Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Урбоекологія

Урбоекологія

Назва:
Урбоекологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,45 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Урбоекологія


Зміст
Вступ........................................................................................................................3
Розділ І
Ландшафти як основа культури міста…..............................................................4
Розділ ІІ
Філософський погляд на культуру ландшафтів..................................................6
Висновки...............................................................................................................11
Список використаної літератури........................................................................12
Вступ
Ландшафти приміської зони будь-якого міста – складне й, досить часто, оригінальне просторово-часове утворення. Вони формуються одночасно з містом і є по суті – продовженням міста, як реальним, так і потенційним. Більше того, приміські зони разом з містом утворюють складну й активно діючу парадинамічну систему. Разом з тим у цій системі детально вивчаються лише міста (представники суспільної географії) й міські ландшафти (представники антропогенного ландшафтознавства). Вивчення приміських ландшафтів лише розпочинається, але часто завершується приміськими зеленими зонами.
Аналіз історичних й архівних джерел, картографічних матеріалів показує, що здебільшого етапи формування приміських зон співпадають з етапами формування відповідних міст.
Розділ І
Ландшафти як основа культури міста
Культурні ландшафти міст є неод’ємною часткою як урбанічного, так і природнього. Вони є зв’язуючою ланкою між містом та природою. В місті культурні ландшафти виконують комплексну функцію: по-перше, це місце відпочинку, по-друге, це фільтр атмосферних забруднень міста, зона затишку і обов’язково це зона мешкання флори та фауни. Міста взагалі, а великі міста особливо, не можливо уявити зараз без невеличких скверів, парків та лісових смуг. Але те, що ми розуміємо під словом парк, не є тільки купою дерев та кущів з трав’яними газонами, це, по-перше, якісно спланована ділянка з продуманими та прорахованими насадженнями рослинності, по-друге, це довкілля для багатьох видів тварин.
Треба, однак, зауважити що культирним ландшафтом називають не тільки створений людною, але і колишній природній ландшафт змінений людською діяльністю, а як відомо зміни ці незавжди корисні для природнього ландшафту. Мова пойде переважно саме про створений людиною навмисно і не є побічним продуктом руйнацій природнього, а виконує естетичну і природньозахисну функцію.
Кожен якісно зпланований культурний ландшафт - це мікробіогеоциноз зі складною структурою.
Культурні ландшафти Землі різноманітні. Для того щоб зрозуміти їх специфіку, корисно розглянути послідовність змін, включаючи і попередні природні їх стадії. За вихідне слід брати ландшафт, не зачеплений діяльністю людини, потім – стадію появи в ньому так званих елементів культурного ландшафту, далі ландшафти все більш перетворені, і, наприкінці, ландшафт, що в повній мірі відповідає свому визначенню як культурний. Але, треба пом’ятати, що культурний ландшафт в повному розумінні слова ще не створенний і що наша уява про склад поняття раціонального ландшафту буде по мірі накопичення наших знань, розвитку економіки постійно змінюватися.
В принципі найбільш раціональним, відповідно, істино культурним ландшафтом слід називати ландшафт, котрий дозволяє отримати максимум того, що природа може дати людині. Однак вміння отримати максимум небезвідносне. Воно залежить від соціальних відносин, стану економіки та наукової розробки питання. В раціональному ландшафті головне – створення здорового середовища, яке само спроможне зводитити нанівець усі шкідливі обставини, що виступають при інших, нераціональних аспектах ландшафту особливо різко. Це забезпечується, наприклад, наявністю озеленення і твариного світу (в парках) – декоративного і корисного.
При цьому не повинні бути забутими і питання естетики. Вимогам її повинні задовільняти всі культурні ландшафти: міський, сільськогосподарський, лісопарковий, ландшафт промислових вузлів і конгломерацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Урбоекологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок