Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Господарська діяльність людини та її вплив на довкілля

Господарська діяльність людини та її вплив на довкілля

Назва:
Господарська діяльність людини та її вплив на довкілля
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,42 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Господарська діяльність людини та її вплив на довкілля


В умовах науково-технічного прогресу значно ускладнились взаємов-ідносини суспільства з природою. Людина отримала можливість впливати на хід природних процесів, підкорила сили природи, почала опановувати майже всі доступні відновні і невідновні природні ресурси, але разом з тим забруднювати і руйнувати довкілля.
За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), із більш ніж 6 млн. відомих хімічних сполук практично використовується до 500 тис. сполук; із них біля 40 тис. мають шкідливі для людини властивості, а 12 тис. є токсичними.
До кінця XX в. забруднення навколишнього середовища відходами, викидами, стічними водами всіх видів промислового виробництва, сільського господарства, комунального господарства міст набуло глобального характеру і поставило людство на грань екологічної катастрофи.
Втручання людини у природні процеси різко зростає і може спричи-няти зміну режиму ґрунтових і підземних вод у цілих регіонах, поверхне-вого стоку, структури ґрунтів, інтенсифікацію ерозійних процесів, акти-візацію геохімічних та хімічних процесів у атмосфері, гідросфері та літосфері, зміни мікроклімату тощо. Сучасна діяльність, наприклад, буді-вництво гідротехнічних споруд, шахт, рудників, доріг, свердловин, водойм, дамб, деформація суші ядерними вибухами, будівництво гігантських міст, обводнення і озеленення пустель, та інші повсякденні аспекти діяльності людини, вже викликали значні видимі і приховані зміни довкілля.
В історичному плані виділяють декілька етапів зміни біосфери люд-ством, які увінчались екологічними кризами та революціями, а саме:
·       вплив людства на біосферу як звичайного біологічного виду;
·       надінтенсивне полювання без змін екосистем у період становлення людства;
·       зміни екосистем внаслідок процесів, що відбуваються природнім шляхом: випасання, посилення росту трав шляхом випалювання тощо;
·       інтенсифікація впливу на природу шляхом розорювання грунтів та вирубування лісів;
·       глобальні зміни всіх екологічних компонентів біосфери в цілому.
Вплив людини на біосферу зводиться до чотирьох головних форм:
1)    зміна структури земної поверхні (розорювання степів, вирубування лісів, меліорація, створення штучних водойм та інші зміни режиму поверхневих вод тощо),
2)    зміна складу біосфери, кругообігу і балансу тих речовин, які її складають (добування корисних копалин, створення відвалів, викиди різних речовин у атмосферу та водойми),
3)    зміна енергетичного, зокрема теплового, балансу окремих регіонів земної кулі і всієї планети,
4)    зміни, які вносяться у біоту (сукупність живих організмів) внаслідок знищення деяких видів, руйнування їх природних місць існування, створення нових порід тварин та сортів рослин, переміщення їх на нові місця існування тощо.
Джерела забруднення дуже різноманітні: серед них не тільки промис-лові підприємства і паливно-енергетичний комплекс, але і побутові відходи, відходи тваринництва, транспорту, а також хімічні речовини, які людина цілеспрямовано вводить до екосистеми для захисту корисних продуцентів і консументів від шкідників, хвороб і бур'янів.
Серед інгредієнтів забруднення — тисячі хімічних сполук, особливо важкі метали та оксиди, токсичні речовини та аерозолі. Різні джерела викидів можуть бути однаковими за складом і характером забруднюючих речовин.
Так вуглеводні надходять у атмосферу і при спалюванні палива, і від нафтопереробної промисловості, і від газовидобувної промисловості.
Джерела забруднюючих речовин різноманітні (табл. 1, рис.2), також багаточисельні види відходів і характер їхнього впливу на компоненти біосфери. Біосфера забруднюється твердими відходами, газовими викидами і стічними водами металургійних, металообробних і машинобудівних заводів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Господарська діяльність людини та її вплив на довкілля

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок