Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> типологічний опис та типологічний аналіз вологої дубово-грабової бучини в Калуському лісництві ДП «Калуське лісове господарство»

типологічний опис та типологічний аналіз вологої дубово-грабової бучини в Калуському лісництві ДП «Калуське лісове господарство»

Назва:
типологічний опис та типологічний аналіз вологої дубово-грабової бучини в Калуському лісництві ДП «Калуське лісове господарство»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЗМІСТ
ВСТУП……………………………………………………………………..…… 3
РОЗДІЛ 1 АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД
1.1 Значення лісоекологічної типології для теорії та практики
лісівництва……………………………………………………...…….5
1.2 Основні напрямки лісотипологічних досліджень в
Україні…………………………………………..................................7
РОЗДІЛ 2 МЕТОДИ ТА МЕТОДИКА ДОСЛІДЖЕНЬ……………...........9
РОЗДІЛ 3 ПРИРОДНІ УМОВИ РАЙОНУ ДОСЛІДЖЕНЬ
3.1 Геологія, геоморфологія і гідрографія …………………………
3.2 Кліматичні умови…………………………………………………
3.3 Характеристика грунтів ………………………………………….
3.4 Фітоценотичний покрив ………………………………………….
РОЗДІЛ 4 ТИПОЛОГІЧНИЙ ОПИС ВОЛОГОЇ ДУБОВО-ГРАБОВОЇ
БУЧИНИ
4.1 Типологічна оцінка породи …………….…..………………..…. 17
4.2Лісівничо-таксаційна характеристика деревостанів ………… 21
4.3 Встановлення фактичної та потенційної продуктивності
насаджень ………………………………………………….……. 26
4.4 Розподіл деревостанів на корінні та похідні……………………27
ВИСНОВКИ ………………………………………………………………..… 28
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ……………………………….… 29
ДОДАТОК ………………………………………………………………….……30
ВСТУП
Найважливішим завданням лісового господарства України є раціональне та ефективне використання земель державного лісового фонду з метою отримання максимальної кількості деревних, а також не деревних ресурсів з одиниці лісової площі, покращення стану, оптимізація структури, охорона біорізноманіття лісів з одночасним збереженням та відтворенням їх багатогранних захисних та середовищетірних функцій. Успішна реалізація цих завдань можлива за умови ведення лісового господарства на типологічній основі. Весь комплекс лісогосподарських заходів – поновлення лісу, лісорозведення, лісовирощування, захист лісу від шкідників та хворіб, рубки головного користування і т. д. необхідно проводити з врахуванням наукових принципів лісівничо – екологічної типології. Лісова типологія – це вчення про класифікацію типів лісу, тобто класифікація лісових ділянок , однорідних за комплексом кліматичних, грунтово – гідрологічних та лісорослинних потенційних можливостей, однакових за лісівничими ознаками і які вимагають однакових лісогосподарських заходів. Лісова типологія розробляє питання діагностування, виділення та класифікації типів лісу, типів лісорослинних умов як природної основи ведення лісового господарства, вивчає причини різноманітності природних лісів, враховуючи фактори навколишнього середовища та біоекологічні властивості деревних порід .
Актуальність теми. У даний час лісівничо – екологічну типологію успішно застосовують у трьох лісорослинних зонах України, вона є основою гірського лісівництва в Карпатах та Криму. Однак, практичне використання лісової типології поки що відстає від її теоретичних досягнень. Слід відзначити недостатню ефективність використання лісорослинного потенціалу лісових земель, внаслідок чого спостерігаються втрати ліквідної деревини у віці стиглості. Недотримання наукових засад та принципів лісової типології нерідко призводить до формування низькопродуктивних похідних деревостанів. В зв’язку з цим актуальним завданням лісової типології на сучасному етапі є проведення кваліфікованого типологічного аналізу, який має на меті об’єктивну лісівничу оцінку типів лісу на підставі визначення фактичної та потенційної ( максимальної ) продуктивності деревостанів в розрізі вікових груп та обґрунтування заходів щодо більш раціонального ведення лісового господарства шляхом формування корінних деревостанів.
Мета роботи: провести типологічний опис та типологічний аналіз вологої дубово-грабової бучини в Калуському лісництві ДП «Калуське лісове господарство».
Завдання досліджень: ознайомитися з науковою літературою по даній темі; дати типологічну оцінку Бука звичайного; виконати діагностичну характеристику вологої дубово-грабової бучини; визначити фактичну та потенційну продуктивність лісових насаджень аналізованого типу лісу; провести розподіл деревостанів на корінні та похідні.
Об’єкт досліджень: дубово-грабової бучини в Калуському лісництві
ДП «Калуське лісове господарство».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: типологічний опис та типологічний аналіз вологої дубово-грабової бучини в Калуському лісництві ДП «Калуське лісове господарство»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок