Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> ПРОРОДНІ СТИХІЇ ТА ЇХ ЕКОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ.

ПРОРОДНІ СТИХІЇ ТА ЇХ ЕКОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ.

Назва:
ПРОРОДНІ СТИХІЇ ТА ЇХ ЕКОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,35 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПРОРОДНІ СТИХІЇ ТА ЇХ ЕКОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ.
В історії землі екологічні кризи неодноразово були наслідком вимкнення різних надзвичайних природних ситуацій, тобто раптових швидких змін умов існування, різних змін фізичних, хімічних чи біологічних факторів, як окремих так і разом узятих, що викликало або погіршення стану, або загибель окремих живих істот чи навіть цілих екосистем. Такі надзвичайно кризові ситуації називаються катастрофами.
Катастрофи поділяються на природні і антропогенні, а в залежності від сили заподіяної шкоди та об‘єму негативних наслідків, тобто від масштабів скоєного лиха – на катастрофи локального, регіонального чи глобального значення. Як природні так і антропогенні катастрофи в свою чергу поділяються на космічні, тектонічні, хімічні, фізичні та ін.
Раніше переважали катастрофи природного походження. В наш час кількість їх фактично не змінилась. Але викликали людською діяльністю значне збільшення катастроф стала відігравати все значнішу роль у житті екосистеми, окремих ландшафтів, регіонів, континентів і біосфери вцілому.
???? катастрофи викликаються екзогенними і ендогенними факторами тобто зовнішніми і внутрішніми сигналами землі, пов‘язані з процесами в земних надрах. Зовнішні і внутрішні сили тісно взаємопов‘язані між собою, розвиток одних часто зумовлює появу інших. До зовнішніх сил природи, здатних викликати катастрофічні зміни в екосистемах належать зміни магнітного, електричного та гравітаційного полів Землі., викликані явища в космічному середовищі, падіння на землю великих метеоритів, урагани повені, цунамі, сильні засухи, пожежі або страшні зливи.
Ще до них також відносять зсуви, обвали осипи, селі.
Наслідком найбільших катастроф були регіональні або глобальні кліматичні зміни, загибель великої кількості живих істот, зміни розвитку ряду видів, популяцій і родів, мутації організмів.
Різні кліматичні зміни, а також катастрофічні зміни характеру геофізичних полів на землі , можуть бути обумовлені такими явищами, як спалахи наднових зірок. В нашій Галактиці остання така подія була зафіксована стародавніми китайськими астрономами, які описали в 1054 році “зірки - гості”. Вона була настільки яскравою, що її можна було спостерігати навіть у день, й була яскравіша за Венеру. Через кілька місяців зірка поступово згасла. На місці “зірки - гості” астрономи часто спостерігають кабовидну туманність – світну газову оболонку.
Встановлено, що вибух наднової зірки супроводжується дуже великими потоками ультрафіолетового випромінювання й пентгенського випромінювання, згубним для всього живого. На щастя спалах зірки1054 року відбувся дуже далеко від Землі – на відстані понад 1 тис. Парсеків, тому це явище не вплинуло на Земне житя.
Російські вчені В. Красовський і Й. Шкловський підрахували, щот спалахи зірок у нашій Галактиці мають місце 1 раз на 100 років.
Від далекого минулого й до наших часів на поверхні Землі періодично трапляються грандіозні катастрофи, що викликаються падінням космічних тіл.
Вважається, що більшість космічних тіл падало в Світовий Океан, що теж викликало значні катастрофи.
Інші катастрофічні події природнього характеру – землетруси, виверження вулканів, тайфуни тощо мають локальний характер і вплинути на біосферу в цілому не можуть.
У ХХ ст.. виникнення великої кількості екологічних ситуацій спричинилося людською діяльністю й на жаль число їх зростає з кожним днем. В залежності від факторів, що призводять до розвитку антропогенних кризових екологічних явищ, їх умовно поділяють на катастрофи хімічного, фізичного, інженерно-геологічного, мілітаристичного чи комплексного характеру.
На першому місці серед них стоять катастрофи, пов‘язані з військовою діяльністю, війнами, масштабними, військовими вченнями та випроуваннями ядерної, хімічної та бактеріологічної зброї.
Війни – це справжні екологічні біди, це не лише жахливий геноцид, а ще й екоцид.
Війни – це абсолютно невиправдані економічно витрати й розтринькування величезної маси природних ресурсів, деструкція екосистем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: ПРОРОДНІ СТИХІЇ ТА ЇХ ЕКОЛОГІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок