Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Товтри

Товтри

Назва:
Товтри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,86 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Товтрами називають на Поділлі групу скелястих вапнякових горбів, що утворюють відносно вузьке пасмо, яке височіє над прилеглою територі
єю


Товтрами називають на Поділлі групу скелястих вапнякових горбів, що утворюють відносно вузьке пасмо, яке височіє над прилеглою територією. Воно витягнуте з північного заходу на південний схід від села Підкамінь Львівської області, через Тернопільську, Хмельницьку області, Молдову до Румунії. Ця мальовнича частина Поділля має ще назву Подільської Швейцарії. Найбільш монолітна, залісена частина пасма за багатство медоносних рослин названа “Медоборами”. Саме в цій частині кряжу, на території Тернопільщини з метою збереження унікальних природних комплексів Подільських товтр, генофонду рослинного і тваринного світу, використання їх у наукових цілях та природоохоронній роботі створено у 1990 році державний природний заповідник “Медобори” площею 9455 га.
      Товтри є унікальною пам’яткою природи та геологічного минулого, подібного їм немає у всій Європі. Вони збереглися на поверхні землі в їх первісному стані з характерними ознаками і формами. Формування Товарового кряжу відбувалося 20 млн. років тому в прибережних водах теплого Сарматського моря.
Орографічно у Товтрому кряжі виділяється головне пасмо, утворене ланцюгом горбів, яке вирізняється найбільшими абсолютними висотами і масивною будовою, та бокові гряди і групи товар, що обрамляють його. Відносна висота пасма 50-60 м, над долиною р. Збруч – до 100 м. Гора Богіт є найвищою вершиною Медоборів. На вершинах пасма багато мальовничих скель, кам’яних полів, складених десятками різновидів вапняків з рештками морських організмів. Потужні вапняки сприятливо впливають на розвиток різних форм карстового рельєфу – від дрібних каррових ямок і рівчаків до великих печер, лійок, колодязів, які поглинають воду, серед них „Пуща Відлюдника” та вертикальні печери „Перлина” та „Хрестинка”.
 Клімат регіону, де розташований заповідник, характеризується як помірно-континентальний з чітко вираженими сезонами року. Медобори мають помітний вплив на клімат прилеглих територій. При підняте положення та напрямок їх простягання створюють специфічні мікрокліматичні умови, сприятливо впливають на зволоження і термічний режим. М’які зими і помірно тепле літо, значні річні суми опадів, а також різноманітність експозицій і крутизни схилів сприяють формуванню багатої флори і рослинності. У грунтовому покриві переважають сірі суглинкові грунти на лесах, лесовидних суглинках та делювії вапняків.
                                                          
Тваринний світ
           
Своєрідна риса тваринного світу Медоборів полягає в тому, що тут змішані представники фауни різних ландшафтних зон, який утворюють стик на території Поділля. Характерними є степові види, а також типова фауна західно-європейських широколистяних лісів.
          Тут зустрічається більше 1200 видів комах, 4 види плазунів, 172 види птахів, 28 видів ссавців.
          Вивчення безхребетних тварин дало можливість встановити перебування тут 15 видів рідкісних комах, занесених до Червоної книги України. Деякі з них є звичайними для даної території: бжола-тесляр звичайна, джміль моховий, вусач мускусний, сатурнія руда. Спорадично зустрічаються: махаон, мнемозина, переливниця велика а інші є рідкісними: стрічкарка малинова, ванесса чорно-руда, жук-самітник, жук-олень, вусач великий дубовий західний, красуня-діва, бжола-тесляр фіолетова.
          Земноводні на території Медоборів досить багаточисельні, що зумовлено наявністю великої кількості вологих місць, струмків, тимчасових водойм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Товтри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок