Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Червона та зелена книги України, формування природно- заповідного фонду України, соціоекологія

Червона та зелена книги України, формування природно- заповідного фонду України, соціоекологія

Назва:
Червона та зелена книги України, формування природно- заповідного фонду України, соціоекологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,59 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Червона та зелена книги України, формування природно- заповідного фонду України, соціоекологія
 


Зміст
ВСТУП
1. ПРО ЧЕРВОНУ ТА ЗЕЛЕНУ КНИГИ УКРАЇНИ;
2. ФОРМУВАННЯ ПРИРОДНО – ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ;
ВИСНОВОК
ЛІТЕРАТУРА


Вступ
Роль права у регулюванні взаємодії природи і суспільства полягає у встановленні науково обґрунтованих правил поведінки людини по відношенню до природи. Найбільш важливі суттєві правила такої поведінки закріплюються державою в законодавстві і стають загальнообов’язковими для виконання і дотримання нормами права, забезпеченими державним примусом на випадок її невиконання.
Соціоекологічне право – це система правових знань та норм у галузі охорони навколишнього середовища та природокористування, що встановлюють і регулюють відносини в цій галузі між державами, а в межах останніх – між державою, з одного боку і об’єднаннями, підприємствами, установами та окремими громадянами, з другого, з метою гармонізації взаємодії між суспільством та природою і забезпечення високої якості життєвого середовища.


ПРО ЧЕРВОНУ ТА ЗЕЛЕНУ КНИГИ
З кожним роком вплив господарської діяльності людини на фауни і флору зростає, з кожним десятиріччям все більше рослин і тварин зникає з обличчя Землі. Тому постала необхідність скласти списки таких видів і розробити заходи щодо їх охорони.
Всесвітній перепис зникаючих видів розпочався з створенням у 1948 році при Міжнародній спілці охорони природи і природніх ресурсів (МСОП) Комісії по рідкісних та зникаючих видах рослин і тварин.
На заклик Комісії до наукової громадськості сорока країн світу з 1968 року почалося інтенсивне дослідження стану зникаючих видів рослин і тварин.
Це стало стимулом вивчення й складання списків зникаючих видів як в національних, так і в міжнародних масштабах. Шляхом анкетного обстеження Комісія одержала інформацію про біологію видів і окремих популяцій, їх екологічний статус, позитивні й негативні чинники, що впливають на стан зникаючих рослин і тварин. Ці дані лягли в основу одного з важливих міжнародних документів сучасності – Червоної книги МСОП.
Ідея створення Червоної книги належить видатному англійському зоологу професору Пітеру Скотту. Вона являє собою зібрання фактів про унікальних мешканців нашої планети, над якими нависла загроза зникнення.
У кожній країні є рослини й тварини, яким загрожує зникнення, хоча чисельність їх в інших країнах може бути досить значною. У положенні про Червону книгу України (від 25.10.1992 р.) відмічається наступне:
Червона книга України є основним державним документом, у якому містяться узагальнені відомості про сучасний стан видів тварин і рослин України, що перебувають під загрозою зникнення , та заходи щодо їх збереження та науково обґрунтованого відтворення.
Червона книга України є основою для розробки подальших дій, спрямованих на охорону занесених до неї видів тварин і рослин.
У залежності від стану та ступеня загрози для популяції видів тварин чи рослин, занесених до Червоної книги України, вони поділяються на такі категорії:
Зниклі види, про які після неодноразових пошуків, проведених у типових місцевостях або в інших відомих та можливих місцях поширення, відсутня будь – яка інформація про їх існування у дикій природі;
Зникаючі види, що знаходяться під загрозою зникнення , збереження яких є малоймовірним, якщо продовжиться згубна дія чинників, що впливають на їх стан;
Вразливі види, які у найближчому майбутньому можуть бути віднесені до категорії „зникаючих”, якщо продовжиться дія чинників, що впливають на їх стан;
Рідкісні види, популяції яких невеликі, які у даний час не відносяться до категорії „зникаючих” чи „вразливих”, хоча їм і загрожує небезпека;
Невизначені види, про які відомо, що вони відносяться до категорії „зникаючих”, „вразливих” чи „рідкісних”, однак достовірна інформація, яка б дозволяла визначити до якої із зазначених категорій вони відносяться, - відсутня;
Недостатньо відомі види, які можна було б віднести до однієї з вище перерахованих категорій, однак у зв’язку з відсутністю повної достовірної інформації питання залишається не визначеним;
Відновлені види, популяції яких завдяки вжитим заходам щодо їх охорони не викликають стурбованості, однак не підлягають використанню і вимагають постійного контролю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Червона та зелена книги України, формування природно- заповідного фонду України, соціоекологія

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок