Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Скачати: Подільські Товтри

Подільські Товтри

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Подільські Товтри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,57 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2 
Подільські Товтри - це унікальне геологічне утворення з неповторними ландшафтами. За багатство медоносних рослин народ назвав Товтри Медоборами. Горбисте, висотою 350-450 метрів, пасмо Медоборських гір простягається з північного заходу на південний схід від села Підкамінь Львівської обл. через Збараж, Скалат, Сатанів до долини річки Прут. Довжина Товтрового кряжа - понад 250 кілометрів, з них 110 кілометрів проходить територією Тернопільської області. З усіх боків гряди височать поодинокі горби з гострими скелястими вершинами та пологими вершинами.
У далекому геологічному минулому Медобори були морським рифом, що простягався уздовж східного узбережжя теплого Сарматського моря, яке займало територію сучасного Поділля. Риф утворився з відкладів скелетів давніх молюсків, коралів, моховаток, ,різноманітних водорослей та інших організмів.
Під впливом горотворення в Карпатах територія Поділля піднялась, море відступило на південний схід. На його колишньому дні й залишився риф у вигляді гірської гряди. Пізніше, в умовах теплого клімату, на її схилах розвинулась різноманітна рослинність.
Природні умови Товтрів сприяли будівництву тут оборонних укріплень. У XV ст. була споруджена фортеця у Збаражі, у 1516 році - в Заложцях, в 1630 році - у Скалаті. Вони служили своєрідним рубежем у боротьбі з турецько-татарськими ордами. Через Медобори проходив горезвісний Чорний Шлях. У медоборських лісах боролись за волю України війська Богдана Хмельницького, загони гайдамаків і вояків УПА.
Чарівна природа Медоборів вабила багатьох відомих діячів літератури та мистецтва. Тут тривалий час відпочивав і працював Іван Франко. Народ увіковічнив пам'ять Каменяра - місце де він писав свої твори названо "Франкові скелі".
Краєвиди Товтрів напроцуд різноманітні. Круті прямовисні скелі чергуються з пологими схилами, гребнеподібні вершини переходять у затишні долини. Ще в недалекому минулому вони були вкриті дубовими лісами, але за часів Польської та Радянської "імперії" переважна більшість їх була знищена. На місці прадавніх дібров залишилися молоді грабняки та оголені схили, які піддавалися ерозії. Зникло багато видів рослин, птахів, звірів.
Цікаві гідроресурси Медоборів. Тут бере початок кілька річок, є карстові озера-вікнини. На березі ріки Збруч б'ють джерела, вода яких за хімічним складом подібна до трускавецької "Нафтусі". Багато лікувальних джерел поблизу села Крутилів.
Подільські Товтри відіграють велику роль у формуванні навколишнього клімату. Висота, положення щодо напрямку домінуючих вітрів та залісненість створюють тут специфічні мікрокліматичні умови, благотворно впливають на кількість опадів та температурний режим. Все це сприяє успішному розвитку рослинного та тваринного світу.
Багата флора Медобор налічує понад 1100 видів вищих судинних з рослин із значною часткою рідкісних, ендемічних, реліктових і погранично ареальних видів, з яких 120 є регіонально рідкісними, 29 занесено до Червоної книги України. Місцева флора багата також на медоносні, лікарські та вітамінні рослини.
Склад лісів дуже різноманітний. У деревостані панують дуб і граб. Поряд з ними ростуть дуб скельний, ясен, явір, бук, клен гостролистий, липа серцелиста, черешня, в'язи, береза, осика тощо. У підліску переважають бруслина бородавчаста та європейська, ліщина звичайна, свидина кров'яна, гордовина, глід, трапляються
смородина чорна, аґрус відхилений. Трав'яний покрив лісів має різну густоту залежно від типу лісу та зімкнутості деревостану. Його утворюють яглиця звичайна, осока волосиста, підмаренник запашний з участю копитняку європейського, зірочника ланцетолистого, підлісника європейського, анемони жовтецевої та дібровної, герані, фіалки, рівноплідника рутвицелистого, медунки темної, купин багатоквіткової та широколистої, жовтців шорсткого та кашубського, переліски багаторічної, папороті.
Особливу цінність становлять ділянки степової, лучно степової та наскельно-степової рослинності з рідкісними формаціями осоки низької, ковили волосистої та пірчастої. Тут крім характерних степових росте багато ендемічних видів: шавлія кременецька, шиверекія подільська, змієголовник австрійський, аконіт кущистий і шерстистовусий, ясенець білий, ковили пірчаста та волосиста, вівсюнець Бессера, ломиніс цілолистий, півники угорські, цибуля подільська, молочай волинський, зіноваті біла, подільська та Блоцького, відкасник осотоподібний.

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Подільські Товтри

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок