Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Вчення про навколишнє середовище – інтегральна наука

Вчення про навколишнє середовище – інтегральна наука

Назва:
Вчення про навколишнє середовище – інтегральна наука
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,22 KB
Завантажень:
518
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Р Е Ф Е Р А Т
з екології на тему:
"Вчення про навколишнє середовище – інтегральна наука"


ПЛАН:
1. Вступ…………………………………………………………………………………...3
2. Основи вчення про охорону навколишнього середовища……………………...5
2.1. Передумови виникнення охорони навколишнього середовища………………....6
2.2. Структура вчення про охорону навколишнього середовища…………………….8
2.3. Правові аспекти охорони природи…………………………………………………..10
3. Висновки……………………………………………………………………………..13
4. Використана література……………………………………………………………14


1. В С Т У П.
Відповідно до статті 16 Конституції України, якою визначено, що забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильскої катастрофи, збереження генофонду українського народу є обовязком держави. Верховною Радою України від 5 березня 1998 року затверджено "Основні напрями державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки", де передбачено розроблення нових навчальних програм, удосконалення методики викладання екології та спецкурсів з природоохоронної справи. Сьогодні багато вузів держави готують спеціалістів з екології, менеджменту природоохоронної діяльності, економіки та екології. Постійно зростає кількість годин дисципліни "Основи екології", яка рекомендована Міністерством освіти як нормативна дисципліна для вузів I – IV рівнів акредитації.
Сьогодні в ХХІ ст. Україна потребує для всіх галузей народного господарства, спеціалістів високої екологічної свідомості, нового екологічного мислення, які вільно орієнтуються у різних екологічних напрямках науки, розуміються на економічних, соціальних, правових аспектах взаємодії суспільства та природи. Саме курс "Охорона навколишнього середовища", програма якого затверджена НМК ВО – 1992 дозволяє розглянути ці аспекти. Курс "Основи охорони навколишнього середовища", або "Основи соціоекології" має дати студентам загальне уявлення про причини виникнення, масштаби і можливі трагічні наслідки та шляхи подолання сучасної кризи у взаємовідносинах між людським суспільством та навколишнім природним середовищем.
Ми маємо повне право стверджувати, що екологія та охорона навколишнього середовища науки різні. Під екологією ми розуміємо біологічну науку, яка вивчає взаємозвязки між організмами у природі і їх звязок з довкіллям. Науку, яка є базовою для розуміння проблем природокористування, раціонального використання природних ресурсів і їх відтворення. Вона розглядається нами як теоретична основа для розуміння облаштування життя в біосфері. А охорону навколишнього середовища ми розуміємо, як науку, що вивчає різноманітні аспекти гармонізації взаємодії суспільства та природи. Таке чітке розмежування двох наук дозволяє краще зрозуміти процеси, що відбуваються у природних екосистемах, цілеспрямовано і глибоко вивчити механізми природних основ життя. Одночасно, розглядаючи проблеми взаємодії суспільства і природи ми намагаємося показати, що гармонізація взаємодії в системі "суспільство – природа", в сучасних умовах, не можна досягнути, не визначивши генезис, морфологію і механізми функціонування цієї системи.
Це стверджує знамените визначення Туган-Барановського: "Природа – твердив він – завжди обмежує коло можливого для людини, - але коло це стає ширшим. Ланцюг, який звязує суспільство з природою, ніколи не розривається, але ланцюг цей здовжується і суспільний ланцюг стає вільнішим у тому розумінні, що коло все більше визначається своїми власними, внутрішніми, а не зовнішніми, побічними, матеріальними силами". Сьогодні детермінуючим чинником у взаємовідносинах суспільства і природи все більше визнається людина, яка щораз більше звільняється від пригнічення з боку природного середовища.


2. ОСНОВИ ВЧЕННЯ ПРО ОХОРОНУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА.
Глобальна екологічна криза кінця ХХ століття охопила всі континенти та акваторії. Ступінь деградованості навколишнього середовища та біомів є найбільшою в тих регіонах, де є вища щільність населення й досягнута найбільша інтенсифікація промислового та сільськогосподарського виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вчення про навколишнє середовище – інтегральна наука

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок