Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Забруднення повітря

Забруднення повітря

Назва:
Забруднення повітря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,28 KB
Завантажень:
520
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ВСТУП
На теперішній час в багатьох промислово - розвинутих країнах, а особливо в індустріальних центрах, рівні забруднюючих викидів перевищують значення, до яких ще можуть адаптуватись екосистеми різних рівнів. Накопичення забруднюючих речовин в атмосферному повітрі зумовило глобальне забруднення атмосфери, що в свою чергу призвело до знищення обширних лісових масивів, зменшення родючості грунтів, створило загрозу здоров'ю цілих народів. При подальшому розвитку цих процесів можна говорити, що вони приймають глобальний характер.
Тому однією з найважливіших проблем захисту навколишнього середовища є проблема захисту повітряного басейну від надмірного забруднення.
З метою обмеження та попередження негативного впливу викидів речовин-забруднювачів розроблена система контролю за цими викидами на джерелах їх виділення та на спеціально вибраних контрольних точках по фактичному забрудненню атмосферного повітря. Тому для підприємств та організацій, незалежно від форм власності, в обов'язковому порядку розробляється ряд документів, які необхідні для регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферу; здійснення державного обліку в галузі охорони атмосферного повітря; розробки короткострокових та довгострокових планів заходів підприємств; розробки екологічних програм щодо зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Інвентаризація викидів забруднюючих речовин містить інформацію на основі якої виконуються дані роботи.
Нормування у галузі охорони атмосферного повітря закріплене Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища" від 25 червня 1991 року, Законом України "Про охорону атмосферного повітря" від 16 жовтня 1992 року, рядом постанов та наказів Кабінету Міністрів України [1,2].
Проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин здійснюється згідно Угоди № 42 від 20 грудня 2002 року, укладеної та погодженої між "Замовником" - Військовою частиною 2142 та "Виконавцем"
- Державним підприємством Міжвідомчою лабораторією екологічних проблем та радіаційної безпеки Карпатського регіону (ДП МЛ ЕПРБ КР), для заявлених замовником джерел забруднення атмосфери.
МЛ ЕПРБ КР розташована за адресою: 88000, м.Ужгород, вул Університетська, 21, тел. 031(22)4-22-28 та має на виконання вищенаведених робіт Дозвіл № 249, виданий Міністерством охорони природи і навколишнього середовища.
На основі звіту про проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин та розрахунку забруднення - у приземних шарах атмосфери оформляється для підприємства, установи та інших закладів дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Метою цієї роботи є визначення якісних та кількісних характеристик забруднюючих речовин, які надходять в атмосферне повітря від трьох стаціонарних Джерел Забруднення Атмосфери (ДЗА) - це котельні та теплові пункти та одного пересувного Джерела Забруднення Атмосфери - це зварювальний пост Військової чистини 2142.
Поданий звіт містить у собі розрахунки по визначенню кількості викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а також прогнозованих концентрацій цих речовин в приземному шарі атмосфери.
Головною вимогою є дотримання умов, за яких розрахункові максимальні приземні концентрації речовин-забруднювачів, які приймають участь в розрахунках та розсіюванні не перевищують значень гранично-допустимих концентрацій населених місць (ГДК н.м.). Величини ГДК н. м. приймаються згідно з [4] з урахуванням вимог [5].
Складання Звіту про проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві здійснено згідно "Інструкції про зміст та порядок складання звіту проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин на підприємстві", м.Київ, затвердженої Наказом № 7 від 10.02.95р. Мінекобезпеки України. Розрахунки викидів зроблені для усіх ДЗА, що заявлені "Замовником" на час виконання Інвентаризації.
3. Характеристика підприємства як джерела забруднення
атмосферного повітря
Військової частини №2142 підпорядкованої Комітету з питань охорони державного кордону України.
Обслуговування військової частини здійснюють військовослужбовці -офіцери, прапорщики, та солдати строкової служби, а також вільнонайманий персонал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Забруднення повітря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок