Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічна оцінка впливів на навколишнє середовище Чорногірського лісництва

Екологічна оцінка впливів на навколишнє середовище Чорногірського лісництва

Назва:
Екологічна оцінка впливів на навколишнє середовище Чорногірського лісництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,73 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ЕКОЛОГІЧНА ОЦІНКА ВПЛИВІВ НА НАВКОЛИШНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЧОРНОГІРСЬКОГО ЛІСНИЦТВА
2.1 Вплив на атмосферне повітря
За результатами вивчення літературних джерел та власних досліджень було встановлено, що прямий вплив на атмосферне повітря відбувається через забруднення:
-вихлопними газами автомобільного транспорту;
-викидами продуктів згоряння котелень;
-транскордонними переносами.
Результати фізико-хімічних аналізів проб атмосферного повітря не встановили перевищень гранично-допустимих концентрацій в межах Чорногірського лісництва [10].
Вторинний вплив виражений у так званих парникових газах, що може викликати зміну мікрокліматичних умов території, але такі зміни на даній території не зафіксовані. Комплексний вплив скоріше всього буде відбуватися за рахунок зміни фізико-хімічних параметрів інших чинників навколишнього середовища при хімічному або руйнівному впливі атмосферних опадів.
Під час експлуатації автомобільної дороги очікується утворення тимчасових хмар пилу від автотранспорту. На ґрунтових дорогах довжина хмари пилу складає від 50 до 150 м. Концентрація пилу на дорозі, в хмарі, може перевищувати 100 мг/м , при цьому максимальне осідання пилу відбувається на відстані до З0 м від дороги [15].
2.2 Вплив на водне середовище
За результатами вивчення літературних джерел та власних досліджень було встановлено, що прямий вплив на водне середовище відбувається шляхом його забруднення скидами з приватного сектору та при вирубці лісу сусідніми лісовими компаніями.
Результати фізико-хімічних аналізів проб води, виконані лабораторією аналітичного контролю та моніторингу Карпатського НПП, не встановили перевищень гранично-допустимих концентрацій в межах Чорногірського лісництва. В цілому, результати як власних досліджень, так і досліджень КНПП свідчать про відповідність води в потоках і річках лісництва до встановлених показників якості, що регламентуються "Санітарними правилами і нормами охорони поверхневих вод від забруднення" (СанПиН 46-30-88), і вказують на її сприятливий гідрохімічний стан в межах туристично-рекреаційної зони. Потенційні впливи, що можуть виникнути в результаті використання даної території лісництва по існуючій схемі туристичного відвідування можуть включати: підвищення стоку поверхневих вод та збільшення осадів через пошкодження грунту, підвищення засоленості та зниження якості поверхневих вод, а також зміна морфології русел через реконструкцію автомобільної дороги. Ступінь впливу на водні ресурси залежатиме від розташування пошкодженої ділянки, нахилу та крутизни схилу, ступені пошкодження території, типів грунтів, а також тривалості проведення робіт по реконструкції дороги та вчасного застосування запобіжних заходів. Вплив, буде збільшуватись при збільшенні кількості відвідування цієї території та, ймовірно, зменшуватиметься з часом, через природну стабілізацію та застосування відновлювальних заходів. Можливий також випадковий вилив нафтопродуктів автотранспорту, що призведе до нетривалого забруднення поверхневих вод. Будь-яке нове будівництво, або реконструкцію існуючих об'єктів інфраструктури необхідно проводити за умови повної відповідності вимогам по захисту поверхневих вод (Водний Кодекс України). В межах території досліджень з прямих забруднювачів поверхневих вод не існує.


2.3 Вплив на геологічне середовище та ґрунтовий покрив
За результатами вивчення літературних джерел та власних досліджень було встановлено, що прямий вплив на геологічне середовище та ґрунтовий покрив відбувається при проведенні будівельних робіт, шляхом витоптування ґрунтового пориву туристами. В періоди злив та інтенсивного танення снігу має місце площинна ерозія ґрунтів.
На території досліджень Чорногірського лісництва були вивчені та зареєстровані місця розвитку ерозії, зсувних явищ та селевих проявів.
Ступінь впливу на гірсько-грунтові ресурси залежатиме від розташування пошкодженої ділянки, нахилу та крутизни схилу, ступені пошкодження території, характеру ґрунтів, а також тривалості проведення робіт по реконструкції дороги та вчасного застосування запобіжних заходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Екологічна оцінка впливів на навколишнє середовище Чорногірського лісництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок