Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Загальні принципи організації системи очистки населених місць (вивізна, сплавна)

Загальні принципи організації системи очистки населених місць (вивізна, сплавна)

Назва:
Загальні принципи організації системи очистки населених місць (вивізна, сплавна)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,41 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Загальні принципи організації системи очистки населених місць (вивізна, сплавна)”


ПЛАН
1. Вивізна система очистки
2. Сплавна система очистки
Використана література
1. Вивізна система очистки
Ця система складається з таких етапів: 1) збирання покидьків у різного типу пристосування (убиральні, помийниці); 2) вивезення їх спеціальним транспортом у місця ліквідації; 3) знезаражування та їх утилізація.
Для збирання і тимчасового зберігання рідких відходів (фе-калій та сечі людей) будують різного типу убиральні. Убиральні повинні бути зручними і теплими, не забруднювати повітря, грунт, підземні води. Незалежно від типу, убиральні потрібно утримувати в чистоті. Необхідно виключити доступ мух до нечистот.
Убиральні можуть бути індивідуальними, якщо призначені для окремої сім'ї, або громадськими. Вони повинні мати просту будову, що не потребує спеціальних матеріалів. При можливості знешкод-ження нечистот необхідно проводити на території садиби. Найбільш гігієнічними є промивні убиральні, але їх можна будувати лише при наявності водогону і каналізації.
Найбільш вдалим видом убиральні є люфт-клозет (рис. 1). Переважно його влаштовують в одно- і двоповерхових будинках. Нечистоти з люфт-кдозета по вертикальній трубі (чавунній, ке-рамічній, пластиковій або бетонній) потрапляють у вигріб, влашто-ваний під землею ззовні будинку. Вигріб повинен мати водонепро-никні стіни і люк для очистки. Обов'язковим елементом люфт-кло-зета є вентиляційна труба, що проходить з вигребу через весь будинок поряд з димоходом (що стимулює витяжку повітря з вигребу) і виходить на дах на 0,5 м вище димо-вої труби. Вигріб чистять 1-2 рази на рік. Влітку, коли печі не працюють і руху теплого по-вітря немає, замість люфт-клозета ко-ристуються дворо-вою убиральнею.
З гігієнічної точки зору непога-ними є пудр-клозет ящикового - це убираль-ня із засипкою нечистот поглинаючими запах матеріалами (торфом, землею, гуму-сом).
Рис. 1. Люфт-клозет:
1 - унітаз: 2 - стічна труба; 3 - вигріб; 4 - люк; 5 - ущільнена глина; 6 - витяжний канал; 7 - димохід; 8 - зовнішня стіна.
Це споруда наземного типу розміром 1,0 х 1,2 м, висотою 2,1-2,2 м. Під стульчаком влаштовують металевий ящик розміром 0,8 х 0,7 х 0,6 м для збору виділень. На дно ящика насипають дрібний торф, суху землю або попіл шаром 5-8 см. Для дезодорації І захисту від мух виділення щоразу засипають цим же матеріалом. Вміст ящика щодня викидають у влаштований на території садиби ком-пост. Ящик для збирання нечистот роблять з відкидною задньою стінкою, через яку його очищають. Найбільш поширеними е дво-рові убиральні (рис. 2) з вигре-бом, хоч з гігієнічної точки зору вони найменш прийнятні, їх бу-дують не ближче 20 м від житло-вих будинків і 50 м від джерел питної води. Вигріб роблять водонепроникним з витяжною трубою для видалення газів.
У місцях скупчення людей в населених пунктах (наприклад, на ринках, у парках) будують гро-мадські убиральні. Вони можуть бути каналізованими і неканалізо-ваними. їх улаштовують на декіль-ка вічок, між якими встановлюють перегородки висотою не більше як 1,5 м. У громадських убиральнях стульчаки не потрібні, отвори роб-лять у підлозі. Убиральні обов'яз-ково забезпечують природним і штучним світлом. Щоб не допус-тити проникання мух в приміщен-ня, вентиляційні отвори затягують дрібною сіткою. У теплу пору року в неканалізованих убиральнях не-чистоти щоденно засипають сухим хлорним вапном з розрахунку 1-2 кг на 1 м2поверхні ями, або іншою речовиною, що віднаджує мух і знищує їхні личинки. Підлогу, стіни в убиральні постійно миють освітленим 1 % розчином хлорного вап-на. Після очистки вигребу забруднену поверхню землі й люка рясно поливають 20 % розчином хлорного вапна.
Рис. 2. Дворова убиральня з вигребом:
1 - вигріб з бетону; 2 - дерев'яні бруски; 3 - східці; 4 - фрамуга; 5 -вентиляційна труба; 6 - кришка виїреба; 7 - стульчак.
У місцях тимчасового перебування людей (наприклад, у польо-вих станах) доцільно споруджувати убиральні типу польових рівчаків. Польовий рівчак копають завширшки 0,3 м, глибиною до 0,6 м з незначним розширенням донизу, щоб стінки не забруднювалися екскрементами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Загальні принципи організації системи очистки населених місць (вивізна, сплавна)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок