Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Скачати: ПРИНЦИПИ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

ПРИНЦИПИ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
ПРИНЦИПИ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,46 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 35.078.11
М.М. РОМАНЯК
ПРИНЦИПИ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ
Досліджено принципи дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки. Надано визначення принципів дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки, їх система, види та окреслено головні тенденції щодо їх реалізації.
The concept of principles is defined and their structure of system is investigated. New aspects of their classification are proposed. Features of principles of the organization of activity in sphere of ecological safety are considered.
Кінець ХХ ст. відзначився переходом до нового постіндустріального етапу науково-технічного прогресу. Набули швидкого розвитку новітні технології, що, у свою чергу, негативно вплинули на стан екологічної безпеки. У розвинених країнах світу ця проблема відноситься до пріоритетних напрямів діяльності держави. В усіх програмних документах стратегічного характеру, що приймаються останніми роками ООН, ЄС, урядами окремих країн, передбачені положення, які стосуються безпосередньо проблем дослідження стану екологічної безпеки та його практичного покращання. Отже, перед Україною та світовим співтовариством у цілому постає завдання створення цілісної системи правових гарантій забезпечення екологічної безпеки, при цьому важлива роль відводиться принципам такої діяльності. Оскільки вони утворюють певну гносеологічну систему, за допомогою якої постає можливість глибоко дослідити певне явище чи процес. Виражені в правових нормах принципи представляють собою загальні положення, на яких повинна базуватися дозвільна діяльність у сфері екологічної безпеки.
Метою роботи є дослідження принципів дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки, що полягає у визначені поняття, системи, видів та особливостей правового регулювання, окресленні головних проблем та тенденцій щодо їх врегулювання. На важливість дослідження принципів державного управління наголошують у свої працях такі провідні вчені України, як В. Авер'янов, О. Бандурка, А. Клюшниченко, Н. Нижник, В. Цвєтков та ін. Праці зазначених авторів є науковим фундаментом для дослідження принципів дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки.
З'ясування системи принципів дозвільної діяльності у сфері екологічної безпеки повинно здійснюватись із визначення її сталої, незмінної основи з урахуванням нових елементів (підходів), які поступово здобувають своє місце в системі.
Принцип (від лат. "ргіпсіріит" - першооснова, основа) як поняття теорії відображає в системі державного управління закономірності, відносини, взаємозв'язки між її елементами [3, с. 186]. Принципи синтезують і відбивають об'єктивність законів суспільного розвитку, характерні риси практики управління [6, с. 16]. На основі принципів організується процес управління, тобто науково обґрунтоване впровадження дій для здійснення управлінських функцій, вибору методів і прийомів управлінського впливу [1, с. 78]. Принципи забезпечують інтеграцію окремих видів управлінської діяльності в різних підрозділах системи управління, взаємну їх погодженість і загальне спрямування на реалізацію вироблених цілей. На основі принципів управління створюється єдиний комплекс управлінської діяльності [4, с. 16].
Принципи як найважливіша ланка механізму управління синтезують у собі соціальні закони і конкретні підходи до їхньої реалізації на практиці [1, с. 76]. Нормативне (у законодавстві) закріплення принципів державного управління вносить велику конкретність і стійкість в управлінські відносини, дозволяє об'єктивніше судити про те, хто і що конкретно повинен робити для реалізації даних принципів, гарантує суворе їх додержання [3, с. 188]. Принципи управління забезпечують інтеграцію окремих видів управлінської діяльності в різних підрозділах системи, взаємну погодженість і загальну спрямованість на реалізацію намічених цілей [5, с. 16].
Отже, якщо погоджуватись із тим, що принципи відбивають характер системи управління в цілому, об'єктивний зміст усіх явищ і реальних процесів управління, то слід визнати, що принципи управління відповідно детерміновані місцем даних явищ, їх роллю в системі дозвільної діяльності, що є підставою для їх систематизації.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ДОЗВІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок