Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Вода в грунті

Вода в грунті

Назва:
Вода в грунті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,94 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
“Вода в грунті”


1. Функції води в природі та житті ґрунту
Вода в природі виконує дві функції: забезпечує багато фізичних і хімічних процесів; є потужною транспортною геохімічною системою, яка сприяє переміщенню речовин у просторі. У житті ґрунту вода виконує п’ять функцій:
вона є одним з факторів ґрунтоутворення й процесів вивітрювання мінералів;
гумусоутворення, хімічні реакції відбуваються тільки у водному середовищі;
під впливом води проходить формування ґрунтового профілю;
регулювання температури грунту відбувається при допомозі води;
вода є одним із факторів життя рослин та організмів, а також родючості грунтів.
Форми ґрунтової води
Вода в грунті неоднорідна, різні її порції мають різні фізичні властивості. Вони обумовлені характером взаємного розміщення та взаємодії молекул води між собою із іншими фазами грунту – твердою, рідкою, газовою, живою. Порції ґрунтової води, які мають однакові властивості мають назву форми ґрунтової води.
Найбільш сучасною і повною є класифікація форм води в грунті, яку розробив А. А. Роде (1988). Згідно з цією класифікацією можна розрізнити п’ять форм грутової води:
тверда;
хімічно-зв’язана;
пароподібна;
фізично-зв’язана;
вільна вода.
Тверда – лід – потенційне джерело рідкої та пароподібної води, в яку лід переходить внаслідок танення і випаровування. Поява води у формі льоду може мати сезонний або багатовіковий характер. Температура замерзання води в грунті при 0С, а якщо в ній багато солі, то при більш меншій температурі.
Хімічно-зв’язана вода містить конституційну й кристалізаційну. Перша з них представлена гідроксильною групою ОН хімічних сполук, гідроксилу заліза, алюмінію, марганцю, органічних та органо-мінеральних сполук, глинистих мінералів; молекулами води кристалогідратів , переважно солей: напівгідрати СаSO4*0.5H2O, гіпсу СаSO4*2H2O, мірабіліту NaSO4*10H2O. Ця вода входить до твердої фази грунту, не переміщується, не має властивостей розчинятися.
Пароподібна вода міститься в грунтовому повітрі поровому просторі у формі водяного пару. Один і той же грунт може поглинати різну кількість парів води з атмосферного повітря: чим більша вологість підземного повітря, тим в більшій кількості повітря має грунт. При підвищенні температури знижується вологість повітря і знижується вода в грунті.
Фізично-зв’язана – сурбована на поверхні ґрунтових частинок, які володіють визначеною поверхневою енергією, за рахунок сили притягання. Вони мають різну природу, частини грунту притягують молекули води і утворюється плівка. У залежності від міцності утримування води, цю воду поділяють на міцно і пухко-зв’язану. Міцно-зв’зана – це вода , яка поглинута грунтом з пароподібного стану. Властивість грунту сурбувати воду називається гігроскупічністю грунту, а поглинуту воду називають гігроскопічною. За фізичними властивостями ця вода наближається до твердих тіл, її густина досягає 1,5-1,8г/см3, ця вода не замерзає, не розчиняє електроліти, не доступна до рослин, відрізняється підвищеною в’язкістю. Пухко-зв’язана вода грунту не може сурбувати пароподібну форму більше максимуму гігроскопічної води, але рідку воду може сурбувати і в більших кількостях. Вода, яка утримується в грунті сорційними силами зверху – вода плівчаста. Пухко-зв’язана вода досягає 7-15%, у глинистих 30-35% і в піщаних 3-5%.
Вільна вода міститься у грунті зверху плівчастої, відрізняється від останньою відсутністю молекул води. Вона представлена у грунті у формі капілярної та гравітаційної. Капілярна вода утримується в порах грунтів малого діаметра, утримується капілярними силами або менісковими. Капілярна вода починає рухатися у грунтах, пори яких досягають 8 мм. Найінтенсивніший рух тоді, коли діаметр порів має біля 0,1мм. Вона рухлива, розчиняє речовини, вона поділяється на: капілярно-підвішену, капілярно-підперту, капілярно-посаджену. Капілярно-підвішена заповнює всі пори при зволоженні зверху. Капілярно-підперта заповнює всі пори при зволоженні знизу, рухається до 6м.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Вода в грунті

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок