Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Земля – наше багатство

Земля – наше багатство

Назва:
Земля – наше багатство
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,03 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Земля – наше багатство


"Земля - наша мати всiх годує", - говорить українське прислiв'я.
Найбільше багатство нашої держави – це її земля. Загальновизнано, що за природною родючістю українські ґрунти є одними з найкращих у світі. Їх видовий склад надзвичайно різноманітний і включає кілька десятків типів: від родючих чорноземів і південних каштанових до менш родючих - сірих лісових і опідзолених, та майже непридатних до аграрного виробництва - піщаних і кам’янистих ґрунтів. Тому використання землі досить диференційоване залежно від регіону, типу ґрунтового покриву та основних видів діяльності, які історично склалися в даній місцевості.
За оцінками спеціалістів, на території України зосереджено чверть світових запасів чорноземів.
Українські чорноземи унікальні. Вони сформувалися під степовою рослинністю в умовах клімату, який, на відміну від степів Євразії, найбільш м’який та вологий. За своїм фізичним, хімічним, агрохімічним та мінералогічним складом серед ґрунтоутворювальних порід український чорнозем вважається найкращим. За якісним складом ґрунтів та продуктивністю угідь Україна вважається однією з найбагатших держав світу.
Земля – одвічна колискова людства, шлях до порятунку. Це зрозуміли ще давні греки, увіковічивши цю істину у міфі про Антея. З часом класики світової літератури надали цьому питанню філософсько-психологічного звучання. Зупинюсь на творах “Сто років самотності” Маркеса і “Fata morgana ” М.Коцюбинського: розгляну їх у порівнянні з міфом про Антея. У всіх згаданих творах земля постає святинею, яка надає сили і снаги, проте у кожному творі образ землі поглиблюється, глобалізується (від міфу до роману). Так у грецькому міфі Геракл перемагає титана Антея, піднявши його над землею, з якої він черпав сили. Але фізична смерть героя сприймається як духовний занепад того, хто відірвався від матері-землі. Образ землі у повісті “Fata morgana ” має дещо інше звучання. Селяни все життя обробляли панську землю, яку любили наче рідну. І ця любов до землі стала поштовхом людей до духовного зростання, до боротьби за свої права.
Земля у романі Маркеса постає в іншому аспекті, сповнена філософсько - психологічного змісту. Ідея її зображення збігається із повістю “Fata morgana ” , і з міфом: земля – скарбниця з якої черпає свої сили народ. Проте Маркес вбачає в землі єдиний порятунок людства; висловлює надію на те, що здеморалізоване, порублене, самотнє і , здавалось би, втрачене покоління знайде спасіння, тримаючись землі, людство може знайти взаєморозуміння, солідарність, яка протилежна самотності. А той, у кого є рідна земля, - частина народу, а отже – не самотній. І життя його сповнене глибокого сенсу творіння прекрасного…
Прийнята в 1996 році Конституція України визначила землю основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.
Основною властивістю ґрунтів є їх родючість і поживний режим, які залежать від наявності у них гумусу. Гумус позитивно впливає на водно-фізичні властивості ґрунту, структурно-агрегатний склад, реакцію ґрунтового розчину та вмісту рухомих поживних речовин. Аналіз стану ґрунтів свідчить про постійне зменшення кількості гумусу, внаслідок виносу його з урожаєм та згорання під час механічних обробітків. Щорічні витрати гумусу в середньому складають 600-700 кг/га. Відповідно до вітчизняних технологій вирощування сільськогосподарських культур, необхідно виконати в полі від 5 до 30 операцій за сезон. Цілком очевидно, що при проведенні певних агротехнічних заходів ґрунт ущільнюється. Поєднання технологічних операцій при використанні комбінованих сільськогосподарських машин забезпечує зменшення проходів агрегатів. В результаті це прискорює зниження ущільнення ґрунту, забезпечує економію пального і затрат праці.
Забур’яненість, яка упродовж останнього десятиліття значно зросла і набула характеру національної проблеми, потребує особливої уваги. Вже сьогодні рівень потенційної засміченості орних земель в Україні в ґрунту на переважній більшості площ досягає астрономічних розмірів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Земля – наше багатство

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок