Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> реферат: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ НЕБЕЗПЕКИ В ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННІ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ НЕБЕЗПЕКИ В ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННІ / сторінка 2

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ НЕБЕЗПЕКИ В ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,70 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 

Для класифікації небезпек у землекористуванні необхідно визначити джерела даних небезпек. Джерелом небезпек у землекористуванні є природні процеси або явища та антропогенний фактор. Тобто процеси, явища і фактори, які містять і за певних обставин самі по собі або в різній сукупності виявляють або проявляють шкідливі властивості, деструктивну природу, реальні або потенційні дії.
На підставі комплексного аналізу причин виникнення надзвичайних ситуацій в землекористуванні доведено, що небезпеки можна поділити за джерелами походження на три групи: природні, техногенні та комбіновані, або змішані. Перші дві вказують на те, що небезпеки за своїм походженням належать до навколишнього середовища - природного, техногенного. До другої групи належать небезпеки, які носять комбінований характер, наприклад: природно-техногенні небезпеки - зменшення родючості грунтів, опустелювання та інші явища, породжені людською діяльністю на землі.
Необхідно також розрізняти небезпеки в землекористуванні за характером їх дії, а саме - потенційні та реальні небезпеки. При цьому наявність потенційної небезпеки не завжди супроводжується її негативним впливом, потрібна причина або умова, при якій потенційна небезпека переходить в реальну. Тобто потенційна небезпека - це небезпека, що носить прихований, неявний характер і проявляється в умовах, які важко передбачити. Наприклад, процес використання в сільському господарстві хімічних і біологічних засобів захисту рослин і мінеральних добрив є потенційно небезпечним за умови дотримання регламентованих санітарних правил щодо збереження, транспортування і застосування пестицидів у сільському господарстві. Також будівництво складських приміщень для збереження зазначених вище речовин є потенційно небезпечним за умови дотримання відповідних СНіПів, що передбачають своєчасне видалення і знешкодження відходів, що можуть призвести до забруднення й отруєння ґрунту, водоймищ і повітря. Таким чином, потенційна небезпека реально існує та переходить в реальну небезпеку за умови виникнення вражаючого фактора. При цьому під вражаючим фактором необхідно розуміти такі чинники навколишнього середовища, які за певних умов призводять до втрати якості грунту. У свою чергу, вражаючі фактори можуть спричинити утворення нових небезпечних ситуацій чи навіть джерел небезпеки. Наприклад, мінеральні добрива є потенційною небезпекою, оскільки вони поряд з необхідними для рослин елементами живлення містять різні шкідливі домішки. Так, з внесенням однієї тонни суперфосфату в грунт потрапляє 160 кг фтору, утворюючи небезпечну ситуацію, при якій фтор негативно впливає на перебіг біологічних і хімічних реакцій в грунті. Вражаючим фактором переходу мінеральних добрив у реальну небезпеку є норма, час і спосіб внесення добрив. Ці фактори можуть спричинити утворення нових небезпечних ситуацій чи навіть джерел небезпеки.
У результаті досліджень процесів та причин руйнування земель узагальнено, що небезпеку в землекористуванні можна класифікувати за причинами руйнування земель: небезпека перевиснаження, небезпека сільськогосподарської діяльності, небезпека знеліснення, небезпека пасовищного перевикористання тощо.
Підсумовуючи вищезазначене, зробимо висновок, що небезпеки в землекористуванні можна класифікувати за таким основними ознаками:
за джерелом походження: природні, техногенні та комбіновані;
за характером дії: потенційні та реальні небезпеки;
за причинами руйнування земель: перевиснаження, сільськогосподарської діяльності, знеліснення, пасовищного перевикористання тощо.
При цьому відзначимо, що природною є вимога щодо повноти класифікаційного списку небезпек у землекористуванні, але наведені ознаки є достатньо широкими і, відповідно, перекривають всю множину типів небезпеки.
Аналіз сутності джерел небезпеки в землекористуванні дає можливість стверджувати, що існування джерела небезпеки свідчить передусім про існування або ж можливість утворення кон-кретної небезпечної ситуації в землекористуванні, при якій у різних масштабах відбуваються порушення якісного стану грунту та нормального життя й діяльності людей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ НЕБЕЗПЕКИ В ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок