Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Формування національної екологічної мережі

Формування національної екологічної мережі

Назва:
Формування національної екологічної мережі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,76 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Формування національної екологічної мережі


ПЛАН
1. Концептуальні положення формування національної екологічної мережі.
2. Сучасний стан територій та об’єктів, що підлягають особливій охороні.
3. Перспектива формування національної екологічної мережі України.


Правовою основою формування національної екологічної мережі є закони України: “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про природно-заповідний фонд України”, “Про тваринний світ”, “Про рослинний світ”, “Про Загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі України на 2000-2015 роки”. Земельний кодекс України, Лісовий кодекс України, Водний кодекс України.
Природні ділянки міжнародного значення створюються відповідно до міжнародних договорів України.
Природні регіони, природні коридори та буферні зони в цілісності утворюють мережу як єдину територіальну систему природних ландшафтів з огляду на її функціональні властивості, площу, видовий склад біоти в національній екологічній мережі виділяють елементи міжнародного, загальнодержавного та місцевого значення.
Природні регіони формуються на територіях, що мають у складі об’єкти природно-заповідного фонду, частка яких значно перевищує аналогічну в цілому по країні, а також інші території, що відповідають умовам національного природоохоронного законодавства та міжнародним нормативно-правовим актам, забезпечують збереження ландшафтного та біологічного різноманіття.
Природні коридори формуються за рахунок ділянок природних ландшафтів видовженої конфігурації і з’єднують між собою природні регіони. Вони забезпечують відповідні умови міграції дикої фауни та збереження біоти.
Буферні зони забезпечують захист природних регіонів і природних коридорів від негативної дії зовнішніх чинників, дотримання в їх межах сприятливих умов для розвитку і самовідновлення біомів, оптимізації форм природокористування, збереження існуючих і відтворення втрачених природних цінностей.
Складовими структурними елементами екологічної мережі є:
1. Території та об’єкти природно-заповідного фонду як основні природні елементи екологічної мережі (біосферні та державні природні заповідники, природні національні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, а також їх охоронні зони; ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва);
2. Водні об’єкти (акваторії морів, озер водосховищ, річки), водно-болотні угіддя, водоохоронні зони, прибережні захисні смуги, смуги відведення, берегові смуги водних шляхів і зони санітарної охорони, що утворюють відповідні басейнові системи;
3. Ліси першої та другої групи;
4. Курортні та лікувально-оздоровчі території з їх природними ресурсами;
5. Рекреаційні території для організації масового відпочинку населення і туризму;
6. Інші природні території (ділянки степової рослинності, луки, пасовища, кам’яні розсипи, піски, солончаки тощо);
7. Земельні ділянки на яких зростають природні рослинні угруповання, занесені до Зеленої книги України;
8. Земельні ділянки, які є місцями зростання і перебування рослин і тварин занесених до Червоної книги України;
9. Частково землі сільськогосподарського призначення (пасовища, луки, сіножаті, вигони);
10. Радіоактивно забруднені землі, що знаходяться під спеціальною охороною як природний регіон з окремим статусом.
Національна екологічна мережа включає частину земель на яких збереглися незмінені або частково змінені природні ландшафти. Крім того, до складу екологічної мережі входять прибережні ділянки та акваторії Азовського та Чорного морів. Природні ландшафти спостерігаються майже на 40% території України. Найменш змінені природні ландшафти займають 19,7% території країни. Це лісові, чагарникові, болотні угруповання. Найбільш захищеними є природні комплекси в межах територій природно-заповідного фонду. Станом на 1.09.2000 року територіями ПЗФ зайнято 2,4 млн. гектарів (4% території країни).
На сьогодні флора України нараховує 25 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Формування національної екологічної мережі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок