Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Проблема використання ресурсів Світового океан

Проблема використання ресурсів Світового океан

Назва:
Проблема використання ресурсів Світового океан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,15 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
“Проблема використання ресурсів
Світового океану”


Важливою є проблема використання ресурсів Світового океану - біологічних, мінеральних, енергетичних. Океан - це також «легені» планети. Він забезпечує основну частину регенерації кисню (на суходолі таку я роль відіграють ліси) і є своєрідним регулятором температури на земній кулі.
Особливо посилилася господарська діяльність у Світовому океані в другій половині XX ст. Зріс видобуток мінеральних ресурсів (нафта, газ, залізо-марганцеві конкреції, магній та ін.), що супроводжується збільшенням забруднення океанів.
До гранично допустимих меж наближається вилов риби та інших морепродуктів Зменшився вилов червоної риби (кета, горбуша та ін.), крабів біля східного узбережжя Азії, анчоусів біля західного узбережжя Америки, тріски та оселедців Північній Атлантиці тощо.
Особливо сильно забрудненими виявилися такі акваторії Світового океану, як зона Карибського басейну, Північного та Балтійського-Середземного й Чорного морів, Перської затоки, вод біля південного узбережжя Японських островів. Помітно зріс тоннаж флоту та обсяги перевезень. У еко-номічно розвинутих країнах відбулися зрушення виробничих потужностей до моря - виникли великі приморські промислові комплекси.
Зросло також рекреа-ційне навантаження на узбережжя морів і океанів. Щороку сотні мільйонів відпо-чиваючих їдуть до моря, на узбережжя популярних світових курортів.
Екологічне значення Світового океану:
·    середовище в якому зародилось життя;
·     основна складова частина всіх живих організмів,  середовищем життя багатьох з них;
·     головний агент-переносник глобальних біоенергетичних екологічних циклів;
·     основний механізм здійснення взаємозв’язків усіх процесів у екосистемах обмін речовину, теплорегуляції, росту біомаси;
·     водяна пара виконує роль фільтра сонячної радіації; нейтралізує екстремальні температури;
·   найважливіша мінеральна сировина, головний природний ресурс споживання;
·   води Світового океану є основним кліматоутворюючим фактором, основним акумулятором сонячної енергії;
·     формування поверхні Землі, її ландшафтів. 
В Світовому океані зосереджено 98,3% гідросфери, вона гіркувато-солона, не придатна для пиття і технічних потреб. Солоність океанічних вод становить 35 0/00 (тобто в 1 л океанічної води міститься 35 г солей). Найсолоніша вода в Мертвому морі — 2600/00 (людина вільно лежить на поверхні цієї води, не занурюючись в неї), у Чорному морі — 18 0/00, Азовському — 12 0/00.
Вчені вважають, що хімічний склад океанічних вод дуже схожий до складу людської крові - в них містяться майже всі відомі нам елементи, але, звичайно, в різних пропорціях. 95,5% всієї маси елементів океанічної води припадає на 4 елементи : кисень, водень, хлор і натрій. У водах Світового океану розчинено багато газів, з яких найважливішими є кисень та вуглекислий газ. Загальна маса вуглекислого газу в океанічних водах перевищує його масу в атмосфері близько в 60 разів.
Екологічні наслідки забруднення Світового океану біогенними елементами, біотичними та абіотичними факторами зображено на схемі: 
Рис. 1.  Екологічні наслідки забруднення Світового океану 
Кінцевим результатом збільшення антропогенного тиску на екологі-чну систему океану є поступова деградація морських біоценозів з на-ступними несприятливими наслідками для здоров'я людини.
Дуже небезпечними для природних водних екосистем є стоки, що утворюються на підприємствах целюлозно-паперової промисловості. Останні скидають у водойми як целюлозні волокна, так і значну кількість органічних і неорганічних отруйних речовин. У стоках цих підприємств розчинені вуглеводи, жири та смоли, які легко окиснюються за участю аеробних мікроорганізмів, що спричиняє активне поглинання розчиненого у воді кисню та пересичення водойм органікою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Проблема використання ресурсів Світового океан

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок