Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічне значення болота

Екологічне значення болота

Назва:
Екологічне значення болота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,71 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.4

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
1. Екологічне значення болота.
Болото ( болото bog, swamp, marsh, moor, morass; Moor, Sumpf, Morast)- надмірно зволожена ділянка земної поверхні, вкрита вологолюбними . В болоті, зазвичай, відбувається процес накопичення нерозкладених рослинних залишків та утворення . Переважання процесів акумуляції над розкладанням — головна відмінність болотяних екосистем від інших. Б. вважають торфовим, коли внаслідок процесу торфонакопичення коренева система осн. маси рослин розташовується в шарі торфу, що відклався і не досягає підстилаючого мінерального . У середньому мі товщина шару торфу в цьому випадку складає 30 см. Загальна площа Б. в світі приблизно становить 3,5 млн. км2, з них бл. 50 — торфові з глибиною торфу більше 0,5 м. Найбільші території, зайняті Б., зосереджені в Бєларусі, Канаді, Фінляндії, США, Росії. В Україні болотяні масиви зосереджені на північному заході — Поліссі. Не всі зволожені ділянки суходолу є болотами. Болотами вважаєються лише ті з них, які мають шар товщиною не менше 0.3 м. Типи боліт Болота розділяють на 3 основних типи:
·
·
·
Низинні болота утворюються в низинах, де збираються ґрунтові води. Завдяки багатому мінеральному складу ґрунтових вод низинні болота мають рясну рослинність і, зазвичай, вкриті зеленими , , високою густою , , заростями , та .
Верхові болота живляться лише за рахунок опадів. Ґрунтових вод в таких болотах або дуже мало, або ж вони розташовані занадто глибоко. Оскільки дощова вода майже не містить мінеральних речовин, на верхових болотах развиваются лише рослини, пристосовані до дуже бідного харчування. Головним чином, це .
Перехідні болота мають добре виражені ознаки як низинного, так і верхового боліт. На перехідних болотах росте велика кількість сфаґнума, можна зустріти та .
Болота, в основному, зосереджені в Північній півкулі і їх загальна площа складає близько 350 млн. га.
Велике значення в Україні мають болота — важливий гідроло-гічний і кліматичний регулятор Полісся, зона поширення бага-тьох рідкісних і цінних видів рослин (зокрема, реліктів льодовикового періоду). Масове науково не обгрунтоване осушення боліт, що розпочалося з 50-х років XX ст., викликало значне пониження рівня ґрунтових вод, всихання навколишніх лісових масивів, зникнення деяких цінних болотних трав. Нині, коли життя пока-зало хибність політики масового осушення болотних масивів, змінюється оцінка ролі боліт. Розпочато роботи для їх збережен-ня, охорони й відтворення. Кілька боліт оголошено заповідни-ми — вони виконують функції еталонів болотних екосистем.
· Перший ярус Основною функціональною одиницею біоекології є екосистема. Цей термін вперше був введений англійським біологом А.Тенслі в 1935 р.
Система - це впорядковано взаємодіючі і взаємопов'язані компоненти, що утворюють єдине ціле.
Екологічна система - складна ієрархічна структура організованої матерії, в якій при об'єднанні компонентів в більші функціональні одиниці виникають нові якості, що відсутні на попередньому рівні; є єдиним стійким природним комплексом живих організмів і природнього середовища, в якому вони існують; відкритою термодинамічною системою, що існує за рахунок надходження з навколишнього середовища енергії та речовини і має здатність до саморозвитку та саморегуляції.
Екологічній системі властиві ознаки систем:
· Емерджентність - виникнення нових властивостей, які характеризують систему, за рахунок взаємодії її окремих елементів
Якісно нові, емерджентні властивості екологічного рівня, не можна передбачити, виходячи з властивостей компонентів, що становлять цей рівень. Дійсно, окремі лісові дерева, кущі, трави, гриби, птахи, комахи, звірі мають свої якісні характеристики, але всі разом вони творять нову якість - ліс.
· Сукупність – сума властивостей кожної системи, тобто наявність сукупних властивостей (наприклад, народжуваність для популяції - сума індивідуальної плодючості особин виду).
· Гетерогенність системи (або принцип різноманіття) полягає в тому, що система не може складатися з абсолютно ідентичних елементів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Екологічне значення болота

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок