Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Криза людського духу

Криза людського духу

Назва:
Криза людського духу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,12 KB
Завантажень:
27
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
реферат
З дисципліни “Екологія” на тему
Криза людського духу


План
Вступ
1. Духовна криза суспільства як головна причина глобальної екологічної
кризи;
2. Суть і наслідки кризи людського духу;
3. Шляхи зміни людської свідомості задля збереження життя на Землі;
Висновки


Вступ
Екологія “як наука про біологію довкілля” все рішучіше заявляє про своє існування. Ноосферне уявлення про місце людства в розвитку біосфери- “плівки життя”-яке сформувалось під впливом вчення В.І. Вернадського, продовжує неабиякий інтерес до вивчення довкілля та всіх процесів в екосистемах.
ІІ половина ХХ ст. характеризується розвитком глобальної екологічної кризи, внаслідок хижацького винищення природніх ресурсів, НТП, недбайливого ставлення до природи та інших шкідливих чинників. Об’єднує ці всі чинники один найважливіший – занепад духовності суспільства. Необхідні подальші величезні зусилля, аби дії людей стали мудрими, неупередженим і завбачливими
 


 
1. Головні причини екологічної кризи- цедемографічний вибух, виснаження природніх ресурсів і дедалі активніше забруднення повітря, грунтів і води. Але є й інші серйозні причини поглиблення екологічної кризи. Це такі:
занепад духовності.
надзвичайно низька екологічна культура цілих народів і націй.
низький рівень екологічної освіти більшсті керівних працівників та
урядових чиновників в усіх країнах світу.
загальне зниження морального рівня людей за останні десятиліття.
“ Сучасна людина фактично обожила саму себе. Та вона-фальшиве божество. Створене нею на Землі- не рай, а кошмар, до якого вона сама адаптується дедалі меншою мірою і який уже не може задовольнити її соціальних, психологічних, духовних та естетичних запитів”- так говорив відомий американський публіцист Е.Голдсміт. І це справді так, адже уявлення про те, що природні ресурси невичерпні, що все в ній призначене тільки для людини, яка має право панувати над царством живого і неживого, сформувалося в глибокій давнині.Ідея домінування над природою тисячоліттями вкорінювалась в свідомості людей, тому змінити хід їх мислення сьогодні - завдання надзвичайно складне. Та якщо людство хоче вижити, його треба вирішувати в найближчі десятиліття. Адже у давнину на Землі були такі регіони, де не існувало ворожого ставлення до природи, навпаки, все робилося для того, щоб гармонізуватистосунки з нею. Зовсім інакше поводяться сучасні ”підкорювачі природи”, сучасне суспільство, яких не хвилює, що буде з нашою планетою завтра.
2. Екологічна культура-це внутрішня суть людини та людського суспільства, що знаходиться “всередині нас” і проявляється у певних діях щодо природи. Наша епоха – час великої дисгармонії між зовнішньою та внутрішньою культурою, дефіцит якої викликав глобальну екологічну кризу. До проявів духовної кризи суспільства належать:
сплеск антисуспільних настроїв, егоїзму, нігінізму, локального і
регіонального забруднення у суспільстві.
планетарна епідемія аморальності,злочинності, наркоманії,прости-
туції, тотальної легковажності, бездумності й жадоби швидкої наживи.
деградація особистості в різних її проявах.
зниження духовного і культурного рівня.
зростання корупції, проявів некомпетентності й непрофесіоналізму у
вирішенні національних і міжнаціональних питань.
За цих обставин, як гриби після дощу, з’являються (й, на жаль, знаходять чисельних прихильників і наслідувачів) усякого гатунку “пророки”, ясновидящі,екстрасенси, сатаністи типу керівників сумнозвісного Білого Братства, як секти Ауш Синрікьо та ін.
Про страшний занепад моралі, людського духу попереджали видатні релігійні діячі сучасності – Папа Римський Іоан Павло ІІ, Далай-лама, та інші, справедливо вважаючи однією з причин кризи людського духує занурення в матеріальне, поклоніння не Богові, а Мамоні, відрив від Матері-природи, нехтування її правилами і законами.
Людина тисячі років боролася за своє існування, виживала в епідеміях, голодоморах, у 15 тисячах воєн, які сама ж розв’язувала, виживала й вірила в краще майбутнє. Заради цього вона розвивала науку, культуру, медицину, формувала нові екологічні системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Криза людського духу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок