Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Сучасні проблеми екології та моделі управління

Сучасні проблеми екології та моделі управління

Назва:
Сучасні проблеми екології та моделі управління
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,07 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Тема: Сучасні проблеми екології та моделі управління


ЗМІСТ


1. НЕОКЛАСИЧНА МОДЕЛЬ УПРАВЛІННЯ
Початок нинішнього тисячоліття людство зустрічає цілим спектром криз: ресурсних, економічних, фінансових, соціальних, екологічних. За всієї видимості їхньої автономності і непов'язаності всі вони - наслідки одного й того самого явища, назва якому «вичерпання соціально-економічних форм розвитку суспільства в рамках існуючих природно-ресурсних і екологічних умов».
Вперше ресурсна й екологічна криза досягли меж глобальної системи, ставлячи під загрозу безпеку біологічного життя на планеті. Вперше людство вимушене шукати виходу із соціально-економічних криз, об'єднуючись в єдине глобальне співтовариство («глобальне село»), перетворюючись на єдиний екіпаж «космічного корабля» Земля. Вперше в економічних системах виявилися вичерпаними можливості нарощування матеріально-енергетичних потоків, щоб задовольнити потреби зростаючого населення, і людство змушене свої надії пов'язувати з виробництвом і споживанням ще малознайомої сутності за назвою «інформація», переходячи до принципово нових технологій, економічних відносин, соціального ладу.
Подібна ситуація створила передумови для суттєвого перетворення механізму управління інноваційними процесами в напрямку їх екологізації.
Економісти в різні часи прагнули створити уніформоване уявлення про процес економічного зростання та побудувати модель управління цим процесом. Серед спроб створення механізмів керування економічною поведінкою людей в різних господарських системах при обмеженості ресурсів та безмежності людських потреб в історії економічних вчень можна виділити дві основні моделі – неокласичну та неокейнсіанську.
Неокласична модель управління виникла в противагу класичній школі економіки Адама Сміта, який вважав, що основним стимулом економічної активності людини є приватний інтерес. А тому процвітання суспільства можливе лише при встановленні індивідуального добробуту, створюваного на основі принципу вільної конкуренції.
Неокласичний напрямок був сформульований англійським економістом А.Маршаллом (основна робота – „Принципи економічної науки”).
Неокласична теорія економічного зростання як особливий напрямок макроанапізу виходить зі старої класичної концепції трьох факторів виробництва, згідно з якою праця, земля та капітал є самостійними творцями вартості, тому власник кожного з факторів отримує частину створеного продукту у вигляді доходу (заробітної плати, ренти та прибутку) залежно від продуктивності кожного з факторів. Саме така форма розподілу, на думку Сея, сприяє розвитку виробництва, оскільки стимулює рівномірне використання всіх наявних факторів (ресурсів) у суспільстві і забезпечує саморегулювання процесу виробництва.
Значні уточнення в теорію економічного прогресу вніс Дж. Б. Кларк, який детально проаналізував проблему продуктивності кожного з факторів і вказав на те, що віддача фактора зменшується в міру того, як йому віддають перевагу і кількісно зростає його використання (він формулює закон граничної продуктивності та закон спадної віддачі факторів виробництва). Забезпечення оптимального співвідношення між факторами виробництва, на його думку, є важливою передумовою зростання, причому ця оптимальність підтримується автоматично, завдяки дії ринкових сил.
Узагалі, у центрі неокласичного визначення проблеми економічного зростання стоїть ідея оптимальності ринкової системи як саморегулювального організму, що зумовлює якнайповніше використання всіх виробничих факторів окремими економічними суб'єктами й економікою в цілому. Відтак немає необхідності у втручанні держави в процес становлення оптимального співвідношення між факторами, оскільки його визначають вільна конкуренція та ринкові закони. Економічна рівновага та прогрес суспільного виробництва залежать від ефективного використання факторів виробництва та факторіального розподілу доходів, який забезпечує формування раціональної структури виробництва.
Ці загальні підходи до визначення ролі окремих факторів у відтворювальних процесах, їхнього впливу на циклічність розвитку суспільної економіки з часом було конкретизовано та формалізовано.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Сучасні проблеми екології та моделі управління

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок