Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Скачати: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ НЕБЕЗПЕКИ В ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННІ

МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ НЕБЕЗПЕКИ В ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННІ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ НЕБЕЗПЕКИ В ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,70 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК:332.3:330.131.7:63:338.43:504 ПЕСЧАНСЬКА О.В.
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ НЕБЕЗПЕКИ В ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННІ
У статті дано аналіз існуючих підходів до розвитку екологобезпечного землекористування, опрацьовано його методологічні засади.
The approaches of development of environmental safety land tenure are analyzed in the article. The theory of environmental safety land tenure is considered.УКРАЇНА - держава з могутнім земельним потенціалом, який становить 5,7 відсотка території Європи і включає 41,84 млн. гектарів сільськогосподарських угідь з найкращою родючістю на земній кулі (69,3 відсотка території України), в тому числі 33,19 млн. гектарів ріллі (55 відсотків), 7,63 млн. гектарів природних кормових угідь - сіножатей і пасовищ (12,6 відсотка). У розрахунку на одного мешканця країни припадає 0,82 гектара сільськогосподарських угідь, у тому числі 0,65 гектара ріллі, тоді як у середньому по Європі ці показники становлять відповідно 0,44 і 0,25 гектара [1].
Використання земельних ресурсів України в ході історичного розвитку підійшло до надзвичайно складного періоду, коли численні екологічні кризи антропогенного походження в даній сфері стрімко розвиваються і з'являються ознаки переростання їх в екокатастрофу (знищення, руйнування), яка може негативним чином вплинути на стан здоров'я і життя людей (зменшення народжуваності та збільшення смертності), що загрожує вимиранням та біолого- генетичною деградацією народу України, тобто екологонебезпечне землекористування набуває характеру національної небезпеки.
З метою запобігання негативним наслідкам екологонебезпечного землекористування існує необхідність визначення сутності небезпек, джерел, що породжують їх, та тих чинників, які безпосередньо призводять до негативного впливу на людину. Небезпека - досить широке комплексне поняття, що включає точки зору різних наукових підходів. Так, за визначенням В. Маршалла [2], небезпека - природне або техногенне явище, в результаті якого можливе виникнення явищ або процесів, здатних вражати людей, завдавати матеріальних збитків, руйнувати довкілля. Геологічна служба США визначає небезпеку як геологічну умову, процес або потенціально можливу подію, що погрожує здоров' ю, безпеці і добробуту населення і нормальному функціонуванню економіки та органів управління [3].
Критично осмисливши наведену в різних літературних джерелах [4, 5, 6, 7] сутність терміна "небезпека" і взявши представлений матеріал тільки як можливу основу, а не як схему, в рамках якої можна продовжувати подальшу роботу щодо формування розгорнутої термінології в сфері екологічної безпеки в землекористуванні, ми сформували власне визначення терміна "небезпека" у сфері землекористування - це сукупність обставин у землекористуванні, які за певних умов прямо чи опосередковано порушують якість грунтів, що не дозволяє вирощувати на них екологічно чисту та екологічно безпечну сільськогосподарську продукцію, тим самим загрожуючи життю і здоров'ю людини. При цьому нарада НАТО з приводу якості грунтів щодо екологічної безпеки визначила поняття "якість грунтів" як їх здатність забезпечувати вирощування безпечної та поживної продукції рослинництва, що безперервно підтримується тривалий час, без шкідливої дії на навколишнє середовище.
Беручи до уваги сумативну кількість наукових праць у землекористуванні, які аналізують сучасні умови його розвитку, було встановлено, що вони потребують суттєвого переосмислення типів небезпек, оскільки на сучасному історичному етапі в зелекористуванні дедалі частіше порушується екологічна і економічна безпека, що вкрай загострює суперечності його розвитку. Класифікація небезпек в землекористуванні на сучасному етапі ще мало досліджена, але в зв' язку з розвитком процесу їх наростання оберемо дану проблему за об' єкт подальшого дослідження. Основний зміст поняття "класифікація небезпек у землекористуванні" полягає у знаходженні типу небезпек у процесі використання землі та їх систематизації за окремими ознаками.

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ НЕБЕЗПЕКИ В ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок