Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Реформування системи природокористування і природовідтворення в Україні

Реформування системи природокористування і природовідтворення в Україні

Назва:
Реформування системи природокористування і природовідтворення в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,58 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реформування системи природокористування і природовідтворення в Україні.
Як свідчить досвід передових країн світу, проводити ефективну екологічну політику в державі досить важко навіть за умов процвітаючої економіки. Тим складнішою виглядала проблема охорони довкілля в Україні новій державі яка переживає глибоку системну кризу. Тим не менш екологічна реформа в Україні розпочалася майже одночасно з проголошенням незалежності.
В основу формування державної екологічної політики було покладено базовий принцип згідно з яким екологічна безпека держави стає важливим елементом і складовою національної безпеки. Положення, що розвивають цей принцип було закріплено цілою низкою законів та документів включно із Конституцією України.
Розроблені Міністерством охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки Концепція та Основні напрями державної екологічної політики України у галузі охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки визначили не лише мету та пріоритетні завдання, але й механізми реалізації завдань напрями гармонізації та інтеграції екологічної політики України у європейському екологічному процесі.
Відповідно до Основ національної екологічної політики удосконалюється структура управління природоохоронною діяльністю. Розпочавши з реорганізації Комітету по охороні природи ( 1991 р. ) вже наприкінці 1994 року відповідно до Указу Президента було утворено нове міністерство до компетенції якого віднесено усі питання регулювання та контролю в галузі екологічної та ядерної безпеки. Вперше в Україні було сформовано сучасну систему управління що відповідає досвіду та практиці розвинених країн Заходу.
1991- 1996 роки були роками формування основних засад екологічного законодавства незалежної держави. Було розроблено і ухвалено низку Законів України у сфері регулювання екологічної та ядерної безпеки використання природних ресурсів охорони довкілля. Загалом сформовано окрему галузь — екологічне право — на основі якої й здійснюється практична реалізація екологічної реформи.
Ключове місце в системі державних органів управління природокористуванням і природоохороною займає Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України положення про яке затверджено Указом Президента України від 10.02.1995 р.
Згідно з Положенням Мінекобезпеки України є центральним органом державної виконавчої влади підвідомчим Кабінету Міністрів України створеним з метою реалізації державної політики в галузі охорони навколишнього природного середовища раціонального використання і відтворення природних ресурсів захисту населення та навколишнього природного середовища від негативного впливу господарської діяльності шляхом регулювання екологічної ядерної та радіаційної безпеки на об’єктах у всіх формах власності.
Положенням визначаються завдання функції права Мінекобезпеки України, компетенція державних управлінь екологічної безпеки в областях містах Києві та Севастополі спеціально уповноважених органів державної виконавчої влади в галузі екологічної безпеки Автономної Республіки Крим інші організаційні структури що входять до його сфери управління передбачаються й інші юридичні та організаційні засади функціонування Міністерства. Структура центрального апарату Мінекобезпеки наведена на рис.
Державний контроль дотримання природоохоронного законодавства.
В системі Мінекобезпеки України функції державного контролю покладені на Державну екологічну інспекцію а заступник міністра є одночасно Головним державним інспектором України з охорони навколишнього природного середовища.
Підрозділами Державної екологічної інспекції контролюється стан будівництва в Україні і введення в дію природоохоронних об’єктів за рахунок державних централізованих капітальних вкладень.
За фактами порушення підприємствами електроенергетики України встановлених режимів експлуатації дніпровських водосховищ, що призвело до масової загибелі риби в Кременчуцькому водосховищі матеріали передані до Генеральної прокуратури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Реформування системи природокористування і природовідтворення в Україні

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок