Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічні проблеми Карпат

Екологічні проблеми Карпат

Назва:
Екологічні проблеми Карпат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,51 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.4


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Науковий реферат з екології
Екологічні проблеми Карпат


План
Вступ
Географія видобутку корисних копалин
Рослинний світ
Тваринний світ
Причини екологічних проблем Карпат
Шляхи їх вирішення
Висновки
Література
 
Карпати належать до порівняно молодих гірських систем. Вони виникли в альпійській геосинклінальній зоні в період рухів мезозойської ери. Головна роль у геологічній будові Карпат належить кайнозойським відкладам. Палеогенові верстви цієї ери складають власне Карпати, а неогенові – Прикарпаття і Закарпаття.
Клімат Українських Карпат зазвичай помірно континентальний, теплий, з циклонічним та антициклонічним вторгненням атлантичного повітря. Але кліматичні умови Українських Карпат, незважаючи на їх відносно невелику площу, надзвичайно різноманітні. Основним фактором диференціації є різка зміна абсолютних висот: від 150 м до 2061 м. Разом з висотою змінюються термічний режим і режим зволоження. Виразно намічається ряд висотних кліматичних зон:
Закарпатська зона дуже теплого, помірно вологого клімату:
1. Передгірна зона помірного, вологого клімату.
2. Низькогірна зона помірного, досить вологого клімату.
3. Середньогірна зона прохолодного, вологого клімату.
4. Середньогірна зона помірно холодного, надмірно вологого клімату.
5. Високогірна зона холодного, надмірно вологого клімату.
Клімат всередині зон також не залишається однорідним. З північного заходу на південний схід зростає його континентальність.

У Закарпатті на загальному кліматичному фоні досить різко виділяється Південно-західний район. Річна сума опадів тут менше 600 мм. Літо іноді буває пекуче. Трапляються посухи.

У Прикарпатті виділяються три кліматичні райони:
1. Північно-західний, до м. Стрия, з найбільш "атлантичним" помірно теплим кліматом. Зими тут теплі (середня температура січня -3,9°), літо прохолодне (середня температура липня +17°). Район найбільш зволожений -- 700 мм опадів на рік;
2. Центральний, до м. Коломиї, теплий. Сума активних температур вища 26°, опадів менше - 700 мм, відчувається деяка континентальність клімату;
3. Східний, до м. Чернівців, з дуже теплим, але менш зволоженим кліматом. Сума опадів - 600 мм. Середня температура січня -4,8°, липня +18,8°.

Прикарпатське передгір'я також ділиться на три райони:
1. Північно-західний, до м. Болехова, найбільш зволожений, з м'якою зимою і нежарким літом;
2. Центральний, до м. Косова, з більш континентальним і менш вологим кліматом;
3. Південно-східний з найбільш континентальним кліматом.
На території Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей розташована карпатська нафтогазоносна провінція. Це найстаріший в світі район видобування нафти й газу. Основна її частина – Передкарпатська нафтогазоносна область, де розташовано майже всі нафтові і газові родовища. У межах карпатської нафтогазоносної провінції виділяють Бориславський, Долинський, і Надвірнянський нафтопромислові райони, а також Стрийський, Івано- Франківський та Закарпатський газові промислові райони
Рослинність Карпат багата, різноманітна і барвиста. Гордістю і прикрасою гір є ліси. Українські Карпати - єдиний на території України ареал поширення середньоєвропейських лісів. Тут можна зустріти світлі сонячні діброви, тінисті бучини, похмурі величні ялинові та смерекові ліси. Не випадково Східні Карпати називають Лісистими, а південно-східну частину гір - Буковиною. Багаті і карпатські луки. Їх ізумрудні стрічки і поляни пронизують гірську систему від рівнин до вершин з їх знаменитими полонинами.
Видовий склад рослинності надзвичайно різноманітний. Тут росте близько двох тисяч видів вищих рослин. Флора складається в основному з видів середньоєвропейських широколистих лісів, які становлять близько 35% усієї флори. Це бук лісовий, або звичайний, граб звичайний, дуб звичайний і скельний, липа серцелиста, клен, явір; з трав'яних: переліска багаторічна, арум плямистий, астранція велика, білоцвіт весняний та ін. Значну роль у флорі (близько 30%) відіграють тайгові євро-сибірські форми, наприклад, ялина європейська, ялина гірська, смерека біла, яловець сибірський та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Екологічні проблеми Карпат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок