологічної експертизи, та оцінки впливу екологічно-небезпечних об’єктів на навколишнє середовище.
Обов’язковому аналізу й оцінці повинні підлягати об’єкти паливно-енергетичного комплексу, тобто об’єкти енергетики, які являються найбільшими забруднювачами довкілля.
Так, у Івано-Франківській області найбільшим забруднювачем довкілля та атмосфери Карпатського регіону є Бурштинська ТЕС. Викиди цієї електростанції сягають 84,4% від загальної кількості викидів стаціонарних джерел цілої Івано-Франківської області. Бурштинська ТЕС входить до списку 100 підприємств, які завдають найбільшої шкоди довкіллю та здоров’ю населення України.
За 2004 рік Бурштинською ТЕС в атмосферу викинуто біля 120 тис. тонн забруднюючих речовин. Очистка димових газів від золи здійснюється в електрофільтрах з проектним показником ефективності очистки 98%. Через фізичну та моральну застарілість електрофільтрів, низьку якість ремонтів, фактична ефективність роботи електрофільтрів становить ? 70%. Що в результатів спалювання вуглеводневого палива в топках ТЕС приводить до викидання в атмосферу вуглекислого газу, концентрація якого зростає приблизно на 0,25% за рік, а це небезпечно, бо може викликати в майбутньому розігрівання атмосфери за рахунок парникового ефекту. А оксиди азоту та сірки викидають взагалі без очистки.
Економічна криза та спад виробництва не дозволяють забезпечити виконання заходів по зменшенню викидів забруднюючих речовин у заплановані терміни. Так, запланована реконструкція електрофільтрів, яка дозволила б зменшити концентрацію викиду золи з 1500 мг/м3 до 150 мг/м3 , тобто у 10 раз менше не здійснюється через відсутність коштів. Залишається без вирішення питання будівництва сіркоочистки, яка б привела до зниження концентрації викидів двооксиду сірки до 2008 року.
Вкрай незадовільний фізичний стан пилегазовловлюючого обладнання станції, відсутність закладеної в собівартості електроенергії коштів на проведення ремонтів обладнання, низька якість та великий золо і сірко вміст палива можуть привести до повного виходу з ладу електрофільтрів та зупинки ТЕС.
Зауважимо, що на Бурштинській ТЕС відомчий контроль за викидами в атмосферу повністю відсутній, що мотивується недостатньою оснащеністю відомчої лабораторії.
Для Бурштинської ТЕС надзвичайно актуальною є проблема складування та переробки твердих відходів – паливного шлаку і золи – які залишаються після спалювання вугілля в топках ТЕС. На 1.01.2004 року, згідно із статистичною звітністю, із накопичених в області 44,893 млн.т. відходів, 27,1 млн.т. – відходи Бурштинської ТЕС, що в процентному відношенні становить 60 відсотків. Під золошлакові відходи електростанції задіяно понад 200 га землі, щорічний вихід цих відходів складаї в середньому 0,5 млн.тонн. На даний час дуже гострою є питання вирішення утилізації золи, оскільки не ведеться будівництво нового золовідвалу, а проектна потужність діючого золовідвалу буде вичерпана впродовж декількох років. Крім того, має місце постійне порушення правли експлуатації діючих золовідвалів. Незначна частина твердих відходів Бурштинської ТЕС використовується для виготовлення шлакоблоків та інших будівельних матеріалів.
Мало уваги надається проблемі впливу золо та шаховідвалів на атмосферне повітря шляхом вивітрювання та розсіювання вітровими потоками твердих часток різного ступеня дисперсності. Однак на даний час визначення кількісних показників такого впливу неможливе через слідуючи причини:
відсутність обґрунтованої та дієвої методики;
складність організації тривалого відбору проб повітря на вміст золового та шлакового матеріалів за різних метеоумов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Бурштинська ТЕС – найбільший забруднювач довкілля Прикарпаття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок