Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічна модернізація (оздоровлення) виробництва

Екологічна модернізація (оздоровлення) виробництва

Назва:
Екологічна модернізація (оздоровлення) виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,37 KB
Завантажень:
518
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Екологічна модернізація (оздоровлення) виробництва
План
1. Фізичне зношування
2. Функціональне зношування
3. Технологічне (моральне) зношування
4. Управлінське зношування
Системно-екологічний підхід до модернізації виробництва полягає в системній екологізації всіх складових частин виробництва, тобто системи управління, технологічних процесів, господарської та інвестиційної діяльності підприємства. Це означає: екологізацію функцій системи загального управління підприємством із запровадженням міжнародних стандартів системи екологічного менеджменту, екологічного аудиту, а також досвіду екологічного інжинірингу, маркетингу, лізингу, страхування; оновлення виробничих процесів (технологічних систем) для поліпшення екологічних характеристик виробництва з економічним ефектом; модернізацію очисних споруд з економічним ефектом; екологічне оздоровлення проммайданчика і прилеглої території; підвищення екологічної свідомості та кваліфікації персоналу.
Необхідність у модернізації виробництва виникає у зв'язку зі зношуванням або старінням виробничого обладнання. Класичними видами зношування є фізичне, функціональне, технологічне (моральне) і вартісне.

Фізичне зношування — це зношення обладнання в процесі експлуатації, що призводить до зниження його можливостей виконувати початкові функції.
Функціональне зношування — це зміни в попиті на продукцію, які вже не можуть задовольнятися послугами, що очікуються від обладнання, і роблять його менш цінним для власника, навіть якщо це обладнання ще в змозі виконувати початкові функції.
Технологічне (моральне) зношування — це коли з появою новітнього кращого технологічного обладнання використання старого, не модернізованого обладнання стає неекономічним. Зауважимо, що останнім часом "стрибки" в технології стали настільки динамічним і звичайним явищем, що моральне зношування — це одна з головних проблем оновлення виробництва.
Вартісне зношування — це коли зміни в купівельній спроможності грошей спричинюють зношування або втрати початкової вартості обладнання. У кожному з чотирьох наведених класичних чинників життєдієвості або життєздатності виробничої системи більшою або меншою мірою присутні екологічні складові елементи. Так, якщо йдеться про фізичне зношування, то його наслідком може бути збільшення маси відходів. Функціональне зношування звужує можливості задоволення попиту на екологічно чисту продукцію. Технологічне, або моральне, зношування пов'язане з порушенням екологічних стандартів, норм.
З позицій екологізації виробництва до нових видів зношування слід віднести ще екологічне та управлінське.Екологічне зношування — це перш за все погіршення екологічних характеристик виробництва, "старіння" життєвого циклу продукції, що призводить до посилення негативного впливу виробництва на навколишнє природне середовище. Це погіршення екологічного стану промислової ділянки внаслідок виробничої діяльності. Іноді промділянка перетворюється на самостійне джерело забруднення навколишнього природного середовища, особливо підземних вод у випадках фізичного зношування резервуарів для зберігання різних рідин або прямого захоронення відходів виробництва.
Управлінське зношування — це коли система управління втрачає свою гнучкість і адаптивні властивості, тобто властивості пристосування до змін параметрів навколишнього середовища. Це стосується й втрати можливостей виконання екологічних функцій або спроможності виконувати їх через різні чинники (структурні, освітні).
Отже, виходячи з принципів системно-екологічного підходу, можна сказати, що необхідність у модернізації виникає в разі зношування виробничої системи, а не виробничого обладнання або машин за класичним визначенням. Важливо мати попереджувальну або стратегічну програму модернізації виробничої системи, яка дасть змогу здійснювати попереджувальні некапіталомісткі заходи. В іншому випадку модернізація може не дати ефекту підтримки життєздатності й конкурентоспроможності виробничої системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Екологічна модернізація (оздоровлення) виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок