Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Основи моделювання стану довкілля. Вибірковий метод. Статистична перевірка гіпотез

Основи моделювання стану довкілля. Вибірковий метод. Статистична перевірка гіпотез

Назва:
Основи моделювання стану довкілля. Вибірковий метод. Статистична перевірка гіпотез
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,48 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Основи моделювання стану довкілля. Вибірковий метод. Статистична перевірка гіпотез


ПЛАН
1. Вибірковий метод
2. Статистична гіпотеза
3. Література


1. Вибірковий метод
Вибірковий метод – це система наукових принципів випадкового відбору певної частини сукупності, яка представляла б усю сукупність і характеристики якої слугували б надійною основою статистичного висновку.
Сукупність, з якої відбираються елементи для обстеження, називають генеральною, а сукупність, яку безпосередньо обстежують, – вибірковою. Статистичні характеристики вибіркової сукупності розглядаються як оцінки відповідних характеристик генеральної сукупності. Позаяк вибіркова сукупність не точно відтворює структуру генеральної, то вибіркової оцінки також не збігаються з характеристиками генеральної сукупності. Розбіжності між ними називають похибками репрезентативності. За причинами виникнення ці похибки поділяються на систематичні (тенденційні) та випадкові. Систематичні похибки виникають за умови, що під час формування вибіркової сукупності порушується принцип випадковості відбору (упереджений відбір елементів, недосконала основа вибірки тощо). Випадкові похибки – це наслідок випадковості відбору елементів сукупності для обстеження.
При організації вибіркового обстеження важливо запобігти виникненню систематичних похибок. Що стосується випадкових похибок, то уникнути їх неможливо, проте на основі теорії вибіркового методу можна визначити розмір і по можливості регулювати.
У практиці вибіркових спостережень використовують два типи вибіркових оцінок – точкові та інтервальні. Точкова оцінка – це значення параметра за даними вибірки: вибіркова середня або вибіркова частка р. Інтервальна оцінка – це інтервал значень параметра, розрахований за даними вибірки для певної імовірності, тобто довірчий інтервал. Межі його визначаються на основі точкової оцінки та граничної похибки вибірки ?=tм:
для середньої ;
для частки ,
де м – середня, або стандартна похибка вибірки; t – квантиль розподілу імовірності (довірче число); та – середня та частка генеральної сукупності.
Стандартна похибка вибірки м є середнім квадратичним відхиленням вибіркових оцінок від значень параметра генеральної сукупності:
при повторному відборі ,
при безповторному ,
де у2 – вибіркова дисперсія; n та N – відповідно обсяг вибіркової та генеральної сукупностей.
При практичному використанні наведених формул слід враховувати, що:
1) дисперсія частки є добутком часток
у2 =р(1–р)=рq;
2) у великих за обсягом сукупностях ( 30 і більше одиниць) поправка не вносить істотних змін у розрахунки, а тому враховується лише у малочисельних (малих) вибірках;
3) коригуючий множник для безповторної вибірки при малих величинах наближається до 1, а тому при 1–5%-ній вибірці розрахунок м ведеться за формулою для повторної вибірки.
Гранична похибка вибірки ?=tм – це максимально можлива похибка для прийнятої імовірності F(x). Довірче число t вказує, як співвідносяться гранична та стандартна похибки. Так, t=1 для імовірності 0,683; t=2 для імовірності 0,954; t=3 для імовірності 0,997.
Отже, застосовують такі формули граничної похибки вибірки.
Повторна вибірка Безповторна вибірка
Для середньої
Для частки
Як видно з формул, розмір граничної похибки залежить від варіації ознаки у2 , обсягу вибірки n та її частки у генеральній сукупності , прийнятого рівня імовірності, якому відповідає квантиль t.
При малих вибірках (n?30) квантиль t визначають за розподілом імовірностей Стьюдента.
У практиці вибіркових обстежень використовують різні способи формування вибіркових сукупностей, зокрема: простий випадковий, механічний, розшарований (районований), серійний.
Простий випадковий відбір проводиться жеребкуванням або на основі таблиць випадкових чисел. Це класичний спосіб формування вибіркової сукупності і саме на ньому грунтується теорія вибіркового методу.
При механічному відборі основою вибірки є упорядкована чисельність елементів генеральної сукупності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основи моделювання стану довкілля. Вибірковий метод. Статистична перевірка гіпотез

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок