Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> ГІДРОЛОГІЧНИЙ СТАН МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ

ГІДРОЛОГІЧНИЙ СТАН МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ

Назва:
ГІДРОЛОГІЧНИЙ СТАН МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
УДК: 4.1577.4
Кисельов А.Ф., Грищенко Г.В., Руденко А.О.,
Зюзін В.О., Зінченко Т.М.
ГІДРОЛОГІЧНИЙ СТАН МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ
У статті подаються дані стану Інгулецького гідрокомплексу та його вплив на якість питної води міста Миколаєва, на її фізико-хімічний та бактеріологічний склад. Зроблені висновки щодо покращання забезпечення доброякісною водою населення Миколаєва.
Ключові слова: питна вода якість, фізико-хімічний склад, бактеріологічний склад, Миколаїв, область.
В статье подаются данные состояния Ингулецкого гидрокомплекса и его влияние на качество питьевой воды города Николаева, на ее физико-химический и бактериологический состав. Сделанные выводы по поводу улучшения обеспечения качественной водой населения Николаева.
Ключевые слова: питьевая вода, качество, физико-химический состав, бактериологический состав, Николаев, область.
The article represents the information of Ingulskyi watercomplex state and its influence on the quality of Mykolaiv drinkable water, water pollution, its physico-chemical and bacteriological stuff. We came to the conclusion conserning improvement in provoding high-quolity drinkable water for Mykolaiv's population.
Key words: a drinking-water is quality, composition physical and chemical, and bacteriological composition, Micolaiv, region.
Вступ
Науково-дослідними інститутами Міністерства охорони здоров'я України було доведено, що на стан здоров'я населення впливають, перш за все, соціально-економічні умови життя і поряд з ними чинники зовнішнього середовища [1, 2, 3, 4]. Забруднення навколишнього середовища спричиняє 34 % усієї захворюваності населення України, причому 28 % населення живуть в умовах небезпечного для здоров'я рівня забруднення атмосферного повітря, 13 % населення країни вживають недостатньо очищену питну воду. Сукупний негативний вплив усіх цих факторів призводить до зростання захворюваності населення, особливо у Південно- східному і Центральному регіонах України, де сконцентровані підприємства металургійної, хімічної, вугільної промисловості і енергетики. Надмірне техногенне навантаження на навколишнє середовище зі значною кількістю викидів шкідливих речовин призвело до негативних наслідків, що проявилося у зміні не тільки поширеності, а й тяжкості перебігу захворювань [3, 5].
Мета дослідження
Вивчити гідрологічний стан Миколаївської області, Інгулецький гідрокомплекс та його вплив на якість питної води міста Миколаєва в динаміці за 20 останніх років (1987-2007 рр.). Для дослідження були залучені річні статистичні звіти обласної санітарно-епідеміологічної станції та Миколаївського обласного центру з гідрометеорології.
Результати дослідження
Гідрологічний стан Миколаївської області з кожним роком погіршується, зменшується кількість доброякісної питної води як у місті Миколаєві, так і в інших містах області. Область має обмежені природні запаси води. Підземні джерела містять воду з високою мінералізацією, значна кількість якої не може використовуватися для господарсько- питного водопостачання. Річки Південний Буг, Інгул та Інгулець стали основними джерелами водопостачання області. Питна вода для м. Миколаєва доставляється Інгулецьким гідрокомплексом з Дніпра.
Основна річка області Південний Буг з давніх часів не використовується як джерело водопостачання м. Миколаєва через високу мінералізацію і сильну забрудненість води в межах міста. Південний Буг, протяжність якого 800 км, протікає через територію п'яти областей України, має 144 притоки, які забруднюються різними стічними водами, змивами з сільськогосподарських полів. Об'єм стоків досягає 200 мільйонів кубічних метрів на рік. З вводом в експлуатацію Південноукраїнської АЕС та Ташликського гідроакумулюючого комплексу погіршилися фізичні та хімічні показники, зросла бактеріальна забрудненість води річки Південний Буг.
Протяжність р. Інгулець по області незначна, всього 60 км. На ній у районі м. Снігурівка розташовані основні споруди Інгулецького гідрокомплексу по забору і подачі води в зрошувальну систему області і для господарсько питних потреб міст Миколаєва та Снігурівка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ГІДРОЛОГІЧНИЙ СТАН МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА ЯКІСТЬ ПИТНОЇ ВОДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок