Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Вплив автомобiлiв на навколишнє середовище

Вплив автомобiлiв на навколишнє середовище

Назва:
Вплив автомобiлiв на навколишнє середовище
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
1765
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Оцінка впливів на навколишнє середовище (ОВНС) входить до складу стандартних для України процедур, що мають бути виконані під час планування проектів та отримання дозволів. Правила проведення ОВНС, а також консультацій з громадськістю і поширення інформації містяться у «Державних будівельних нормах України» ДБН А.2.2-1-2003 (назва: «Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд»).

Додаток Е до цих «Норм» містить перелік видів діяльності та об’єктів, які створюють ризик негативного впливу на навколишнє середовище. Для таких проектів необхідно виконувати ОВНС у повному обсязі і за це відповідає Міністерство охорони навколишнього природного середовища України. Спорудження об’єктів (повітряної лінії електропередачі, підстанції та волоконно-оптичної лінії зв’язку) не входить до цього переліку. У ДБН А.2.2-1-2003 зазначається, що для проектів, які не входять до цього переліку, ОВНС може виконуватися у меншому обсязі і визначається у кожному випадку окремо. Процедура надання дозволу у цьому випадку знаходиться у компетенції місцевих органів Державного комітету природних ресурсів України і Державної санітарно-епідеміологічної служби (Міністерство охорони здоров’я). Таким чином, дозвіл на впровадження проекту знаходиться у компетенції органів влади Винницької області.

За вимогою Міністерства охорони навколишнього природного середовища України ОВНС необхідно проводити відповідно до положень ДБН А.2.2-1-2003 та вимог природоохоронного законодавства (лист №2497/21-10 від 11.04.2005р).

Положення ДБН А.2.2-1-2003, що стосується правил проведення ОВНС в Україні, також передбачають публічні консультації та оприлюднення інформації, як цього вимагає Орхуська Конвенція1, до якої входить і Україна. Згідно з цими положеннями ДБН публічні консультації необхідні тільки для проектів з вищезазначеного переліку у Додатку Е (тобто проектів з підвищеним ризиком небезпечного впливу на довкілля), тоді як для інших проектів вистачає рішення щодо результатів ОВНС, яке приймає регулюючий орган.

Згідно із Технічним завданням (ТЗ) на проведення ОВНС (див. Додаток А), затвердженим НЕК «Укренерго» за погодженням із представництвом МБРР в Україні (м.Київ 01034 вул.Лисенка,2) оцінка впливу на навколишнє середовище має виконуватися для проектів Категорії В з включенням деяких положень Категорії А (План управління захистом довкілля та План моніторингу).

Таким чином процес оцінки впливу на навколишнє середовище повинен відповідати вимогам норм і стандартів, які діють в Україні по відношенню до таких проектів, а також вимогам МБРР.

Призначення ОВНС

Звіт з ОВНС повинен служити основним документом, керуючись яким компетентні регулюючі органи України надаватимуть дозвіл на реалізацію проекту, а МБРР виконуватиме екологічну оцінку цього проекту для того, щоб прийняти рішення про його фінансування.

Крім того, це дослідження утворить основу для визначення екологічних вимог до інженерних та будівельних робіт, закупівлі обладнання і т.п., які будуть створені на наступних етапах планування проекту. Це необхідно для того, аби проектування, будівництво та експлуатація згідно з цим проектом відбувалися відповідно до екологічних норм і стандартів

Автомобіль повинен бути оснащений засобами пожежогасіння та надання першої медичної допомоги.

Про всі порушення в процесі експлуатації рухомого складу на лінії зазначаються в подорожньому листі в графі«Особливі відмітки».

Технічні вимоги щодо безпеки перевезень.

Автомобілі а також напівпричепи повинні мати шини з глибиною протектора не менше 1.6 мм., обов'язково повинен бути задній протиударний пристрій ( у відповідності до положення ЕСЕ №58/01 або Директиви 70/221/ЄЕК з урахуванням останніх змін, що присутні в Директиві 81/333/ЄЕК), а також бокові захисні направляючі (у відповідності до положення ЄЕС №73/00 або Директиви 89/297/ЄС).

Автомобілі повинні бути обладнані попереджувальним сигналом про небезпеку ( у відповідності до положення ЄЕС №6/01 Директиви 76/759/ЄЕС) і червоним попереджуючим трикутником (у відповідності до положення ЄЕК №27/03); повинні використовувати тахограф (у відповідності до положення ЄЕК №3821/85, що доповнене положенням ЄЕС №3688/92).

Автомобілі повинні обладнуватися анти блокувальними гальмами, підсилювачем рульового управління та повинні відповідати вимогам стосовно випробувань на автошляхах, також повинні мати два противідкотні упори, буксир.

Охорона навколишнього середовища набуло гострого значення , особливо тепер у вік бурного розвитку промисловості, транспорту, будівництва доріг і промислових споруд. Враховуючи, що одним з основних недоліків автомобільного транспорту є забруднення атмосфери, необхідно рішенню цієї проблеми приділяти постійну і особливу увагу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Вплив автомобiлiв на навколишнє середовище

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок