Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> РЕКУЛЬТИВОВАНІ ЛАНДШАФТИ

РЕКУЛЬТИВОВАНІ ЛАНДШАФТИ

Назва:
РЕКУЛЬТИВОВАНІ ЛАНДШАФТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,21 KB
Завантажень:
81
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕКУЛЬТИВОВАНІ ЛАНДШАФТИ


ЗМІСТ.
Вступ……………………………………………………….3
Земля з морської безодні………………………………….4
Ниви на болотах…………………………………………...6
Дренажні канали…………………………………………..7
Понтійські болота…………………………………………7
Зрошення пустель…………………………………………7
Інші методи………………………………………………...9
Проблеми іригації…………………………………………9
Охорона ґрунтів…………………………………………..12
10. Пиловий котел…………………………………………...12
11. Землеробство на пагорбах………………………………14
12. Список використаних джерел…………………………..16
Вступ.
Прогодувати 6,477млрд. людей, що населяють нашу планету, зовсiм не просто. Хоча, на перший погляд, землі навколо вдосталь, величезнi територiї непридатнi нi для рiльництва, нi для випасу худоби.
3начну частину сушi займають пустелi, тундра i гори. Родючих грунтiв всюди бракує, а, через те що бiльше половини населення свiту займається фермерством, орнi землi зазнають величезного навантаження.
На цих польдерах вирощують багатющі врожаї різних культур. Відбираючи землі у моря, голандці розширили загальну площу орних угідь на 10%.
Розширювати площi сiльськогосподарських угiдь можна двома шляхами, Перший — крок за кроком вiдвойовувати в моря
дiлянки сушi, якi з давнiх-давен затоплюються. Iнший шлях - мелiорацiя (полiпшення) малородючих земель. З цiєю метою застосовується iригацiя, тобто зрошення засушливих дiлянок або ж осушення перезволожених, наприклад, Болотного краю в Англії.
Коли люди забруднюють землю промисловими вiдходами або ж роблять її непридатною через неправильний обробiток, доводиться вживати заходiв з її вiдновлення. Усi цi методи називають загальним термiном «рекультивацiя». Коли населения планети не було таким численним, люди часто використовували землю, не задумуючись про наслiдки. Сьогоднi кожну родючу дiлянку землi необхiдно берегти як зiницю ока!
2. Земля з морської безоднi.
Чудовий приклад вiдвоювання суходолу у морської стихії демонструють Нiдерланди. Понад 40% територїї країни - осушене морське дно, солончаковi болота чи озера. Ще в часи Стародавнього Риму, коли рiвень моря пiднявся на метр, приморськi дiлянки цього краю почало регулярно затоплювати море. Колись Зейдер-Зе являло собою невелике озеро, але в ХIII ст. морськi хвилi перетворили його на величезну морську затоку, що розширювалася з кожним паводком.
Схема голландського польдера.
Спочатку озера відгороджують від моря перемичкою. Відтак будують дамбу, а воду з польдера відкачують в озеро. Остаточно осушити землю допомагають дренажні канали.
У 1927р. голландцi почали зводити загороджувальну дамбу, яка вiддiлила Зейдер-Зе вiд Пiвнiчного моря. Так з’явилося озеро Ейсселмер, названі за iм’ям рiчки Ейссел, що живить його, а також чотири польдери (осушених дiлянки), огороджених по периметру греблями. На цих територiях розкияулися родючi поля.
На цьому супутниковому знімку видно білу лінію дамби, яка відділяє море від озера Ейсселмер. Польдери забарвлені у блакитний колір.


Дамби поповнили мережу гiдротехнiчних споруд, якi захищають вiд моря значну частину країни. Щоб осушенi дiлянки знову не були затопленi, насоснi станції безперервно вiдкачують воду.
У Голландії осушено понад 2250 км? земель, які колись були дном затоки Рейдер-Зе. На цій площі могли б розміститися два Гонконги.


Катастрофiчнi повенi 1953 р. у дельтi рiчки Шельди забрали 1800 людських життiв. Щоб убезпечити себе від таких трагедiй, голландцi побудували широку мережу гребель, шлюзiв i дамб. Для цього на попередньо ущiльнене морське дно укладали так званi фашиннi матраци з пiску гравiю та синтетичних волокон, щоб запобiгти розмиванню донного ґрунту. Потім на них встановлювали величезнi залiзобетоннi тумби, які стали опорами для протипаводкових бар’єрів.
2. Ниви на болотах
Коливання рiвня моря та хвилi утворили Болотний край на сходi Англії i розширили затоку Вош на пiвнiчному сходi.
Болотний край — це перезволожена мiсцевiсть, поросла комишем та iншими болотяними рослинами. Ближче до сушi болота розташованi на торф’яниках, а ближче до моря — на наносах морського мулу Давньоримськi iнженери намагалися осушити їх, проте безуспiшно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: РЕКУЛЬТИВОВАНІ ЛАНДШАФТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок