Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічне виховання дошкільнят

Екологічне виховання дошкільнят

Назва:
Екологічне виховання дошкільнят
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,79 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Пошукова робота
Екологічне виховання дошкільнят


План
Сучасна екологічна ситуація.
Екологічна ситуація в Україні.
Мета екологічної освіти.
Екологічна культура.
Екологія і довкілля.
Без природи життя неможливе.


ЛЮБИ ПРИРОДУ НЕ ДЛЯ СЕБЕ, ЛЮБИ ДЛЯ НЕЇ
Наукові оцінки глобальної сучасної екологічної ситуації не оптимістичні. Вони змушують замислитися кожну розумну людину, для якої важливі не тільки її власне життя, але й доля її дітей та онуків.
Ще на початку 70-х років XX ст. відомий соціолог і демограф І. В. Бестужев-Лада писав, Ідо людству загрожує екологічна катастрофа, загибель усієї світової цивілізації, якщо не вдасться звернути з фаталь-ного шляху і відновити рівновагу з природою на новому рівні, який відпо-відав би розвитку продуктивних сил людства та водночас рівню етичних уявлень сьогоднішнього покоління. Академік Російської Академії наук В.Чебишев у проекті маніфесту Всеросійського з'їзду з охорони природи зазначив, що «настав час, про який попереджали спочатку вчені, потім Римський клуб, міжнародні та вітчизняні форуми — людство вже стоїть біля фатальної межі, коли життя зруйнованих природних систем поховає під своїми уламками всі інші проблеми».
Чи є вихід з цієї трагічної кризи? Звичайно є. Це олюднення сучасної техногенної цивілізації, переорієнтація людської свідомості, повернення її до свого споконвічного натурально-природного універсального буття в органічній єдності з породжуючим макрокосмосом, у якому вона ви-никла.
Отже, подолання кризи є передусім проблема переорієнтації світо-гляду. Тільки вибір нової стратегії розвитку, запрограмованої самою при-родою, підпорядкованої об'єктивним законам Всесвіту, що забезпечує діалектичну єдність макро- і мікрокосмосу, а також розвиток людини в гармонії з усіма формами життя, забезпечать людству здорове і надійне майбутнє.
Кожний період еволюційно-історичного розвитку світу формує свої вимоги до вдосконалення людини і людства, визначає шляхи подальшого руху буття у світі. На початку третього тисячоліття природа поставила людство перед жорстким вибором: або радикально переглянути систе-му своїх взаємовідносин з нею та собі подібними, або щезнути з лиця планети.
Людині важко усвідомити те, що про природу вона знає дуже мало, що вона — не цар природи, а лише її складова частинка, яка не творить прав і законів, а змушена їм підкорятися, пізнавати, творчо перетворю-вати у межах розумного. Перші зразки такого зв'язку показав німецький вчений Е.Геккель, який у своїх працях заклав основи нової науки, ввівши спеціальний термін для її позначення — «екологія». Сьогодні визначено, що «екологія» — це наука про взаємовідносини живих організмів з родовищем їх існування.
Термін «екологія» (у перекладі з грецької — «середовище, вчення про нього») не зразу знайшов схвалення і підтримку в академічному світі.
У наш час екологія — це розгалужена система наук з трьома напрямами її розвитку — глобальна екологія, екологія людини та охорона природи.
А що далі?
Конференція ООН з питань середовища існування людини, що від-булась у Стокгольмі, поклала початок захисту довкілля, її мета — зму-сити світових лідерів усвідомити екологічні проблеми. Увага ж другої Конференції ООН з питань екології і розвитку (Бразилія, 1992 р.) була спрямована на економіку керівництва охороною природи.
Адже реалії світової екологічної ситуації жахливі. А саме:*
тваринному світу Австралії загрожує вимирання — 28 % із 103 видів місцевої фауни вже вимерло;*
у Мехіко діти народжуються з надмірним вмістом свинцю в крові, і це загрожує їхньому фізичному розвитку;*
Перська затока, куди тільки за останній час вилилося 8-10 млн. барелів нафти, відновить свою флору і фауну не раніш, як за 180-200 років.
В Україні екологічна ситуація ускладнилася після аварії на ЧАЕС: забруднено більше 4,6 млн. га земель у 74 регіонах 11 областей. Вна-слідок аварійних випадків забруднено 4 млн. га лісів, у тому числі 157 тис. га із господарського обігу. Найбільші площі забруднених лісів — на Житомирщині, Київщині, Рівненщині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Екологічне виховання дошкільнят

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок