Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Сучасна екологічна ситуація в Івано-Франківській області

Сучасна екологічна ситуація в Івано-Франківській області

Назва:
Сучасна екологічна ситуація в Івано-Франківській області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,67 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Пошукова робота:
Сучасна екологічна ситуація в Івано-Франківській області


ВСТУП
1. Суспільство досягло такого ступеня залучення природних ресурсів і умов у господарський обіг, їх руйнування і забруднення, який призвів до виникнення складних екологічних проблем, що стали лімітуючим чинником соціально-економічного розвитку. Сучасні екологічні проблеми набули не тільки регіонального, але і загальнодержавного значення, стали одним із головних чинників національної безпеки України.
2. Внаслідок нераціонального використання природних ресурсів все помітніші ознаки погіршення екологічної ситуації - забруднення атмосферного повітря, поверхневих і підземних вод, грунтів; порушення земель внаслідок ерозії і гірничих розробок, розвиток несприятливих природних процесів (зсуви, селі, повені, підтоплення), виснаження природних ресурсів, втрата різноманіття рослинного і тваринного світу.
Ці чинники ускладнюють використання природних компонентів як виробничих ресурсів, знижують їх рекреаційну цінність, впливають на соціальні і демографічні процеси, якість середовища та здоров'я населення. У зв'язку з цим необхідний перехід до якісно нового рівня взаємовідносин людини і природи, при якому в системі "природа -суспільство - економіка" визначального значення набуває екологічний фактор. Така зміна поглядів започаткована на конференції ООН з навколишнього природного середовища, яка відбулася у 1992 році в Ріо-Де-Жанейро.
3 Івано-Франківщина повинна вирішувати екологічні проблеми, які накопичились протягом минулих десятиріч. В області понад 500 промислових підприємств, 370 агроформувань, 25 лісокористувачів, які займаються видобутком і переробкою нафти і газу, виробництвом електроенергії, випуском машин, хімічної продукції, меблів, заготівлею і переробкою деревини, вирощуванням сільськогосподарської продукції. Під великими електро-, газо-, нафтомагістралями зайнято 4 відсотки території області.
4. Процеси економічного і соціального розвитку, які здійснювались в Івано-Франківській області на принципах максимального використання природних ресурсів без адекватного урахування екологічних вимог сприяли збільшенню антропогенно-техногенного навантаження на природне середовище і ресурсний потенціал, що призвело до повної деградації компонентів ландшафтів.
5. Навіть у сучасний період важкого економічного стану не можна керуватися лише економічними цілями і критеріями, тобто домагатися збільшення виробництва без урахування інших факторів, зокрема екологічних. Не можна відділити одне від одного - економічний розвиток від невиснажливого використання і необхідності розширеного відтворення природних ресурсів, охорони компонентів довкілля від забруднення, забезпечення безпечних умов проживання населення. Без взаємного розв'язання цих проблем будь-який розвиток неможливий. На відновлення природного середовища затрачається значно більше ресурсів і часу, ніж на його збереження.
6. Характерними рисами стану навколишнього природного середовища Івано-Франківської області є забруднення атмосферного повітря, поверхневих і підземних вод, ґрунтів, а також активізація несприятливих природних процесів (повені, зсуви, селі, ерозія ґрунтів). Не відповідає екологічним вимогам стан запровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій у всіх галузях виробництва.
7. Природне середовище - фактор, від якого повністю залежать економічний розвиток суспільства і здоров'я населення. На жаль, не всі поділяють цю точку зору і вважають, що стан довкілля залежить від економіки, виходячи з міркувань - спочатку треба зміцнити економіку, що дасть змогу у майбутньому займатися вирішенням екологічних проблем. Однак, економіка є підсистемою більш глобальної системи — системи природи (біосфери), яка виконує наступні функції: джерело сировини і енергії; простір для життя; місце для зберігання відходів; механізм для переробки води, повітря; одержання продуктів харчування.
8. Економічні системи, які ігнорують ці життєво важливі функції довкілля, ослаблюються і гинуть внаслідок знищення рослинності, зменшення запасів харчування, мінеральних, водних, атмосферних та інших ресурсів, тобто відбувається поступова втрата потенціалу для підтримки економічної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Сучасна екологічна ситуація в Івано-Франківській області

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок