Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічна політика в Івано-Франківській області

Екологічна політика в Івано-Франківській області

Назва:
Екологічна політика в Івано-Франківській області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,37 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
 
 
 
 
 
 

Реферат
 
 
ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІЗміст
1.Вступ
2.Атмосферні та гідрологічні умови і явища
3.Атмосферне повітря
4.Водні ресурси
5.Земельні ресурси та грунти
6.Висновок
7.Список використаної літератури
ВСТУП  
У своєму розвитку людство досягло того рівня, коли оволоділо величезним науково-технічним потенціалом, але ще не навчилося достатньою мірою ощадливо та раціонально ним користуватися. Індустріалізація та урбанізація, посилення інших видів антропогенного навантаження на природу порушили колообіг речовин, природні обмінні енергетичні процеси і регенераційні механізми у біосфері, внаслідок чого почалося її прогресуюче руйнування.     
Сучасний стан природних ресурсів і навколишнього середовища змушує змінювати точку зору щодо подальшого економічного розвитку і технічного прогресу й оцінювати їх з урахуванням екологічних пріоритетів, наявності екологічних ризиків та стану екологічної безпеки. Забруднюються повітря, води і ґрунти, збіднюється ландшафтне і біологічне різноманіття, що негативно впливає на живі організми і людей.     
Для усунення цієї небезпеки необхідно переглянути існуючі методи природокористування, докорінно перебудувати виробничо-господарську діяльність і системи природокористування на нових засадах, які ґрунтуються на досягненні компромісу між соціальними і економічними потребами суспільства та можливостями біосфери задовольняти їх без загрози для нормального функціонування природних екосистем. Необхідний перехід від тактики споживання до тактики розвитку.    
Івано-Франківщина має високий інтегральний показник антропогенних навантажень на навколишнє середовище. На окремих територіях (Галицький, Калуський, Надвірнянський райони) екологічна ситуація та якість довкілля характеризуються як несприятливі для здоров'я людини. Природокористування є нераціональним й екологічно незрівноваженим, а ефективність використання природних ресурсів досить низька.     
Зростання обсягів використання природних ресурсів, їх вичерпання та деградація обумовлюють необхідність розробки і реалізації стратегії і тактики невиснажливого природокористування і постійного контролю за змінами у ході природних і антропогенних процесів для інтегрального управління природними ресурсами та станом навколишнього середовища.    
Альтернативних варіантів раціональному (невиснажливому) природокористуванню основою якого є врахування законів розвитку природи та формування безпечних умов життєдіяльності людини, живих організмів немає.    
Тому необхідно виробити і здійснювати таку стратегію і тактику природокористування, які б забезпечили інтегральне управління природними ресурсами, їх невиснажливе використання і охорону від вичерпання і забруднення, а також постійний контроль (моніторинг) за змінами природних і антропогенних процесів у природно-територіальних комплексах.     
Природні умови Івано-Франківської області визначаються її географічним положенням на південному заході України в межах території західного лісостепу та Українських Карпат.    
На території області яка займає 2,4 відсотка (13,972 тис.км2) площі України формується 8,6 відсотків загального об'єму вод у ріках України, зосереджено 6,3 % площі земель лісового фонду держави і 9,0 відсотків загального запасу деревини. Чисельність населення станом на 01.01.2007 року становила 1385,4 тис. осіб.     
На території області знаходиться 224 родовища 26 видів корисних копалин (нафта, газ, калійні солі, будівельні матеріали та ін.), понад 300 джерел мінеральних вод, серед яких є аналоги “Нафтусі”, “Моршинської”, “Єсентуки”.    
Флора області представлена 1500 видами судинних рослин (30% рослин України). Є 435 видів хребетних тварин і 280 видів птахів.    
Івано-Франківщина характеризується помірно-континентальним кліматом з середньою температурою липня +17-180, січня від -4,50 до -4,90.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Екологічна політика в Івано-Франківській області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок