Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Що таке фітофаги? Який трофічний рівень вони займають в екосистемі?

Що таке фітофаги? Який трофічний рівень вони займають в екосистемі?

Назва:
Що таке фітофаги? Який трофічний рівень вони займають в екосистемі?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,22 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН
Що таке фітофаги? Який трофічний рівень вони займають в екосистемі?
Які рослини називаються рослинами короткого, а які довгого дня?
Які субцессії носять назву вторинних. Наведіть два приклади.
На які екологічні групи поділяються рослини за відношенням до вологи. Наведіть приклади таких рослин.
Які причини викликають сплячку тварин?
1. Що таке фітофаги? Який трофічний рівень вони займають в екосистемі?
Фітофаг - гетеротрофна тварина, харчується рослинами.
До фітофаг відносяться консументи першого порядку, які забезпечують первинний етап переробки біомаси живих рослин в екосистемах. При порушенні стабільності екосистеми фітофаги можуть давати спалахи чисельності, приносячи велику шкоду рослинам. Основними фітофагами є копитні, гризуни, маса комах, в т.ч. карпофаги (фітофаги, що харчуються плодами), ксилофаги (фітофаги, що харчуються деревиною), різофаги (фітофаги, що харчуються корінням, цибулинами, кореневищами), мікофаги (наприклад, личинки кліщів, що харчуються гіфами грибів) і ін.
2. Які рослини називаються рослинами короткого, а які довгого дня?
Роль світла в житті рослин дуже велика, оскільки фотосинтез, а значить, і життя зелених рослин без нього неможливі. Інтенсивність світла на поверхні Землі варіює в широких межах. Вона залежить від пори року, часу доби, умов погоди, прозорості атмосфери. Нерівноцінна в окремих районах Землі і якість світла, співвідношення довгохвильового (червоних) і короткохвильового (синіх, ультрафіолетових) проміння. Тривалість дня протягом літнього періоду збільшується від екватора до полюсів.
Різні види рослин неоднаково реагують на інтенсивність світла. Це дозволило виділити дві групи рослин: світлолюбні і тіньолюбні. Але такі групи не завжди чітко відособлені, оскільки існують проміжні рослини, об'єднувані в групу тіньовиносливих.
По відношенню до тривалості освітлення відокремилися рослини довгого дня (види родів: пшениця - Triticum, жито - Secale, овес - Аvеnа, картопля - Solanum і ін.) і короткого дня (види родів: просо - Panicum, сорго - Sorghum, рис - Oryza і ін.). Існують рослини, які помітно не реагують на довжину дня (види родів: томати - Lycopersicum, горох - Pisum і ін.). Це явище називають фотоперіодізмом. Його треба враховувати при інтродукції, оскільки рослини короткого дня (південні) при довгому дні (у північних широтах) не зацвітають.
Світло сприяє формуючій дії на рослини. Воно виявляється в розмірах, формі і структурі (макро- і мікроскопічної) світлового і тіньового листя, а також у впливі на ростові процеси. Паростки, що виросли в притіненні, завжди довші, ніж ті що знаходилися на світлі, оскільки світло хоча і стимулює ділення клітин, але затримує їх зростання розтягуванням. У лісі дерева мають вищі, очищені від гілок стовбури. У посівах, що загущуються, трав'янисті рослини схильні до вилягання. Сильно затримує зростання рослин синьо-фіолетове проміння, тому рослини, що виросли в горах, приземистіші, ніж в долинах.
3. Які субцессії носять назву вторинних. Наведіть два приклади.
Вторинні сукцесії мають характер поступового відновлення властивого даній місцевості співтовариства після нанесених пошкоджень (наслідків бурі, пожежі, вирубки, повені, випасу худоби, запуску полів). Виникла в результаті вторинної сукцесії клімаксна система може істотно відрізнятися від первинної, якщо змінилися деякі характеристики ландшафту або кліматичні умови. Сукцесії відбуваються шляхом заміщення одних видів іншими і тому їх не можна прирівнювати до реакцій гомеостазу.
Розвиток екосистем не зводиться до сукцесій. У відсутності порушень середовища незначні, але стійкі відхилення Pg/R від одиниці (наприклад, у відносно молодому лісі) призводять до зміни співвідношення між автотрофами і гетеротрофами, поступово збільшують біологічну різноманітність і відносне значення детрітних ланцюгів в круговороті речовин, так що вся продукція використовується повністю. Людині вдається знімати високі урожаї біомаси тільки на початкових фазах сукцесії або розвитку штучних екосистем з переважанням монокультури, коли нетто-продукція велика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Що таке фітофаги? Який трофічний рівень вони займають в екосистемі?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок