Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Екологічна економіка. Наслідки екстенсивного ведення сільського господарства та виробництва

Екологічна економіка. Наслідки екстенсивного ведення сільського господарства та виробництва

Назва:
Екологічна економіка. Наслідки екстенсивного ведення сільського господарства та виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,88 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Екологічна економіка. Наслідки екстенсивного ведення сільського господарства та виробництва  


Екологічна економіка
Екологічна економіка, або іншими словами - екологічна економіка - новий розділ екології, в якому вивчаються питання економічної оцінки природних ресурсів, шкоди від забруднення природного середовища, процеси, явища суспільного життя, що викликані нестачею природних ресурсів, величезним зростанням виробництва й забруднення всіх сфер Землі.
Базою екологічної економіки є знання основних екологічних законів, законів розвитку природи й суспільства. 
Екологічна економіка вивчає:
·    характер співвідношення позитивних і негативних змін природних умов;
·    рівні використання суспільством природного середовища в зв’язку з виробничими відношеннями між людьми за даними конкретних економічних наук, а також геології, біології, ґрунтознавства, лісівництва, демографії, метеорології, гідрології та інших наук;
Як самостійна наука екологічна економіка сформувалася в 60-70 роки ХХ століття. Тобто її виникнення співпадає з 4-им періодом розвитку екології як науки - коли відбувся перегляд основних тез, що були вироблені в 2 і 3 періодах (факторіальної екології та екології популяцій).
Одним з принципових моментів під час вирішення завдань екологічної економіки є необхідність застосування інтегрованого підходу до збереження й раціонального використання й відтворення природних ресурсів, тобто ресурси повинні розглядатися як єдине ціле в умовах багатостороннього впливу на них людини.
Вдосконалення природокористування є міжгалузевою проблемою,
під час вирішення якої мають враховуватися можливості навіть далеких від природи галузей (напр., кібернетики), визначатися альтернативні варіанти і передбачатися досягнення ефекту протягом тривалого періоду.
Основними розділами сучасної екологічної економіки є:
1)   особливості всіх типів природних ресурсів, їх еколого-економічна оцінка й охорона; 
2)  охорона довкілля та транспорт;
3)   охорона природного середовища під час видобування та транспортування паливно-енергетичних ресурсів;
4)   охорона середовища у процесі виробництва конструкційних матеріалів та будівництва;
5) охорона середовища та металургійна промисловість;
6) ресурсозбереження (економічні та соціальні фактори) - альтернативні види енергетики;
7) економічне стимулювання природоохоронної діяльності;
8)  науково-технічний прогрес як основа раціонального природокористування; основи екологічного нормування (водопостачання, водовідведення, паливно-енергетичних і повітряних ресурсів);
9) відходи виробництва; вторинна сировина; кадастр вторинних матеріальних ресурсів;
10) управління та контроль за природокористуванням та охороною природного середовища ( органи управління, правова основа, закони про охорону природних ресурсів, екологічна експертиза;
11)           розміщення виробництва з врахуванням екологічних вимог, територіальні промислові комплекси, проблеми й перспективи; урбанізація, народонаселення та продовольство, глобальні екологічні прогнози. 
Основними завданнями екологічної економіки є:
1.    Визначення економічного збитку, що наноситься народному господарству в результаті нераціонального природокористування і величини витрат, необхідних для ліквідації його наслідків.
2.    Оцінка абсолютної і відносної ефективності природоохоронних затрат і вибір найбільш ефективних варіантів природоохоронної діяльності та використання природних ресурсів.
3.    Розробка економічних методів управління природоохоронною діяльністю, матеріального стимулювання охорони навколишнього середовища.
Але всі ці завдання можна вирішити тільки тоді, коли буде дана правильна економічна оцінка природним ресурсам - що теж є завданням екологічної економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Екологічна економіка. Наслідки екстенсивного ведення сільського господарства та виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок