Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Скачати реферат: ПРИНЦИПИ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

ПРИНЦИПИ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ / сторінка 4

Назва:
ПРИНЦИПИ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,46 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Засоби державного регулювання мають бути використані тільки у випадках, коли виникає потреба. Для цього слід розробити критерії, за допомогою яких можуть бути визначені види підприємницької діяльності або певні сфери підприємництва, які потребують видачі дозволів. Слід зазначити, що втручання державних органів до сфери екологічної безпеки необхідне для того, щоб пом'якшити негативні явища в соціальній, фінансово-економічній сферах, а також у сфері національної безпеки.
Наступним є принцип взаємної відповідальності держави та підприємця, який означає, що держава і підприємець пов'язані взаємно кореспондуючими правами та обов'язками. Порушення однією зі сторін своїх обов'язків тягне юридичну відповідальність [2, с. 83].
Останнім зазначений принцип гуманізму і справедливості у взаємовідносинах між державою та підприємцем у процесі дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки. Цей принцип покладений в основу законодавства, норми якого регулюють адміністративно-правові відносини у сфері екологічної безпеки зокрема, а також щодо надання різноманітних дозволів. Насамперед, його дія виявляється через дотримання вимоги про шанобливе ставлення представників держави до підприємця, поводження відповідно до чинного законодавства, а також норм моралі та правил етики.
Принципи дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки повинні відповідати за змістом принципам державного регулювання господарської діяльності, а їх реалізація повинна сприяти розвитку підприємництва, а отже, не протирічити загальним принципам господарювання, визначеним ст. 6 ГК, а також відповідати конституційним основам правопорядку у сфері господарювання, визначеним ст. 5 ГК. До таких основ з положень ст. 5 ГК виділені ті, які стосуються діяльності держави щодо підприємництва: забезпечення державою захисту прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальної спрямованості економіки, недопущення використання власності на шкоду людині і суспільству; визнання всіх суб'єктів права власності рівними перед законом, непорушності права приватної власності, недопущення протиправного позбавлення власності; визначення виключно законом правових засад і гарантій підприємництва; забезпечення державою захисту конкуренції в підприємницькій діяльності, недопущення зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірного обмеження конкуренції на норм антимонопольного регулювання виключно законом; визнання і дія в Україні принципу верховенства права.
Отже, принципами дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки названі: законність, об'єктивність, рівність суб'єктів підприємництва перед законом, демократизм, публічність, контрольованість, оптимізація регулювального впливу, сприяння розвитку конкуренції, взаємна відповідальність держави та підприємця, гуманізм і справедливість у взаємовідносинах між державою та підприємцем у процесі дозвільної діяльності.
Враховуючи викладене, зазначимо, що принципи дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки - це базові ідеї, положення, обумовлені метою і завданнями, які стосуються дозвільної діяльності щодо формування безпечного екологічного середовища, визначають організаційні основи побудови системи та умови його функціонування, правові і моральні норми поведінки посадових осіб при реалізації ними своїх владних повноважень.
Таким чином, принципи дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки відіграють велику роль у справі державного управління забезпеченням екологічної безпеки, їх послідовна реалізація дозволяє обрати найбільш оптимальний режим функціонування небезпечних об'єктів в державі. Вважаємо за необхідне їх детальне закріплення у Законі України "Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності", а у подальшому деталізувати у нормативних актах різних міністерств та відомств.
Література:
1. Авдонин В.С., Карпов Е.А., Науменко А.Б. Правоохранительные органы. Сборник схем: Учебное пособие для юридических вузов / Отв. ред. к.ю.н., доц. Г.В. Дроздов. - М.: Новый юрист, 1997. - 112 с.
2. Адміністративне право України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок