Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічні проблеми Австралії

Екологічні проблеми Австралії

Назва:
Екологічні проблеми Австралії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,81 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Екологічні проблеми Австралії


В Австралії виникла серйозна екологічна проблема: на острові Кенгуру (штат Південна Австралія, неподалік від узбережжя континенту) відзначене різке підвищення чисельності коал. За останні 5 років популяція коал на острові збільшилася з 5 до більш ніж 30 тисяч особей. Вони харчуються в основному листами евкаліптових дерев.
На острові склалася дуже складна екологічна ситуація: расплодившимся сумчастим катастрофічно не вистачає їжі - евкаліптів виявилося занадто мало, повідомляє Reuters. Екологи попереджають, що, якщо расплодившиеся коали і далі будуть пожирати евкаліпти тими ж темпами, то в найближчому майбутньому острову Кенгуру грозить екологічна катастрофа. На острові залишаться лише обгризені дерева, і тоді вся популяція коал дуже швидко вимре від голоду.
Австралійські екологи вважають, що врятувати рослинне середовище острова і популяцію коал можна, лише скоротивши їхню чисельність на острові на 20 тисяч особей. 5-літня програма стерилізації цих сумчастих тварин і переселення їх в інші райони країни не принесла результатів.
Тому, вважають фахівці, не залишається нічого іншого, як провести масовий відстріл приблизно 20 тисяч сумчастих. Таким чином, популяція сумчастих зменшиться приблизно на двох третин, що дозволить відновитися деревам і врятує коал. Австралійська громадськість по-різному реагує на проблему знищення сумчастих, котрі вважаються одним із символів країни. Крім того, маються побоювання, що відстріл коал приведе до негативного іміджу країни в очах туристів і, таким чином, зашкодить економіці країни. З іншого боку, вид острова Кенгуру, якому грозить екологічна катастрофа, також навряд чи додасть туристам позитивних вражень про Австралію. "Коала вже зараз голодують. Вони їдять навіть соснові голки", - сказала Сандра Канк, представник австралійської Демократичної партії, третьої по впливі в країні. "Що подумають туристи про пустельний острів з обгризеними деревами, по якому бродять череди оголодавших коал?" На думку генерального директора Фонду австралійських коал Дебри Табарт, самим правильної шляхом рішення проблеми буде збільшити чисельність дерев на острові. "Якби уряд погодився з нашим пропозицією про посадку дерев, зробленому 6 років тому, цим деревам було б 7 років, і на острові не було б такого тяжкого положення", - заявила вона. На даний момент уряд штату Південна Австралія не прийняв пропозицію екологів про масове знищення коал на острові Кенгуру. Австралійський фонд коал також відкинув ідею відстрілу сумчастих, котрим дуже нелегко вижити на урбанизированном континенті. Вони вважають, що хоча б на ізольованому острові вони повинні користатися всіма благами вільного існування.
Австралія є одним з основних постачальників вугілля і газу економікам країн регіону, що розвиваються. До останнього моменту Канберра відмовлялася починати які-небудь зусилля в області скорочення викидів в атмосферу промислових газів, побоюючись, що прийняті зобов'язання вдарять по експорті австралійських енергоносіїв в Індію, Південну Корею і Китай.
Однак недавно австралійські вчені опублікували прогноз змін клімату в регіоні, що змусив політиків шукати виходи з кризової ситуації. За прогнозами вчених, середньорічна температура в Австралії може піднятися до 2070 року на шістьох градусів Цельсия, наслідком чого будуть небачені колись урагани, посухи і циклони. "Кіото не врятує від кліматичних викликів найближчого майбутнього, - прокоментував доповідь учених міністр екології Австралії Ян Кемпбелл, - потрібно, щоб свій внесок у порятунок планети внесли всі країни, що викидають велику кількість газів в атмосферу".
Для людей в Австралії є три смертельні небезпеки, три жорстокі напасті: акули, крокодили і дикі собаки динго. Утім, якщо від хижої рибини і величезного плазуючих загинула не одна сотня людин, то від дикого собаки динго в першу чергу страждають беззахисні домашні тварини. Але є в історії держави-материка і випадки загибелі від динго людей.
Собаки динго - єдині хижаки на Зеленому континенті (сумчастих м'ясоїдних - тасманских вовків - білі переселенці винищили на початку ХХ століття).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Екологічні проблеми Австралії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок