Головна Головна -> Реферати українською -> Екологія -> Заповідники України: Біосферний заповідник „Асканія-Нова".Карпатський біосферний заповідник. Чорноморський біосферний заповідник.

Заповідники України: Біосферний заповідник „Асканія-Нова".Карпатський біосферний заповідник. Чорноморський біосферний заповідник.

Назва:
Заповідники України: Біосферний заповідник „Асканія-Нова".Карпатський біосферний заповідник. Чорноморський біосферний заповідник.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,18 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Заповідники України: Біосферний заповідник „Асканія-Нова".
Карпатський біосферний заповідник. Чорноморський біосферний заповідник.


Біосферний заповідник „Асканія-Нова".
Херсонська обл., Чаплинський р-н. Площа 33307,6 га.
Біосферний заповідник „Асканія-Нова" підпорядкований УААН.
Ділянка асканіського степу площею 520 десятин була заповідана ще у 1888 р., а зареєстрована як природно заповідна територія у 1898 р. В 1921 р. Декретом Ради Народних Комісарів УРСР тут створюється перший державний степовий заповідник, якому в 1983 р. Постановою Президії Південного відділення ВАСГНІЛ вирішено надати статус біосферного. В 1985 р. ЮНЕСКО видав сертифікат на його включення до світової мережі біосферних резерватів. Указом Президента України від 26 листопада 1993 р. затверджено статус біосферного заповідника „Асканія-Нова". За фізико-географічним районуванням територія заповідника „Асканія-Нова" відноситься до Причорноморсько-Приазовського південно степового краю південно-степової підзони Степової зони. За схемою геоботанічного районування рослинність заповідника репрезентує Чаплинсько-Якимівсько-Приазовський округ Приазовсько-Чорноморської степової підпровінції Причорноморської (Понтичної) степової провінції Європейсько-Азіатської степової області. Заповідник забезпечує збереження єдиної в Європі ділянки типчаково-ковилового степу з переважаючою рослинністю дернових злаків. До Зеленої книги України занесено 1 чагарникову і 3 степові асоціації. До червоної книги України віднесено 30 видів флори, 4 –мікобіоти та 32 – фауни, до Європейського червоного списку – 12 видів флори і 8 – фауни, до списків видів за Бернською конвенцією – 67 видів фауни 2 – флори.
Дунайський біосферний заповідник.
Одеська обл., Кілійський р-н. Площа 46402,9 га.
Дунайський біосферний заповідник підпорядкований НАН України.
В 1973 р. у складі Чорноморського державного заповідника було створено філію „Дунайські плавні", яку Постановою ради Міністрів УРСР від 23 квітня 1981 р. реорганізовано у самостійний державний заповідник. Указом Президента України від 10 серпня 1998 р. створено Дунайський біосферний заповідник. Рішенням міжнародного координаційного комітету програми ЮНЕСКО „Людина і біосфера" від 9 грудня 1998 р. заповідник включений до складу світової мережі біосферних резерватів. Цим же рішенням був створений румунсько-український біосферний резерват „Дельта Дунаю". В наступному році ЮНЕСКО прийнято рішення від 2 лютого 1999 р. про видачу відповідного диплому. Науковим куратором заповідника є Одеське відділення Інституту біології південних морів НАН України. За схемою фізико-географічного районування територія Дунайського біосферного заповідника входить до причорноморського середньостепового краю Середньостепової підзони Степової зони, а за схемою геоботанічного районування рослинність заповідника відноситься до Ізмаїльсько-Білгород-Дністровського (Дунайсько-Дністровського) округу Приазовсько-Чорноморської степової підпровінції Причорноморської (Понтичної) степової провінції Європейсько-азіатської степової області. Заповідник створено для охорони дельтових екосистем, а також водно-болотних угідь міжнародного та загальнодержавного значення. До Зеленої книги України занесені рослинні угруповання 9-и формацій. До червоної книги України занесено 8 видів рослин, а із тваринного світу – 61 вид. До міжнародних червоних списків занесено 15 видів фауни. Директор: Волошкевич Олександр Миколайович


Карпатський біосферний заповідник.
Закарпатська обл., Рахівський, Тячівський, Хустський, Виноградівський р-ни. Площа 57880 га.
Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України.
Створений Указом Президента України від 26 листопада 1993 р. на площі 38930 га, а 11 квітня 1997 р. вийшов Указ Президента України про розширення території заповідника на 24315 га. Основою карпатського біосферного заповідника став карпатський державний заповідник. Створений Постановою Ради Міністрів УРСР від 12 листопада 1968.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Заповідники України: Біосферний заповідник „Асканія-Нова".Карпатський біосферний заповідник. Чорноморський біосферний заповідник.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок